Şirketlerde Dijital Süreçlere Uyumlanma Semineri

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD), Bursa Ticaret Sanayi Odası (BTSO), Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) ve Personel Yönetimi Derneği (PERYÖN) tarafından düzenlenen Şirketlerde Dijital Süreçlere Uyumlanma programı gerçekleştirildi.

Bursa Ticaret Sanayi Odası’nın (BTSO) ev sahipliğinde düzenlenen programa BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Şakir, BUİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Şeyda Şençayır, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan ve şirket yöneticileri ile çalışanlar katıldı.

Programın açılışında konuşan BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Şakir, dijital dünyanın nimetlerinden yararlanmanın çağımızın olmazsa olmazı olduğunu belirterek, özellikle ticaret alanında dijital sürece uyumlamanın önemli olduğunu belirtti. BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan, teknolojide ön plana çıkan son gelişmeleri takip ederek tüm sektörlere hitap eden çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyleyerek, “Günümüz dünyasında özellikle e-ticaret alanındaki gelişmelere ayak uyduran adımları takip ediyor, Bursa’daki girişimcilerimizin önünü açan çalışmalar gerçekleştiriyoruz” dedi.

BUİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Şeyda Şençayır ise BUİKAD olarak çalışmalarının temelini dijital iş hayatının istihdam alanında öneminin altını çizerek, bu alanda projeler geliştirdiklerini ifade etti. Şeyda Şençayır, kadınların özellikle istihdam edilmesinde dijital uyumlanmanın kritik olduğunu vurgulayarak ilerleyen süreçte çalışmalarının meyvesini almayı hedeflediklerini söyledi.

Programda ilk olarak Sovos Türkiye temsilcisi Erdinç Aysu, e-dönüşüm ve e-belgeler konusunda sunumunu gerçekleştirerek dijitalleşmede ilk adımının ayrıntılarını anlattı. İdenfit şirketinin temsilcisi Doruk Gülsever ise yaptığı sunumda Dijital İnsan Kaynakları hakkında bilgiler verdi. Dataliva firmasının bütçe ve raporlama danışmanı Nurten Akbaba da dijitalde bütçelemenin önemini ve değer oluşturma sanatı hakkında paylaşım yaptı. Programın son bölümünde ise Balancer şirketinin finans ve yönetim danışmanı Kemal Sakin finansal iş zekası ve stratejik finans konularında katılımcılara yapılması gerekenler hakkında önemli bilgiler verdi.