Haberler

 • 2023 YENI YIL GALA YEMEĞI

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) yeni yıl yemeği Deluxe’de gerçekleştirdi. Gecede, Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler MYO Moda Tasarım Bölümü öğrencileri tarafından 10 farklı Balkan ülkesinin yöresel kıyafetlerinden oluşan defilesi de misafirlerden tam not aldı. Nilüfer Deluxe’de gerçekleşen yeni yıl yemeğine, BALKANTÜRKSİAD Başkanı Fatih Şakir, BALKANTÜRK Eğitim Vakfı (BEV) Başkanı İlhan Uslu ve

  30 Mart 2023
 • KARADAĞ ANKARA BÜYÜKELÇISI PERISA KASTRATOVIC’I ZIYARET ETTIK.

  Yönetim Kurulumuz Karadağ Ankara Büyükelçisi Perisa Kastratovic’i ziyaret etti. Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiğimiz Karadağ seyahatimizdeki izlenimlerini Sayın Büyükelçiye aktaran heyetimiz, en kısa sürede ortak projelerde buluşma temennisiyle Büyükelçilik binasından ayrıldı.

  3 Nisan 2023
 • 1 ARALIK ROMANYA ULUSAL GÜNÜ RESEPSIYONUNA KATIIDIK.

  Yönetim Kurulu Başkanımız Fatih Şakir 1 Aralık Romanya Ulusal Günü münasebetiyle Romanya Ankara Büyükelçisi Ştefan Tinca ve Bayan Tinca’nın organize ettiği resepsiyona derneğimizi temsilen katıldı.

  3 Nisan 2023
 • MOLDOVA CUMHURIYETI ANKARA BÜYÜKELÇILIĞI ZIYARETI

  Moldova Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğini ziyaret ettik. Gerçekleşen ziyarette heyetimizi Büyükelçi Sn. Dmitri Croitor karşıladı. İki ülke arasındaki işbirliklerinin görüşüldüğü toplantıda Büyükelçi Croitor BALKANTÜRKSİAD Üyelerimize yatırım çağrısında bulundu. Ayrıca Sayın Büyükelçi heyetimizi yatırım imkanlarını yerinde değerlendirmek üzere Moldova’ya davet etti. Kendisine sıcak karşılaması ve misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederiz. 

  3 Nisan 2023
 • TBMM ZIYARETIMIZ

  TBMM ziyaretimiz kapsamında; İYİ Parti TBMM Grup Başkanı, Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu ve İyi Parti Uluslararası Politikalar Başkanı, Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan ile bir araya geldik. Toplantımızda Vekillerimize Türkiye ekonomisine katkı sağlayacağına inandığımız önerilerimiz ile birlikte Bursa ile ilgili sorunlar ve üyelerimizin sektörel taleplerini içeren dosyamızı sunduk.

  3 Nisan 2023
 • POLONYA EKONOMI ZIRVEMIZI GERÇEKLEŞTIRDIK.

  Türkiye’nin Orta Avrupa’daki en önemli ticaret ortağı konumunda olan Polonya, bölge ülkelerine ulaşma açısından Türk firmaları için cazip bir pazar özelliğini taşıyor. Son yıllarda imzalanan karşılıklı anlaşmalarla 10 milyar dolara ulaşan dış ticaret hacminin karşılıklı temaslarla daha da artması bekleniyor. Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) yurtdışı temaslarını sürdürüyor. 4-7 Kasım tarihleri arasında Polonya’da Yurtdışı Ekonomi Zirvesi

  3 Nisan 2023
 • CHP HEYETINI AĞIRLADIK.

  Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekilleri Prof. Dr. Yüksel Özkan ile Erkan Aydın, İl Başkanı İsmet Karaca, Geçmiş Dönem Nilüfer İlçe Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve İl Yönetim Kurulu üyeleri derneğimizi ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Dernek binamızda gerçekleşen toplantıya Yönetim Kurulu Başkanımız Fatih Şakir, BALKANTÜRK Eğitim Vakfı (BEV) Başkanımız İlhan Uslu, Yüksek İstişare Kurulu

  3 Nisan 2023
 • BALKANTÜRKSİAD BAŞKENT BULUŞMASI

  Türkiye ile Balkan ülkeleri arasındaki ekonomik ve kültürel ilişkilerin artırılması misyonu ile kurulan ve 11 yıldır bu konuda çalışmalar yürüten Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Ankara’da ‘Başkent Buluşmaları’ düzenledi. BALKANTÜRKSİAD’ın Ankara’da Atakule’de ilkini gerçekleştirdiği Başkent Buluşmalarına, Balkan ülkelerinin Ankara Büyükelçileri ve Diplomatik Misyon Temsilcileri, AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu

  3 Nisan 2023
 • 14 EKIM ULUSLARARASI E-ATIK GÜNÜ KUTLU OLSUN.

  14 Ekim Uluslararası E-Atık Günü kapsamında Uludağ Üniversitesi Sürdürülebilirlik Kampüsü koordinatörlüğünde gerçekleşen etkinlikte BALKANTÜRKSİAD & VODAFONE ‘Bu Atıklar Kod Yazıyor‘ projemizin lideri Makbule Çetin bilgilendirmelerde bulundu.

  3 Nisan 2023
 • DOMINIK CUMHURIYETI SAN PEDRO DE MACORIS BELEDIYE BAŞKANI RAYMUNDO ORTIZ DIAZ’I AĞIRLADIK.

  Dominik Cumhuriyeti San Pedro de Macoris Belediye Başkanı Raymundo Ortiz Diaz, Ankara Büyükelçisi Elvis Alam ve Konsolos Lalia Gonzalez derneğimizi ziyaret ettiler. Üyemiz Ömer Aydoğdu’nun da eşlik ettiği heyet özellikle tekstil sektöründe faaliyet gösteren üyelerimizle bir araya gelerek ticari işbirleklerini masaya yatırdılar.

  3 Nisan 2023
 • KUZEY MAKEDONYA BÜYÜKELÇILIĞI MASLAHATGÜZARI HANIF DAUTI VE İSTANBUL BAŞKONSOLOSU AKTAN AGO’YU AĞIRLADIK.

  Kuzey Makedonya Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Hanif Dauti ve İstanbul Başkonsolosu Aktan Ago derneğimizi ziyaret ettiler. Başkan Yardımcımız Süleyman İnan, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Emel Pekcan ile Muammer Ballı ve Haysiyet Divanı Üyemiz Murat Şakir’in katıldığı toplantıda Kuzey Makedonya’daki yatırım fırsatları ve devlet teşvikleri ile ilgili Bursa’daki iş insanlarımıza yönelik bir bilgilendirme toplantısı organize edilmesi konusunda mutabık kalındı.

  3 Nisan 2023
 • YENI GÖREVE SEÇILEN BALNET 1 LIDERLIK KOMITESINI AĞIRLADIK.

  Yeni göreve seçilen BALNET 1 /2022-2023 Liderlik Komitesi Başkanı Ender Pamirol, Başkan Yardımcısı Alp Kesercioğlu ve Koordinatörü Erhan Altun Yönetim Kurulumuzu ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette BALNET sisteminin işleyişi hakkında fikir alışverişinde bulundu. BALNET 1 Liderlik komitesine yeni görevlerinde başarılar dileriz.

  3 Nisan 2023
 • YENI GÖREVE SEÇILEN BALNET 2 LIDERLIK KOMITESINI AĞIRLADIK.

  Yeni göreve seçilen BALNET 2 /2022-2023 Liderlik Komitesi Yönetim Kurulumuzu ziyaret ederek, BALNET sisteminin işleyişi ve etik kuralları hakkında fikir alışverişinde bulundu. BALKANTÜRKEVİ’mizde gerçekleşen ziyarette Başkanımız Fatih Şakir BALNET 2 Başkanı Büşra Azizoğlu, Başkan Yardımcısı Fırat Kaptan ve Koordinatörü Oğuz Vardar’a yeni görevlerinde başarılar diledi.

  3 Nisan 2023
 • IYI PARTI HEYETINI AĞIRLADIK.

  İyi Parti TBMM Grup Başkanı, Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu ve İş İnsanları Komisyon Üyeleri derneğimizde ağırladık.

  3 Nisan 2023
 • BURSA TICARET VE SANAYI ODASI SEÇIMLERINDE İBRAHIM BURKAY’A BAŞARILAR DILEDIK.

  BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu olarak Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, BALKANTÜRKSİAD Üyemiz İbrahim Burkay ve Yönetim Kurulunu ziyaret ederek, yaklaşan Ticaret Odası seçimlerinde başarılar diledik.

