Başkandan

Balkan kökenli iş insanları Türkiye ekonomisi için her yıl milyarlarca dolarlık katma değer üretiyor; dinamizm ve çalışkanlıklarıyla yatırım, üretim, istihdam ve ihracat alanlarında öncülük rolünü üstleniyorlar.

Kökleri asırlar öncesine uzanan bir ecdadın temsilcileri olan bu iş insanları, mirasçısı oldukları medeniyetin kendilerine yüklediği sorumlulukları kurumsal bir çatı altında yerine getirebilmek amacıyla 2011 yılında harekete geçtiler. 

Ve yapılan uzun istişareler sonucu BALKANTÜRKSİAD’ın temelleri 41 kurucu üye tarafından 2011 yılının Ekim ayında atıldı.

BALKANTÜRKSİAD, ilk günden bu yana Bursa’nın, ülkemizin ve Balkanlar’ın ekonomik potansiyelinin güçlendirilmesi, Türkiye ve Balkanlar arasındaki ticari işbirliği olanaklarının geliştirilmesi ve sosyal – kültürel bağların güçlendirilmesi için çok önemli çalışmalara imza attı.

Ne mutlu bize ki; derneğimiz, bugün 400’ü aşkın üye sayısı, birbirinden etkili organizasyonları ile bir referans noktası konumuna geldi. 

Gösterdikleri üstün gayretler nedeniyle başta Kurucu Başkanımız Naci Şahin olmak üzere; Başkanlarımız Aytuğ Onur’a, Levent Bilek’e ve Berat Tunakan’a BALKANTÜRKSİAD’ın kuruluşunda yer alan, bugüne değin yönetim kurullarında ve sektörel komitelerde görev alan değerli üyelerimize teşekkür ediyorum.

Başkanlığımdaki yeni Yönetim Kurulumuz; 5 Nisan 2021 tarihinde yoğun bir katılımla gerçekleştirilen 6. Olağan Genel Kurul toplantısında üyelerimizin güvenini alarak göreve getirildi.

Amacımız; yeni Yönetim Kurulu’muzla birlikte, devraldığımız BALKANTÜRKSİAD bayrağını daha yukarılara taşımaktır.

Üyelerimizin değerli görüş, öneri ve destekleriyle bu hedefimize ulaşacağımıza gönülden inanıyorum.

Yeter ki, atalarımız gibi birlik ve beraberlik içinde olalım, olumsuzluklar karşısında kenetlenelim.

Saygılarımla,

Fatih ŞAKİR

BALKANTÜKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı 

Consulting WP continues to grow ever day thanks to the confidence our clients have in us. We cover many industries such as financial, energy, business services, consumer products.

Our mission

Our renowned coaching programs will allow you to:

  • Work fewer hours — and make more money
  • Attract and retain quality, high-paying customers
  • Manage your time so you’ll get more done in less time
  • Hone sharp leadership skills to manage your team
  • Cut expenses without sacrificing quality
  • Automate your business, so you can leave for days, weeks, or even months at a time

How we work

consulting_placeholder
Videoyu oynat
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

İletişim formunu doldurarak ve telefonlarımızı arayarak bize ulaşabilirsiniz.

E-Bülten'e Kayıt olarak, yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.