  3 Nisan 2023
 • MALTEPE ÜNIVERSITESI HEYETINI AĞIRLADIK.

  Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Edibe Sözen ile aynı zamanda üyemiz olan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yazıcı, Fakülte Dekanları ve öğretim üyelerinden oluşan heyeti, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Süleyman İnan ve Yönetim Kurulu Üyelerimizin ev sahipliğinde derneğimizde ağırladık. Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız Berat Tunakan ile Haysiyet Divanı Başkanımız Vehbi Varlık’ın da Maltepe Üniversitesin Danışma

  3 Nisan 2023
 • BALKANTÜRKSİAD OLARAK T.C. MALTEPE ÜNİVERSİTESİ İLE İŞBIRLIĞI PROTOKOLÜ İMZALADIK.

  BALKANTÜRKSİAD olarak T.C. MALTEPE ÜNİVERSİTESİ ile işbirliği protokolü imzaladık. Sanayi-Üniversite işbirliğinin geliştirilmesi; Balkantürksiad üyelerimizin firmalarını bilgi ve teknolojiyi üreten, geliştiren, rekabet üstünlüğü yaratan bir odak noktası haline getirilmesi; Ürün ve üretim süreci geliştirmeye yönelik Ar-Ge, Ür-Ge ve yenilik çalışmalarının artırılması ve sanayi ihtiyaçlarının üniversiteye aktarılması gibi konuları kapsayan protokolü Derneğimiz adına Yönetim Kurulu Başkanımız Fatih

  3 Nisan 2023
 • BAL-GÖÇ BAŞKANI PROF. DR. EMIN BALKAN VE YÖNETIM KURULUNA HAYIRLI OLSUN DILEKLERIMIZI SUNDUK.

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği, (BALKANTÜRKSİAD) Başkan Fatih Şakir ve yönetim kurulu üyeleri geçtiğimiz günlerde göreve gelen Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BAL-GÖÇ) yönetimine ziyaret gerçekleştirdi. Heyetlerin karşılıklı tanışmasının ardından BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Şakir, BAL-GÖÇ Başkanı Prof. Dr. Emin Balkan’a hayırlı olsun dileklerini sundu. Şakir şunları söyledi: “BAL-GÖÇ bizim çatı

  3 Nisan 2023
 • SREBRENICA SOYKIRIMI BU SENE BURSA’DA, DEĞERLI SANATÇI ADIS LUKAC’IN SERGISI İLE ANILDI.

  Srebrenica Soykırımı bu sene Bursa’da, değerli sanatçı Adis Lukac’ın sergisi ile anıldı. Bosna Hersek Ankara Büyükelçisi Adis Alagic ve Türkiye-Bosna Hersek dostluk grubu başkanı Refik Özen’in katılımı ile gerçekleşen sergi açılışı ve anma törenine Başkanımız Fatih Şakir ve Başkan Yardımcımız Süleyman İnan derneğimizi temsilen katıldılar.

  3 Nisan 2023
 • PLOVDIV HAVALIMANI YÖNETIM KURULU BAŞKANI DERNEĞIMIZDE AĞIRLADIK.

  Bulgaristan Plovdiv Havalimanı Yönetim Kurulu Başkanı Doychin Angelov ve beraberindeki heyeti Derneğimizde ağırladık. Bulgaristan’ın Bursa Ticaret Ataşesi Lübomir Lübenov’un da bulunduğu ziyarette faaliyetleri hakkında bilgi veren Plovdiv Havalimanı Yönetim Kurulu Başkanı Doychin Angelov, Filibe ile Bursa arasında uçak seferlerinin başlatılması konusunda sürdürdükleri çalışmaları da açıkladı. Söz konusu çalışmayı çok önemsediklerini belirten Yönetim Kurulu Başkanımız Fatih

  3 Nisan 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 23/06/2022

  Balnet 3 üyeleri olağan toplantılarını bu hafta Yunuseli havalimanında gerçekleştirdiler. Pilot/Uçuş eğitmeni Vedat Sarıkaya’nın misafiri oldular. Toplantı grup başkanı Dr. Tuğba Çorumluoğlu’nun açılış konuşması ve üyelerin kendilerini tanıtımıyla başladı. Konuşmacı Vedat Bey havacılık hakkında sunumunu gerçekleştirdi ve sonra ekiple havalimanında ufak bir gezi yapıldı.

  3 Nisan 2023
 • Balnet 2 Olağan Toplantısı 23/06/2022

  BALNET 2 Grubu Üyeleri haftalık olağan toplantılarını gerçekleştirdiler. Toplantı Grup Başkanı Emel Pekcan’ın açılış konuşması, Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya’nın haftalık ekonomi yorumları ve üyelerin kendini tanıtımı ile başladı. Electra Mühendislik Ferdun Şen Marka Sunumunu, İskender A.Ş İskender İskenderoğlu Network Sunumunu yaptı.

  3 Nisan 2023
 • Balnet 1 Olağan Toplantısı 21/06/2022

  BALNET 1 Grubu Üyeleri haftalık toplantılarını gerçekleştirdiler. Liderlik Komitesi Başkanı Ali Palalı’nın açılış konuşmasının ardından üyelerin kendilerini tanıtımı İstek ve görüşlerinin bildirilip değerlendirilmesi ile toplantıya devam edildi.

  3 Nisan 2023
 • Balnet 2 Olağan Toplantısı 17/06/2022

  BALNET 2 Grubu Üyeleri haftalık olağan toplantılarını gerçekleştirdiler. Toplantı Grup Başkanı Emel Pekcan’ın açılış konuşması, Grup Başkan yardımcısı Burak Bozkaya’ nın ekonomi yorumlarından sonra üyelerin kendini tanıtımı ile BALNET 2 Grubu Üyeleri haftalık olağan toplantılarını gerçekleştirdiler. Cobus İş Geliştirme A.Ş Kemal Sakin Finansal İş Zekası Konulu Network Sunumunu yaptı. Mayıs Ayı Referans Birincisi Permun Saat

  3 Nisan 2023
 • Türkiye-Romanya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkani Salih Cora Ziyareti

  Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Romanya Ekonomi Zirvemize katılarak heyetimize eşlik eden Türkiye-Romanya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Salih Cora’yı Başkanımız Fatih Şakir ve Yönetim Kurulu Üyemiz Ersoy Tabaklar makamında ziyaret ederek desteklerinden dolayı teşekkür etti.

  3 Nisan 2023
 • Balnet 3 Olağan Toplantısı 16/06/2022

  BALNET 3 haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Başkan Dr. Tuğba Çorumluoğlu’nun açılış konuşmasından sonra, üyeler iş tanıtımlarını yaptı ve referanslar paylaşıldı. Konuk olarak davet edilen Astroloji Uzmanı “Esra Özkan” keyifli bir sunum gerçekleştirdi.

  3 Nisan 2023
 • Trt Balkan Dijital Haber Platformunun Tanıtım Programı

  Başkanımız Fatih Şakir, Ankara’da düzenlenen TRT BALKAN Dijital Haber Platformunun tanıtım programına derneğimizi temsilen katıldı. TRT BALKAN tüm Balkan camiasına hayırlı olsun

  3 Nisan 2023
 • Balnet 3 Olağan Toplantısı 09/06/2022

  BALNET 3 grubu üyeleri haftalık olağan toplantılarını gerçekleştirdi. Toplantı Başkan Dr Tuğba Çorumluoğlu’nun açılış konuşması ile başladı ve üyelerin 60 saniyelik kendi tanıtımları ile devam etti. Üyemiz Sachi danışmanlık sahibi Senem Tanju ‘Döngüsel Ekonomi’ hakkında network sunumunu gerçekleştirdi. Mayıs ayı referans birincisi Unes Sigorta firma sahibi Ufuk Ertürk’e Oscar ödülü takdim edildi.

  3 Nisan 2023
 • Balnet 2 Olağan Toplantısı 08/06/2022

  BALNET 2 Grubu Üyeleri haftalık olağan toplantılarını gerçekleştirdiler. Toplantı Grup Başkanı Emel Pekcan’ın açılış konuşması, Grup Başkan yardımcısı Burak Bozkaya’ nın ekonomi yorumlarından sonra üyelerin kendini tanıtımı ile BALNET 2 Grubu Üyeleri haftalık olağan toplantılarını gerçekleştirdiler. Colorex Ltd. Şti. Sedef Doğan Marka Sunumunu, Electra Mühendislik, Network Sunumunu yaptı.

  3 Nisan 2023
 • Bu Atıklar Kod Yazıyor

  BALKANTÜRKSİAD olarak VODAFONE işbirliği ile başlattığımız “Bu Atıklar Kod Yazıyor” projemizin ilk toplantısını gerçekleştirdik. Projeye destek veren üye firmalarımıza teşekkür ederiz. ARTOFİS MOBİLYA SAN.TİC.A.Ş. BALLI METAL SAN. VE TİC. A.Ş. ELEKTROTEKS LTD.ŞTİ. ELYAFTEKS PAZ. VE DIŞ TİC. A.Ş. HTS Metal KALIP OTOMOTİV YAN SANAYİ VE TİC.LTD.ŞTİ. İNOKSAN A.Ş. MATLI YEM A.Ş. MAVİ YEŞİL DANIŞMANLIK Menejer

  3 Nisan 2023
 • Romanya Ekonomi Bakanı İle Romanya Girişimcilik Ve Turizm Bakanı Rus Ziyareti

  BALKANTÜRKSİAD olarak Romanya Ekonomi Bakanı Angel Iulian Calin ile Romanya Girişimcilik ve Turizm Bakanı Lucian Ilon Rus’u ziyaret ettik. Başkanımız Fatih Şakir ve Türkiye Romanya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Salih Cora’nın selamlama konuşmasıyla başlayan toplantı heyetimizdeki üyelerin firma tanıtımlarıyla devam etti. Ayrıca İnvest in Romania ajans yetkilisi Alexandru Mitroi Romanya’daki yatırım fırsatlarıyla ilgili heyetimize

  3 Nisan 2023
 • Bükreş Parlamento Sarayı Ziyareti

  BALKANTÜRKSİAD olarak Bükreş Parlamento Sarayı’nda düzenlenen Ulusal Kredi Garanti Fonu 20.Yıl dönümü organizasyonuna özel davet üzerine katıldık. Finans Bakanı, Tarım ve Kırsal Kalkınma Bakanı, Araştırma ve Dijtalleşme Bakanı, Yatırım ve AB Projeleri Bakanı,Milletvekilleri, Oda Başkanları organiasyonda ödül alırken bir ödüle de Bursa ve Romanya arasındki güçlü ilişkilerin sağlanması konusunda attığı adımlardan dolayı derneğimiz layık görüldü.

  3 Nisan 2023
 • Bükreş Ticaret Odası Ziyaretimiz

  BALKANTÜRKSİAD olarak Romanya Ekonomi Zirvemizde Bükreş Ticaret Odası’nı ziyaret ettik. Heyetimizi Bükreş Ticaret Odası Başkanı Iuliun Stocklosa karşıladı. Düzenlenen toplantıda Başkan Stocklosa heyetimize Romanya’daki ticari fırsatlarla ilgili sunum yaptı. Ardından Türkiye – Romanya Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı, Milletvekili Salih Cora bir selamlama konuşması yaptı. Başkanımız Fatih Şakir’in konuşması ve Bursa ile ilgili sunumunun ardından

  3 Nisan 2023
 • 22. Ekonomi Zirvemiz

  TBMM Türkiye-Romanya Dostluk Grubu Başkanı, Trabzon Milletvekili Salih Cora’nın da bizlere eşlik ettiği 22. Ekonomi Zirvemizi gerçekleştirmek üzere Romanya’nın başkenti Bükreş’e geldik. Bizleri Bükreş’de Romanya Ticaret Bakanı Baş Danışmanı Sebahat Kaya karşıladı.

  3 Nisan 2023
 • Balnet 3 Olağan Toplantısı 27/05/2022

  BALNET 2 Grubu Üyeleri haftalık olağan toplantılarını gerçekleştirdik. Toplantı Grup Başkanı Emel Pekcan’ın açılış konuşması, Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya’nın haftalık ekonomi yorumları ve üyelerin kendini tanıtımı ile başladı. Coffeelinas Sn.Ümit Cebelli Marka Sunumunu, Köseleciler Ltd.Şti. Sn.Egecan Köseleci Network Sunumunu yaptı.

  3 Nisan 2023
 • Balnet 3 Olağan Toplantısı 26/05/2022

  BALNET 3 Grubu haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Aqua Hijyen Sistemleri firma sahibi Recep Dönmez Network sunumu yaptı.

  3 Nisan 2023
 • Mi̇ni̇a Balkantürk Parkımız’da Özel Çakır Okulları Öğrencilerini Ağırladık.

  BALKANTÜRKSİAD olarak Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile Nilüfer Belediyesi’nin destekleriyle Bursa’ya kazandırdığınız MİNİA BALKANTÜRK PARKIMIZ’da Özel Çakır Okulları öğrencilerini ağırladık. Öğretmenleri eşliğinde MİNİA BALKANTÜRK PARKIMIZ’ı gezen kardeşlerimiz Balkan ve Rumeli topraklarındaki ata yadigarı Türk ve Osmanlı eserlerinin minyatürlerini görme ve inceleme fırsatı buldular. @cakirokullari

  3 Nisan 2023
 • Balnet 1 Olağan Toplantısı 24/05/2022

  BALNET 1 Grubu Üyeleri haftalık toplantılarını gerçekleştirdiler. Liderlik Komitesi Başkanı Ali Palalı’nın açılış konuşması ve üyelerin kendilerini tanıtımının ardından Finans Kontrol Merkezi Sinem Toplan sunum yaptı.

  3 Nisan 2023
 • 19 Mayıs Ve Bağımsızlığa Gi̇den Yol

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) yönetimi ünlü Tarihçi Sinan Meydan’ı üyeleriyle buluşturdu. BALKANTÜRK Akademi Başkanı, BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Fatma Akalp’in moderatörlüğünü üstlendiği ve zoom üzerinden sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan programda Tarihçi Sinan Meydan, 19 Mayıs ruhunun ortaya çıkışı, Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatmaya karar verdiği süreci anlattı. Programın açılışında

  3 Nisan 2023
 • Balnet 2 Olağan Toplantısı 18/05/2022

  BALNET 2 Grubu Üyeleri haftalık olağan toplantılarını gerçekleştirdiler. Toplantı Grup Başkanı Emel Pekcan’ın açılış konuşması ve üyelerin kendini tanıtımı ile başladı. İskender A.Ş, İskender İskenderoğlu Marka Sunumunu, Masachi, Esra İşbaşaran Network Sunumunu yaptı.

  3 Nisan 2023
 • Atılım Üniversitesi Moda Ve Tasarım Bölümü Öğrencilerini Ağırladık

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD), Atılım Üniversitesi Moda ve Tasarım Bölümü öğrencilerini ağırladı. Üyeleri ve faaliyet gösterdikleri sektörlerinin gelişimine katkı sağlayan programlar ile projeler üretmeye devam eden BALKANTÜRSİAD yönetimi, sektörlerinde deneyimli üyelerini öğrencilerle buluşturuyor. Dernek merkezinde gerçekleşen programa; BALKANTÜRSİAD Başkanı Fatih Şakir, BEV Başkanı İlhan Uslu, Başkan Vekili İskender İskenderoğlu, Elvin Tekstil

  3 Nisan 2023
 • Anneler Günü Organizasyonu

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) ailesi Anneler Günü’ne özel düzenlediği brunch ile üyelerini buluştururken, annelere de unutulmaz bir gün  yaşattı. BALKANTÜRKSİAD’ın  neşeli geçen brunch organizasyonuna, BALKANTÜRKSİAD Başkanı Fatih Şakir, Kurucu Başkan Naci Şahin, geçmiş dönem başkanı Berat Tunakan, BEV Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Uslu, Bulgaristan Konsolosu Veselin Bojilov ile Ticaret Ataşesi Lyubomir

  3 Nisan 2023
 • Bulgaristan Kırcaali Ticaret Ve Sanayi Odasını Ziyaret Ettik.

  BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanımız Fatih Şakir, Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız Berat Tunakan, Başkan Yardımcımız Süleyman İnan, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sabriye Şen ve Osman Güler Bulgaristan Kırcaali Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ettiler. Heyetimizi Kırcaali Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nasko Nastev ve Yönetim Kurulu Üyeleri Sabahattin Gökçe ile Saffet İlyazov karşıladılar. Kendilerine misafirperverlikleri için teşekkür

  3 Nisan 2023
 • Balkantürksi̇ad Uluslararası İş Geliştirme Toplantıları 2 / Bosna Hersek

  Balkan ülkelerinde gerçekleştirdiği Ekonomi Zirveleriyle üyelerine işbirliği imkanları için zemin hazırlayan Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) tarafından düzenlenen Uluslararası İş Geliştirme Toplantıları’nın ikincisine Bosna Hersek’in Ankara Büyükelçisi Adis Alagic konuk oldu. Online gerçekleştirilen BALKANTÜRKSİAD Uluslararası İş Geliştirme Toplantıları’nın ikincisine katılan Bosna Hersek’in Ankara Büyükelçisi Adis Alagic, ülkesindeki yatırım ve ekonomik iş birliği

  3 Nisan 2023
 • Bursa Uludağ Koleji Yetkilileri Derneğimizi Ziyaret Etti.

  Bursa Uludağ Koleji yetkilileri derneğimizi ziyaret etti. Ziyarette BALKANTÜRKSİAD Üyelerimiz için özel bir indirim protokolü imzalandı. Buna göre kolej bölümde %30, havacılık bölümde ise üyelerimiz %10 indirimden faydalanabilecekler.

  3 Nisan 2023
 • Romanya Heyeti Durmazlar Makina Fabrikasını Ziyareti

  ROMANYA HEYETIMIZLE BIRLIKTE BURSA SANAYISININ EN ÖNEMLI FIRMALARINDAN VE AYNI ZAMANDA DERNEĞIMIZIN DE ÜYESI OLAN DURMAZLAR MAKINA FABRIKASINI ZIYARET ETTIK.

  3 Nisan 2023
 • Romanya Ticaret Bakanlığı Müsteşarlarını Derneğimizde Ağırladık.

  Romanya Ticaret Bakanlığı Müsteşarları Sebahat Kaya ile Valentin Stoica ve beraberindeki ticari heyet derneğimizde ağırladık. BALKANTÜRKEVİ BEV Konferans salonumuzda gerçekleşen toplantının ardından B2B görüşmeler gerçekleştirildi. İnşaat – inşaat malzemeleri, projeler-devlet teşvik ve yardımları, elektrikli motorlar, çelik, tarım- tarımsal gübreler, gıda vb. sektörlerinde faaliyet gösteren üyelerimiz Romanyalı iş insanları ile ticari görüşmeler yaptı. Toplantıda ayrıca Romanya’da

  3 Nisan 2023
 • Türkiye-Romanya İş Forumuna Katıldık

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Romanya Başbakan Yardımcısı Sorin Grindeanu, Romanya Ticaret Bakan Yardımcısı Radu Lucian Fodoreanu’nun da katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirilen Türkiye-Romanya Dar Kapsamlı İş Forumuna Romanya Ticaret Bakanlığı ve Romanya Ankara Büyükelçiliği’nin özel daveti üzerine BALKANTÜRKSİAD olarak katıldık.

  3 Nisan 2023
 • 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle renkli bir etkinliğe imza attı.BALKANTÜRK Akademi’nin organizasyonuyla BALKANTÜRKEVİ’nde gerçekleştirilen etkinlikte, kadınlar, ESSPlus Güzellik Merkezi Kurucu Ortağı ve BALKANTÜRKSİAD üyesi Derya Bulut’tan makyaj konusunda değerli bilgiler öğrenerek, uzman makyöz Tuğçe Dedeoğlu’ndan uygulamalı makyaj eğitimi aldılar. Programda kadınlar, Nilüfer Yoga kurucusu ve eğitmenlerinden

  3 Nisan 2023
 • Finansal Tabloların Analizi Semineri

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) üyelerine yönelik bilgilendirme toplantıları kapsamında ‘Finansal Farkındalık İçin Finansal Tabloların Analizi’ konulu toplantı gerçekleştirdi. BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Denizbank Bölge Müdürü Burak Bozkaya, BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Yeminli Mali Müşavir Mümin Pekcan ve BALKANTÜRKSİAD Üyesi Mali Müşavir-Yönetim Danışmanı Kemal Sakin’in konuşmacı olarak katıldıkları bilgi

  3 Nisan 2023
 • 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Münasebetiyle Konut & Yapı Gazetesinin Organize Ettiği Röportaja Ev Sahipliği Yaptık.

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Konut&Yapı Gazetesinin organize ettiği röportaja ev sahipliği yaptık. BALKANTÜRKEVİ BEV Konferans salonumuzda gerçekleşen röportajda başta Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Seçil Bulcan Ürküt olmak üzere, inşaat sektörünün çok kıymetli kadın temsilcileri yer aldı.

  3 Nisan 2023
 • Kosova Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Vjosa Osmanı Sedriu

  Kosova Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ve Kosova Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu tarafından organize edilen resepsiyona katılan Başkanımız Fatih Şakir, Kosova Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Vjosa Osmani Sedriu ile birlikte.

  3 Nisan 2023
 • Balkantürksi̇ad Uluslararası İş Geliştirme Toplantıları 1 / Moldova

  Balkan ülkelerinde gerçekleştirdiği Ekonomi Zirveleriyle üyelerine işbirliği imkanları için zemin hazırlayan Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD), şimdi de ‘BALKANTÜRKSİAD Uluslararası İş Geliştirme Toplantıları’ ile Balkan ülkelerinin Ankara’daki Büyükelçilerini üyeleriyle buluşturuyor. Online gerçekleştirilen BALKANTÜRKSİAD Uluslararası İş Geliştirme Toplantıları’nın ilkinde Moldova Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Dmitri Croitor, ülkesindeki yatırım ve ekonomik iş birliği imkanları hakkında

  3 Nisan 2023
 • “Sivil Toplum Kuruluşlarında Sosyal Etki Analizi: Bursa Lokasyonunda Faaliyet Gösteren Si̇ad’lar Üzerine Bir Araştırma” Projesi

  Uludağ Üniversitesi ve Bursa Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü’nün işbirliğinde yürütülen “Sivil Toplum Kuruluşlarında Sosyal Etki Analizi: Bursa Lokasyonunda Faaliyet Gösteren SİAD’lar Üzerine Bir Araştırma” başlıklı proje kapsamında BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Üyemiz Ümit İşmen’in katılımıyla Danışma Kurulu Toplantısı Uludağ Üniversitesi Rektörlük Binası’nda gerçekleştirildi.

  3 Nisan 2023
 • Busi̇ad Başkanlığına Seçilen Buğra Küçükkayalar’a Hayırlı Olsun Ziyareti

  BALKANTÜRKSİAD Başkanımız Fatih Şakir ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği’nin (BUSİAD) 43. Olağan Genel Kurulu sonrası Başkanlığa seçilen Buğra Küçükkayalar ve Yönetim Kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette; BUSİAD’ın yeni yönetiminin hedefleri ve Bursa’nın iki güçlü derneğin işbirlikleri masaya yatırıldı.

  3 Nisan 2023
 • Kuzey Makedonya Ankara Maslahatgüzari Hanif Dauti’yi Ziyaret Ettik.

  Ankara programımızıdaki son durağımız Kuzey Makedonya Büyükelçiliği oldu. Heyetimizi Kuzey Makedonya Ankara Maslahatgüzarı Hanif Dauti karşıladı. Balkan Ülkeleri ile köprü vazifesini yürüten derneğimiz Ankara temaslarından son derece olumlu gelişmelerle döndü.

  3 Nisan 2023
 • Hırvatistan Ankara Büyükelçisi Hrvoje Cvitanovic’i Ziyaret Ettik.

  Bugünkü ikinci durağımız Hırvatistan Ankara Büyükelçiliği oldu. Heyetimizi karşılayan Hırvatistan Ankara Büyükelçisi Hrvoje Cvitanovic iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerlerle ilgili bilgilendirmelerde bulundu. En kısa zamanda yeni faaliyetlerde bir araya gelmek dilekleriyle ziyaret son buldu.

  3 Nisan 2023
 • Moldova Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Dmitri Croitor’u Ziyaret Ettik.

  Ankara programımızın ikinci gününde Moldova Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Dmitri Croitor’u ziyaret ettik. Kendisi de Gagavuz Türkü olan Sayın Büyükelçi son zamanlarda Gagavuzya’ya türklerin yaptığı yatırımlardan memnun olduklarını, önümüzdeki süreçte işbirliklerinin daha da artacağına inandığını dile getirdi. Ayrıca Minia BALKANTÜRK Parkı’mızda yer verdiğimiz Komrat Türk Kültür Evi için de teşekkür etti. Sayın Büyükelçiye misafirperverliklerinden dolayı teşekkür

  3 Nisan 2023
 • Bu Yıl Beşincisi Düzenlenecek Olan Bursa Fashion Week Yönetim Ekibi Çalışmalarına Başladı

  Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Bursa Fashion Week yönetim ekibi çalışmalarına başladı. Çoğunluğu dernek üyelerimizden oluşan grup yönetim kurulumuzu ziyaret ederek fikir alış verişinde bulundu. Yıllardır süren ve Bursa’mıza değer katan bu güzel projede emeği geçen herkesi tebrik ediyor, BALKANTÜRKSİAD olarak bu projenin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz.

  3 Nisan 2023
 • Ytb Başkanı Abdullah Eren Derneğimizi Ziyaret Etti

  Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, 12 Balkan ülkesindeki ata yadigarı eserlerin minyatürlerinden oluşan ve açıldığı günden bu yana büyük ilgi gören Minia BALKANTÜRK Parkı’nı ziyaret ederek incelemelerde bulundu. AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç’ün de katıldığı ziyarette, BALKANTÜRKSİAD Başkanı Fatih Şakir, projenin mimarı Seçil Bulcan Ürküt ile minyatürleri yapan 3d Maket’in

  3 Nisan 2023
 • Mali Genel Kurul Toplantımız Gerçekleştirildi.

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (BALKANTÜRKSİAD) Mali Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. Veda Girgin Eroğlu’nun Divan Başkanlığı ve Murat Şakir ile Hakan Başat’ın da Divan Kurulu üyeliği yaptığı Mali Genel Kurul toplantısında BALKANTÜRKSİAD’ın 2021 yılı hesapları ve 2022 yılı bütçesi müzakere edildi. Toplantının açılışında konuşan BALKANTÜRKSİAD Başkanı Fatih Şakir, “Görevi devraldığımızdan bu yana geçen

  3 Nisan 2023
 • Görükle Dumlupınar İlkokulu Öğrencilerinin Karne Heyecanına Ortak Olduk.

  BALKANTÜRKSİAD ve BALKANTÜRK Eğitim Vakfı olarak 2021-2022 eğitim öğretim yılının ilk yarısı sona ererken Görükle Dumlupınar İlkokulu’nu ziyaret ederek öğrencilerin karne heyecanına ortak olduk. Daha önce de çeşitli temaslarda bulunduğumuz ve “Bu Atıklar Kod Yazıyor” projemiz çerçevesinde Kodlama Sınıfı açmayı hedeflediğimiz Görükle Dumlupınar İlkokulu’nun karne dağıtım töreninde Başkanımız Fatih Şakir, BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Başkanımız İlhan

  3 Nisan 2023
 • Mutlu Yıllar

  BALKANTÜRKSİAD Ailemin Değerli Üyeleri, Bugün, bir taraftan pandemi diğer yandan da ekonomik gelişmeler nedeniyle zor geçen 2021 yılını tamamlıyoruz… Geride bıraktığımız bu sene, Yönetim Kurulu olarak devraldığımız bayrağı daha yukarıya taşımaya yönelik çalışmalarımızla geçti. BALKANTÜRKSİAD olarak 10. Yılımıza erişmiş olmanın mutluluğunu hep birlikte yaşadık. Ata yadigarı toprakların hatıralarını gelecek nesillere aktarmak adına MİNİA BALKANTÜRK Parkımızı

  3 Nisan 2023
 • Finansal Okuryazarlık Eğitimi

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD), üyelerini bilgilendirme amacıyla yaptığı ve pandemi nedeniyle online olarak sürdürdüğü toplantılarına yüz yüze eğitim seminerleriyle devam ediyor. BALKANTÜRKSİAD dernek merkezinde, Balkantürk Akademi Başkanı Dr. Fatma Akalp’in açılış konuşmasıyla gerçekleşen seminerde “Finansal Okuryazarlığa Giriş” hakkında bilgi verildi. Finansal Okuryazarlık uzmanları Yeminli Mali Müşavir Mümin Pekcan, Burak Bozkaya ve

  3 Nisan 2023
 • Bursa İle Kosova Arasındaki Ticaret İmkanları Toplantısı

  Kosova Başbakan Yardımcıları Besnik Bislimi ve Emilija Redjepi, Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka, Sanayi Girişimcilik ve Ticaret Bakanı Rozeta Hajdari’nin katılımıyla Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan ve Bursa ile Kosova arasındaki ticaret imkanları konulu toplantıya BALKANTÜRKSİAD olarak katıldık.

  3 Nisan 2023
 • Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Ve Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı Ve Beraberindeki Heyeti Ağırladık

  Kosova Başbakan Yardımcıları Besnik Bislimi ve Emilija Redjepi, Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka, Sanayi Girişimcilik ve Ticaret Bakanı Rozeta Hajdari’nin katılımıyla Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan ve Bursa ile Kosova arasındaki ticaret imkanları konulu toplantıya BALKANTÜRKSİAD olarak katıldık.

  3 Nisan 2023
 • Rkud Proleter Sarajevo Dans Ve Müzik Grubu Derneğimizi Ziyaret Etti

  Bosna Hersek RKUD PROLETER Sarajevo Dans ve Müzik grubunun üyeleri Başkan Sahudin Kačar önderliğinde derneğimizi ziyaret ettiler. MİNİA BALKANTÜRK Parkı’mızı da gezen RKUD PROLETER grubu Bosna Hersek’de bulunan Gazi Hüsrev Bey Camii ve Gazi Hüsrev Bey Medresesi önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Ziyaretin sonunda Başkan Sahudin Kačar tarafından Başkanımız Fatih Şakir’e onur belgesi takdim edildi.

  3 Nisan 2023
 • Genç Nesil Komitemizin Olağan Toplantısı

  Genç Nesil Komitemiz olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantının ana gündem maddesi Ayşegül Gürses’in sunumunu yaptığı “Balkan Kedi Evi” projesi oldu. Toplantıya konuk olarak Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Emre Karagöz katıldı.

  3 Nisan 2023
 • TBMM Ziyaretimiz

  TBMM ziyaretimiz kapsamında; İYİ Parti TBMM Grup Başkanı, Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu ve İyi Parti Uluslararası Politikalar Başkanı, Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan ile bir araya geldik. Toplantımızda Vekillerimize Türkiye ekonomisine katkı sağlayacağına inandığımız önerilerimiz ile birlikte Bursa ile ilgili sorunlar ve üyelerimizin sektörel taleplerini içeren dosyamızı sunduk.

  3 Nisan 2023
 • Bosna-Hersek Gezimizde Rkud Proleter Derneğini Ziyaret Ettik.

  Bosna-Hersek gezimizde RKUD Proleter Derneğini ziyaret ettik. Heyetimizi karşılayan dernek başkanı Sahadin Kacar dernek hakkında bizlere bilgilendirmelerde bulundu; Kültür ve Sanat Topluluğu “Proleter”, 1905 yılında Avusturya-Macaristan monarşisinin hükümeti sırasında kurulan en eski işçi topluluğu olmuştur. Avrupa, Kuzey Afrika ve Asya’da çok sayıda festivalin katılımcısı ve festival ödüllerinin sahibi olan dernek aynı zamanda Saraybosna şehri, Bosna-Hersek

  3 Nisan 2023
 • Genç Nesil Çalışma Komitesi Yeni Başkanını Seçti

  Genç Nesil Çalışma Komitesi dün akşam gerçekleştirdiği toplantıda, Başkan Berk Üzen yeni dönemde gerçekleştirmek istediği projeler hakkında bilgi verdi. Toplantıya konuk olarak katılan Regata Danışmanlık yetkilisi Komite’ye uygun sosyal sorumluluk projeleri hakkında sunum yaptı. Toplantı sonunda Başkan Berk Üzen grupta 35 yaşını aşmış üyelerimize katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

  3 Nisan 2023
 • Genç Nesi̇l Çalışma Grubu Toplantısı…

  Genç Nesil Çalışma Grubumuzun tanışma toplantısı Başkan Yardımcılarımız İskender İskenderoğlu ve Fatih Şakir’in katılımıyla gerçekleşti.

  3 Nisan 2023
 • Tunaboylular Deliormanlılar Kültür Ve Dayanışma Derneğini Ziyaret Ettik

  Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdikleri Genel Kurulun ardından Tunaboylular Deliormanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanlığına seçilen ve aynı zamanda dernek üyemiz olan Süleyman Ulusoy ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Nazik karşılamalarından dolayı Tunaboylular Deliormanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Süleyman Ulusoy ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

  3 Nisan 2023
 • Sofya Ticaret Müşavirliğini Ziyaret Ettik

  BALKANTÜRKSİAD olarak düzenlediğimiz Bulgaristan seyahatimizin son durağı Sofya Ticaret Müşavirliği oldu. Heyetimizi karşılayan Ticaret Müşavirlerimiz Sayın Sinem Taştan ve Sayın Okan Pakbeşe Bulgaristan’daki yatırım imkanlarıyla ilgili üyelerimize sunum yaptı.

  3 Nisan 2023
 • Bulgaristan Ziyaretimizde Hak Ve Özgürlükler Partisi Filibe İl Başkanı Yüksel Rasim İle Görüştük

  Hak ve Özgürlükler Partisi Filibe İl Başkanı Yüksel Rasim ile görüştü.

  3 Nisan 2023
 • Bursa Fashion Week Jüri Heyeti Derneğimizi Ziyaret Etti

  Bursa Fashion Week projesinin jüri heyeti Başkanı, Galatasaray Eski Başkan Yardımcısı Turgay Kıran ve beraberindeki jüri üyeleri Yönetim Kurulumuzu ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundular.

  3 Nisan 2023
 • Busi̇ad Ziyaretimiz

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD), Bursa Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’ni (BUSİAD) ziyaret etti. BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Şakir ve yönetim kurulu üyeleri, BUSİAD Evi’nde gerçekleşen ziyarette, BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Nezaket ziyareti çerçevesinde gerçekleşen birliktelikte ekonomik gelişmeler ve gündeme

  3 Nisan 2023
 • Haftalık Olağan Yönetim Kurulu Toplantımız Gerçekleşti

  Haftalık olağan Yönetim Kurulu toplantımız gerçekleşti. Toplantıda MİNİA BALKANTÜRK PARKI açılış töreni ve Balkan Ülkeleri Ekonomik İşbirliği Forumu organizasyonunda emeği geçenlere teşekkür edilerek, Plaza Event firma sahibi, Yönetim Kurulu Üyemiz Ersoy Tabaklar’a ve Genel Sekreterimiz Nuray Mutlu’ya plaket takdim edildi.

  3 Nisan 2023
 • Balnet 3 Olağan Toplantısı 30/09/2021

  BALNET 3 İş Geliştirme Grubu Üyeleri haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı Başkan Derya Bulut’un açılış konuşmasından sonra, üyelerin kendini tanıtımı ile devam etti. Döneminin son toplantısı olması sebebiyle Başkan Derya Bulut liderlik ekibinde yer alan Taner Çavuş, Tuğba Çorumluoğlu ve Berk Üzen’e çalışmalarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti. Toplantının bu haftaki konukları BALKANTÜRK Eğitim Vakfı

  4 Nisan 2023
 • Balnet 1 Olağan Toplantısı 28/09/2021

  BALNET 1 Grubu Üyeleri haftalık toplantılarını gerçekleştirdiler. BEV Başkanı Aytuğ Onur ve BEV Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Sözeri toplantıya katılarak BEV hakkında bilgilendirmede bulunmuşlardır. Liderlik Komite Başkanı Ali Palalı’nın açılış konuşmasıyla birlikte üyelerin kendini tanıtması ve ardından, eski başkanlar Onur Gücü ve Erhan Altun sunumlarıyla geçmiş dönemlerde yaptıkları faaliyetleri anlattılar. Ayrıca sağladıkları katkılardan dolayı Tema

  2 Haziran 2023
 • Balkan Ülkeleri Ekonomik İş Birliği Formu

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (BALKANTÜRKSİAD) Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) iş birliğinde düzenlediği Balkan Ülkeleri Ekonomik İş Birliği Forumu’nun ikincisi gerçekleşti. Forumda, 8 Balkan ülkesinden diplomatik misyon temsilcileri, ülkelerindeki yatırım fırsatları ile ilgili sunumlar yaptı. BALKANTÜRKSİAD, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Nilüfer Belediyesi ile

  3 Ağustos 2023
 • Mini Balkantürk Parkı Açıldı

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) kuruluşunun 10. yılında Bursa’ya Minia Balkantürk Parkı’nı kazandırdı. Yoğun bir katılımla açılan parkta, 12 Balkan ülkesinde yer alan Osmanlı Türk eserlerine ilişkin minyatürlerin yanı sıra açık hava gösteri ve hediyelik eşya alanı yer alıyor. BALKANTÜRKSİAD’ın T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve

  3 Ağustos 2023
 • KÜLTÜR VE TURIZM BURSA İL MÜDÜRÜ SAYIN DR. KAMIL ÖZER DERNEĞIMIZI ZIYARET ETTI.

  Kültür ve Turizm Bursa İl Müdürü Sayın Dr. Kamil Özer derneğimizi ziyaret ederek açılış töreni öncesi MİNİA BALKANTÜRK PARKI’mızda incelemelerde bulundu.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 23/09/2021

  BALNET 3 İş Geliştirme Grubu Üyeleri, haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı Başkan Derya Bulut’un açılış konuşmasından sonra, üyelerin kendini tanıtımı ile devam etti. Toplantının konuğu “Patron Mutfakta” Programının sunucusu ve yapımcısı Doğukan Erdem Kutlu oldu. Katılımı ve katkılarından dolayı kendisine teşekkür ediyoruz.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 22/09/2021

  BALNET 2 Grubu Üyeleri haftalık toplantılarını gerçekleştirdiler. Grup Başkanı Emel Pekcan’ın açılış konuşmasından sonra Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya’nın haftalık ekonomi yorumları ve üyelerin kendini tanıtmasının ardından, Cobus İş Geliştirme A.Ş. Kemal Sakin’in Marka sunumunu ile Maas Havalandırma ve İklimlendirme – Talha Kurtuluş’un Network sunumlarını dinledik. BALKANTÜRKSİAD Başkanımız Fatih Şakir hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 1 OLAĞAN TOPLANTISI 21/09/2021

  BALNET 1 Grubu Üyeleri haftalık toplantılarını BALKANTÜRKSİAD Başkanı Fatih Şakir, Kurumsal İletişim ve Networking Çalışma Grubu Başkanı, Yönetim Kurulu Üyesi Basri Açıkgöz ve BALNET’in ilk Başkanı Ümit İşmen’in katılımıyla gerçekleştirdiler. Liderlik Komite Başkanı Ali Palalı’nın açılış konuşmasıyla birlikte üyelerin kendini tanıtması ve ardından, Ümit İşmen’in Balnet çalışma gruplarının ruhu, çalışma prensipleri ve kuralları sunumuyla devam

  3 Ağustos 2023
 • BU ATIKLAR KOD YAZIYOR

  BALKANTÜRKSİAD olarak VODAFONE işbirliği ile başlattığımız “Bu Atıklar Kod Yazıyor” projemizin ilk toplantısını gerçekleştirdik. Projeye destek veren üye firmalarımıza teşekkür ederiz. ARTOFİS MOBİLYA SAN.TİC.A.Ş. BALLI METAL SAN. VE TİC. A.Ş. ELEKTROTEKS LTD.ŞTİ. ELYAFTEKS PAZ. VE DIŞ TİC. A.Ş. HTS Metal KALIP OTOMOTİV YAN SANAYİ VE TİC.LTD.ŞTİ. İNOKSAN A.Ş. MATLI YEM A.Ş. MAVİ YEŞİL DANIŞMANLIK Menejer

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 16/09/2021

  BALNET 2 Grubu Üyeleri haftalık toplantılarını gerçekleştirdiler. Liderlik Komite Başkanı Emel PEKCAN’ın açılış konuşmasının ardından, Başkan Yrd. Burak BOZKAYA’nın haftalık ekonomik gündem yorumu ve üyelerin kendini tanıtmasıyla devam eden toplantı, Köseleciler Matbaa’dan Murat İŞSEVER’in marka sunumu ve Büşra AZİZOĞLU’nun ‘Arabayla Yunanistan Yolculuğu’ konulu network sunumuyla sonlandı. Köseleciler Matbaa’dan Egecan KÖSELECİ’yi ağırladık.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 16/09/2021

  BALNET 3 Grubu Üyeleri, haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdiler. Toplantı Başkan Derya Bulut’un açılış konuşmasından sonra, üyelerin kendilerini tanıtımı ile devam etti. Toplantının konuğu Ralli dünyasının şampiyon Co-pilotu Emire Cantürk Eren oldu. Co-pilotluk ve Ralli üzerine hoş bir sohbet oldu. Katkılarından dolayı kendisine teşekkür ediyoruz.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 ÜYE IŞ YERI ZIYARETLERI

  BALNET 3 Grubu Üyeleri, üye iş yeri ziyaretleri kapsamında Ekonomik Döviz & Ekonomi Kıymetli Madenler & Blue Diamond şirketi yetkilisi Direnç Durmuş’u ziyaret etti.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 09/09/2021

  BALNET 3 İş Geliştirme Grubu üyeleri, haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdiler. Toplantı Başkan Derya Bulut’un açılış konuşmasından sonra, üyelerin kendini tanıtımı ile devam etti. Üyemiz Recep DÖNMEZ “Aqua Endüstriyel Temizlik ve Hijyen sistemlerin“ marka sunumunu gerçekleştirdi. Katkılarından dolayı kendisine teşekkür ederi.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 08/09/2021

  BALNET 2 Grubunun, Emel PEKCAN başkanlığında yapılan ilk toplantısında, 2020-2021 Dönem Başkanı Erdal YILDIROK’a teşekkür plaketi takdim edildi. Toplantıya, BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Üyemiz Cömert KAYIRA katıldı. Yapılan ilk toplantıda, yeni üyeler ile birlikte grubun etik ve genel değerleri üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirildi.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 YENI LIDERLIK KOMITESI DERNEĞIMIZI ZIYARET ETTI.

  Geçtiğimiz günlerde yapılan seçimin ardından yeni göreve gelen BALNET 2 Liderlik Komitesi Yönetim Kurulu Başkanımız Fatih Şakir’e nezaket ziyaretinde bulundu. BALNET 2 Başkanı Emel Pekcan, Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya ve Koordinatör Büşra Azizoğlu’na görevlerinde başarılar dileyen Başkanımız Fatih Şakir; geçmiş dönem Başkanı Erdal Yıldırok’a da çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 02/09/2021

  BALNET 3 iş geliştirme grubu üyeleri,haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı Başkan Derya Bulut’un açılış konuşmasından sonra, üyelerin kendini tanıtımı ile devam etti. Konuk Konuşmacımız İKÜ Öğ. Gör. İşletme Koçu Kişisel Gelişim Mentoru Ömer Çam oldu. Ömer Çam değişim Atölyesi motivasyon sunumu ile üyelerimize enerji kattı. Katkılarından dolayı kendisine teşekkür ediyoruz.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 01/09/2021

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, yeni dönemin ilk haftalık toplantılarını gerçekleştirdiler. Yeni Liderlik Komitesi Ekibi olarak Başkan; Emel Pekcan, Başkan Yardımcısı; Burak Bozkaya, Koordinatör; Büşra Azizoğlu görevi devraldı. Geçmiş Dönem Başkanı Erdal Yıldırok’a başarıyla yürüttüğü görev sürecinde, yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür edildi. Bol referanslı, bol kazançlı hayırlı bir yıl olması için temennilerde bulunuldu.

  3 Ağustos 2023
 • DEVA PARTISI BURSA İL BAŞKANI SERKAN ÖZGÖZ VE YÖNETIM KURULU ÜYELERINI AĞIRLADIK.

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Yönetim Kurulu, DEVA Partisi Bursa İl Başkanı Serkan Özgöz ve Yönetim Kurulu üyelerini ağırladı. Ziyarette konuşan DEVA Partisi Bursa İl Başkanı Serkan Özgöz, “Bu yıl kuruluşunun 10. yılına ulaşmış olan BALKANTÜRKSİAD’ı başarılı çalışmaları nedeniyle kutluyoruz. Kentimizin dinamikleri arasında yer alan diğer sivil toplum kuruluşlarında olduğu gibi BALKANTÜRKSİAD’ın

  3 Ağustos 2023
 • ÖZBEKISTAN CUMHURIYETI BURSA FAHRI KONSOLOSLUĞU AÇILIŞI

  Özbekistan Cumhuriyeti Bursa Fahri Konsolosluğu’nun açılış töreni Özbekistan Ankara Büyükelçisi Alişer Agzamhodjaev’in de katılımıyla gerçekleşti. BALKANTÜRKSİAD olarak katıldığımız açılış töreninde Özbekistan Bursa Fahri Konsolosu görevine getirilerilen Ali Baklan’a başarılar diledik.

  3 Ağustos 2023
 • AŞURE İKRAMI
  3 Ağustos 2023
 • MARSİFED’IN DERNEĞIMIZI ZIYARETI

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Yönetimi, Marmara ve İç Anadolu Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (MARSİFED) Başkanı Ramazan Kaya ile Başkan Yardımcısı Osman Akın’ı ağırladı. Ziyarette konuşan MARSİFED Başkanı Ramazan Kaya, BALKANTÜRKSİAD’ı kuruluşunun 10. Yılı nedeniyle kutlarken, “Bursa’mızda faaliyet gösteren sanayici ve iş insanları dernekleri arasındaki iş birliği ve ortak çalışmalar kentimizin

  3 Ağustos 2023
 • KASTAMONU SEL FELAKETI YARDIM

  Bursa Valiliği ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde; Derneğimizin de katkılarıyla Kastamonu’da yaşanan sel felaketinin ardından afet bölgesine yaraların bir nebze sarılabilmesi amacıyla acil ihtiyaçların yer aldığı yardım TIR’ları Bursa AFAD binası önünden yola çıktı. Selden etkilenen vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Allah bir daha benzer felaketler yaşatmasın.

  3 Ağustos 2023
 • BUSADER’IN DERNEĞIMIZI ZIYARETI

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği BALKANTÜRKSİAD Başkanı Fatih Şakir ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Bursa Sağlık ve Eğitim Gönüllüleri Derneği’nin (BUSADER) yeni Yönetim Kurulu Başkanı Tülin Günbatılı ve Yönetimini ağırladı. BALKANTÜRKSİAD Dernek merkezinde gerçekleşen ziyarette BUSADER ve BALKANTÜRKSİAD arasında toplumda organ bağışı farkındalığının artırılması için kurulacak işbirlikleri ve yapılabilecek projeler değerlendirildi. Ziyarette konuşan BALKANTÜRKSİAD

  3 Ağustos 2023
 • BUSİAD BAŞKANI ERGUN HADI TÜRKAY’IN BALKANTÜRKSİAD ZIYARETI

  BUSİAD Başkanı Ergun Hadi Türkay BALKANTÜRKSİAD’ı ziyaret ederek Başkan Fatih Şakir ve Yönetim Kurulu üyelerini BALKANTÜRKSİAD’ın 10. Yılı nedeniyle tebrik etti. Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay’ın, Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’ni (BALKANTÜRKSİAD) ziyaretinde Bursa’nın iki aktif sivil toplum kuruluşu arasında iş birliği imkanları görüşüldü. Ziyarette konuşan

  3 Ağustos 2023
 • YURT DIŞI TÜRKLER VE AKRABA TOPLULUKLAR BAŞKANLIĞI ZIYARETI

  BALKANTÜRSİAD olarak Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Nilüfer Belediyesi işbirliğinde Bursa’da hayata geçirdiğimiz MİNİA BALKANTÜRK Açık Hava Müze’mizin son durumu hakkında bilgi paylaşımı ve resmi açılış töreni tarihi üzerinde istişarelerde bulunmak üzere Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nı ziyaret ettik.

  3 Ağustos 2023
 • T.C. KÜLTÜR VE TURIZM BAKANLIĞI ZIYARETI

  BALKANTÜRSİAD olarak Bursa’da hayata geçirdiğimiz MİNİA BALKANTÜRK Açık Hava Müze’mizin resmi açılış törenine davet etmek üzere T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nı ziyaret ettik. Yönetim Kurulu Başkanımız Fatih Şakir, Başkan Yardımcımız Seçil Bulcan Ürküt ve Yönetim Kurulu Üyemiz Volkan Göral’ın katıldığı ziyarete AK Parti Bursa Milletvekili, Türkiye-Zambiya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Atilla Ödünç de eşlik etti.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 29/07/2021

  BALNET 3 iş geliştirme grubu üyeleri, haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı Başkan Derya Bulut’un açılış konuşmasından sonra, üyelerin kendini tanıtımı ile devam etti.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 14/07/2021

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, haftalık toplantılarını gerçekleştirdiler. Toplantı Başkan Erdal Yıldırok’un açılış konuşmasından sonra, üyelerin kendilerini tanıtımı ile devam etti. Zero Global Mühendislik Ltd. Şti. Firma Sahibi Ulus Aktaş “Güneş Enerji Sistemleri” Hakkında Network sunumunu yaptı. Yeni üye katılımlarıyla birlikte, keyifli, bilgilendirici bir toplantı oldu.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 1 OLAĞAN TOPLANTISI 13/07/2021

  BALNET 1 Grubumuz uzun bir sürenin ardından yüz yüze toplantılarına başladı.

  3 Ağustos 2023
 • NILÜFER BELEDIYE BAŞKANI TURGAY ERDEM ZIYARETI.

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i ziyaret etti. Nisan ayında genel kurulunu yapan BALKANTÜRKSİAD, protokol ziyaretlerine devam ediyor. Pandemi nedeniyle ziyaretlerini tam anlamıyla yapamayan BALKANTÜRKSİAD, aynı zamanda üyesi olan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ile bir araya geldi. Ziyarette, Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Şakir ve Yönetim Kurulu Üyeleri

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 07/07/2021

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, haftalık toplantılarını gerçekleştirdiler. Toplantı Başkan Erdal Yıldırok’un açılış konuşmasından sonra, üyelerin kendilerini tanıtımı ile devam ile devam etti. Permun Saat Mücevher Ltd. Şti. den Mustafa Oğuz Marka Sunumunu yaptı. Köseleciler Ltd. Şti. den Murat İşsever Network sunumunda Göbeklitepe’yi anlattı. Toplantı sonunda Kısmet Tatlıları Ümit Aydın’ın ikram ettiği tatlılar ağız tadıyla yendi.

  3 Ağustos 2023
 • BALKANTÜRKSİAD ÜYEMIZ, GEÇMIŞ DÖNEM YÖNETIM KURULU ÜYEMIZ, AK PARTI BURSA MILLETVEKILI, TÜRKIYE-ZAMBIYA PARLAMENTOLARARASI DOSTLUK GRUBU BAŞKANI ATILLA ÖDÜNÇ YÖNETIM KURULU TOPLANTIMIZA KATILDI.

  BALKANTÜRKSİAD Üyemiz, Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu Üyemiz, AK Parti Bursa Milletvekili, Türkiye-Zambiya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Atilla Ödünç yönetim kurulu toplantımıza katıldı.

  3 Ağustos 2023
 • BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYE BAŞKANI ALINUR AKTAŞ ZIYARETI

  Geçtiğimiz Nisan ayında Genel Kurul toplantısını gerçekleştiren ve pandemi kısıtlamaları nedeniyle protokol ziyaretlerini tamamlayamayan BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı makamında ziyaret etti. BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulunu kabul eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Balkan ve Rumeli ile gönül bağımız her zaman devam edecektir” dedi. Ziyarette Başkan Aktaş’a yeni dönem hedefleri hakkında

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 01/07/2021

  BALNET 3 Grubu Üyeleri haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı Başkan Derya Bulut’un açılış konuşmasından sonra, üyelerin kendini tanıtımı ile devam etti.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 30/06/2021

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, haftalık olağan toplantılarını gerçekleştirdiler. Toplantı Başkan Erdal Yıldırok’un açılış konuşmasından sonra, üyelerin kendilerini tanıtımı ile devam etti. Moda Diş Kliniği çalışanlarından Diş Eti Hastalıkları uzmanı Burak Gökay Yıldırım Network sunumunda “Diş Hekimliğinde PRF kullanımı” ile ilgili bilgileri paylaştı. Keyifli, bilgilendirici bir toplantı oldu.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 23/06/2021

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, haftalık toplantılarını gerçekleştirdiler. Toplantı Başkan Erdal Yıldırok’un açılış konuşmasından sonra, üyelerin kendilerini tanıtımı ve Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya’nın ekonomi yorumları ile devam etti. Erdal Yıldırok Sigorta’nın sahibi Erdal Bey önemle sigorta poliçelerimizde İhtiyari Mali Mesuliyet Teminatının yer alması ve bu teminat içindeki manevi oran miktarının tamamının kullanımına açık olmasına dikkat etmemiz

  3 Ağustos 2023
 • HAFTALIK OLAĞAN YÖNETIM KURULU TOPLANTIMIZ YÜKSEK İSTIŞARE KURULU BAŞKANIMIZ BERAT TUNAKAN’IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTI.

  Haftalık olağan yönetim kurulu toplantımız Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız Berat Tunakan’ın katılımıyla gerçekleşti.

  3 Ağustos 2023
 • “MARMARA DENIZININ ÇIĞLIĞI” PANELI

  Başkan Yardımcımız Süleyman İnan Bursa Mühendis ve Mimar İş İnsanları Derneği (BUMİAD) önderliğinde düzenlenen “Marmara Denizinin Çığlığı” konulu panele derneğimizi temsilen katıldı.

  3 Ağustos 2023
 • BULGARISTAN KUBRAT BELEDIYE BAŞKANI ALKIN NEBI VE BERABERINDEKI HEYET DERNEĞIMIZI ZIYARET ETTI

  Bulgaristan Kubrat Belediye Başkanı Alkin Nebi ve beraberindeki heyet, Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’ni (BALKANTÜRKSİAD) ziyaret etti. BALKANTÜRKEVİ’nde BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Şakir ve Yönetim Kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete Kubrat Belediye Başkanı Alkin Nebi ve beraberendeki Meclis Üyeleri iştirak etti. Toplantıda konuşan Kubrat Belediye Başkanı anavatan Türkiye’de bulunmanın mutluluğunu yaşadığını

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 16/06/2021

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, haftalık toplantılarını gerçekleştirdiler. Toplantı Başkan Erdal Yıldırok’un açılış konuşmasından sonra, üyelerin kendilerini tanıtımı ve Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya’nın ekonomi yorumları ile devam etti. Ardından Colorex Konsantre Boya Plastik San. Ltd. Şti. firma sahibi Sedef Doğan Marka sunumunu yaptı.

  3 Ağustos 2023
 • ULU ÖNDER, GAZI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü SAYGI VE MINNETLE ANIYORUZ.

  Ulu Önder, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, En Büyük Balkanlı olarak bizler için belirlediğiniz hedeflerde yolumuza devam ediyoruz. “Muhacirler kaybedilmiş toprakların aziz hatıralarıdır” sözünüz doğrultusunda, yadigarınız olan Balkan ve Rumeli’deki kardeşlerimiz ile ekonomik, sosyal ve kültürel ilişkilerimizi kuvvetlendirerek sürdürmeye büyük özen gösteriyoruz. Hiçbir zaman bitmeyecek Sevgimiz ve Saygımız ile Şükranlarımızı sunuyoruz. Fatih ŞAKİR BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu

  3 Ağustos 2023
 • İYI PARTI GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE BURSA MILLETVEKILI AHMET KAMIL EROZAN DERNEĞIMIZI ZIYARET ETTI

  İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan ile Üyemiz Haluk Hısımcıl derneğimizi ziyaret ederek, Yönetim Kurulumuza yeni dönemde başarılar diledi.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 09/06/2021

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, haftalık toplantılarını gerçekleştirdiler. Toplantı Başkan Erdal Yıldırok’un açılış konuşmasından sonra, üyelerin kendilerini tanıtımı ve Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya’nın ekonomi yorumları ile devam etti. Ardından Zero Global Ltd. Şti. firma sahibi Ulus Aktaş Marka sunumunu yaptı.

  3 Ağustos 2023
 • TÜRKIYE-SIRBISTAN PARLAMENTOLAR ARASI DOSTLUK GRUBU BAŞKANI MUSTAFA ESGIN ZIYARETI.

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Başkanı Fatih Şakir ve yönetim kurulunun toplantısına konuk olan AK Parti Bursa Milletvekili ve aynı zamanda TBMM Türkiye-Sırbistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Mustafa Esgin, Balkan coğrafyasının büyük bir zenginlik olduğunu ifade etti. AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, “Pandemi sürecinde yaptığımız hizmet ve yatırımlara normalleşme süreciyle

  3 Ağustos 2023
 • HAFTALIK OLAĞAN TOPLANTIMIZ 08/06/2021

  Haftalık olağan toplantımızı dernek binamızda bulunan BEV Çok Amaçlı Toplantı Salonu’muzda gerçekleştirdik. Görüşülen gündemin ardından toplantımıza misafir olan Üyemiz, Bürotime Bursa Şubesi sahibi Sedef Sinoplu’ya salonumuzdaki toplantı masalarına sponsorluğundan dolayı Başkanımız Fatih Şakir teşekkür plaketi takdim etti.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 02/06/2021

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, haftalık toplantılarını online yaptılar. Toplantı Başkan Erdal Yıldırok’un açılış konuşmasından sonra, üyelerin kendilerini tanıtımı ve Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya’nın ekonomi yorumları ile devam etti. Ardından Maas Havalandırma ve İklimlendirme firma sahibi Talha Kurtuluş Marka sunumunu yaptı.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 1 OLAĞAN TOPLANTISI 01/06/2021

  BALNET 1 Grubu Üyeleri haftalık olağan toplantılarını online olarak gerçekleştirdiler.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 26/05/2021

  BALNET 3 İş Geliştirme Grubu Üyeleri, haftalık olağan toplantılarını gerçekleştirdi. Toplantı Başkan Derya Bulut’un açılış konuşmasından sonra, üyelerin kendilerini tanıtımı ile devam etti. Ardından BALKANTÜRK Akademi Başkanı Dr. Fatma Akalp, akademi faaliyetleri hakkında ekibi bilgilendirdi.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 1 OLAĞAN TOPLANTISI 18/05/2021

  BALNET 1 haftalık olağan toplantısını online olarak gerçekleştirdi. Nestle Global Tayland’tan Veyis Öztürk toplantıya misafir olarak katılarak; yurtdışında yaşam ve Türk firmalarının yeni marketlere girerken yaşayacağı zorluklar hakkında bilgiler verdi.

  3 Ağustos 2023
 • KUZEY MAKEDONYA DOSTLUK GRUBU BAŞKANI AHMET KILIÇ MİNİA BALKANTÜRK AÇIK HAVA MÜZESI ÇALIŞMALARINI YERINDE INCELEDI

  AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi, Kuzey Makedonya Dostluk Grubu Başkanı Ahmet Kılıç MİNİA BALKANTÜRK Açık Hava Müzesi çalışmalarını yerinde inceledi. İlk olarak Başkanımız Fatih Şakir ile birlikte minyatürlerimizi yapan Üyemiz Nedim Yılmaz’ın sahibi olduğu 3D Maket firmasını ziyaret ettiler. Ardından Yönetim Kurulu Üyelerimiz eşliğinde BALKANTÜRKEVİ’mizin yanında bulunan inşaat alanını hep

  3 Ağustos 2023
 • 28. E- SINERJI TOPLANTISI / FARUK KAYMAKCI

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (BALKANTÜRKSİAD), salgın sebebiyle çevrimiçi olarak yapmayı sürdürdüğü e-sinerji toplantılarının konuğu, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı, Büyükelçi Faruk Kaymakcı oldu. ‘AB-Türkiye İlişkilerinde Yeni Bir Başlangıç’ temasıyla gerçekleşen ikinci toplantı, BALKANTÜRKSİAD’ın Facebook hesabından canlı yayınlandı. Sözkonusu toplantıda bir konuşma yapan ve kendisine yöneltilen sorulara cevap veren Dışişleri Bakan

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 SAHUR TOPLANTISI

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, Ramazan ayının klasiği sahur toplantılarını yaptılar. Toplantı Başkan Erdal Yıldırok’un açılış konuşmasından sonra, üyelerin kendilerini tanıtımı ve Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya’nın ekonomi yorumları ile devam etti. Ardından gruba yeni katılan Talha Kurtuluş ve Ulus Aktaş ile tanışma ve güzel bir sohbet gerçekleştirildi.

  3 Ağustos 2023
 • VEFATININ 700. YILINDA YUNUS EMRE

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (BALKANTÜRKSİAD), pandemi sebebiyle online olarak yapmayı sürdürdüğü e-sinerji toplantısının konuğu, araştırmacı, yazar ve emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Kara oldu. Türk tasavvuf edebiyatının en önemli isimlerinden biri olan Yunus Emre’nin vefatının 700. yılı münasebetiyle gerçekleştirilen çevrimiçi etkinlik, BALKANTÜRKSİAD’ın Facebook hesabından da canlı yayınlandı. Toplantıda konuşan Prof. Dr.

  3 Ağustos 2023
 • BURSA VALISI YAKUP CANBOLAT ZIYARETI

  Başkanımız Berat Tunakan ile Başkan Vekilimiz ve gelecek dönem Başkan adayımız Fatih Şakir, Bursa Valimiz Sayın Yakup Canbolat’ı makamında ziyaret ederek, kendisini 5 Nisan Pazartesi günü gerçekleştireceğimiz Genel Kurul Toplantımıza davet ettiler. Nazik ev sahipliği için Sayın Valimize teşekkür ediyoruz.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 17/04/2021

  BALNET 3 İş Geliştirme Grubu Üyeleri, haftalık olağan toplantılarını gerçekleştirdi. Toplantı Başkan Derya Bulut’un açılış konuşmasından sonra, üyelerin kendilerini tanıtımı ile devam etti. Ardından üyemiz, Dermatoloji Uzmanı Dr. Tuğba Çorumluoğlu ”Maske takmanın, yarattığı olumsuzluklar karşısında neler yapmalıyız?“ konulu sunumuyla tüm üyeleri bilgilendirdi.

  3 Ağustos 2023
 • BULGARISTAN BURSA TICARET ATAŞESI SAYIN ALEKSANDER ALEKSANDROV ZIYARETI

  Emekliliği nedeniyle görevinden ayrılan Bulgaristan Bursa Ticaret Ataşesi Sayın Aleksander Aleksandrov’u ziyaret ederek derneğimize desteklerinden dolayı teşekkür ettik. Yeni göreve gelen Ticaret Ataşesi Sayın Lyubomir Lyubenov’a da tebriklerimizi sunduk.

  3 Ağustos 2023
 • BTÜ REKTÖRÜ PROF. DR. ARIF KARADEMIR VE BERABERINDEKI HEYETIN ZIYARETI

  Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Beyhan Bayhan, Öğretim Üyesi, aynı zamanda BALKANTÜRKSİAD Üyemiz Prof. Dr. Mehmet Yazıcı, Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Dr. Cihan Kaboğlu ve Kariyer Merkezi Müdürü İbrahim Tekdemir Yönetim Kurulumuza hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Kendilerine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

  3 Ağustos 2023
 • 2021-2023 DÖNEMI YÖNETIM KURULUMUZUN ILK TOPLANTISI

  BALKANTÜRKSİAD olarak gerçekleştirdiğimiz 6. Olağan Genel Kurul Toplantısının ardından 2021-2023 dönemi Yönetim Kurulumuzun ilk toplantısını pandemi kurallarına uygun olarak yaptık. Hem yüz yüze hem online olarak bir araya geldiğimiz toplantıda Yönetim Kurulu görev dağlımı da tamamlandı. Fatih Şakir’in başkanlığındaki Yönetim Kurulumuzda İskender İskenderoğlu Başkan Vekilliğine, Süleyman İnan ve Seçil Bulcan Ürküt Başkan Yardımcılıklarına, Rıdvan İşbaşaran

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 1 OLAĞAN TOPLANTISI 06/04/2021

  BALNET 1 Çalışma Grubumuz haftalık olağan toplantılarını hem yüz yüze hem de online olarak yaptılar.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 08/04/2021

  BALNET 3 İş Geliştirme Grubu Üyeleri, haftalık olağan toplantılarını gerçekleştirdi. Toplantı Başkan Derya Bulut’un açılış konuşmasından sonra, üyelerin kendilerini tanıtımı ile devam etti.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 07/04/2021

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, haftalık toplantılarını yaptılar. Toplantı, Başkan Erdal Yıldırok’un açılış konuşmasından sonra, üyelerin kendilerini tanıtımı ve Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya’nın ekonomi yorumları ile devam etti. Ardından Araba Koçu Firma sahibi Tayfun Yaylaoğlu “Anlaşmalı Kaza Tespit Tutanağı” konulu Network sunumunu gerçekleştirdi. Başkan Erdal Yıldırok ise Mali Mesuliyet Sigortalarının önemini hatırlattı.

  3 Ağustos 2023
 • BURSA VALISI YAKUP CANBOLAT ZIYARETI

  Başkanımız Berat Tunakan ile Başkan Vekilimiz ve gelecek dönem Başkan adayımız Fatih Şakir, Bursa Valimiz Sayın Yakup Canbolat’ı makamında ziyaret ederek, kendisini 5 Nisan Pazartesi günü gerçekleştireceğimiz Genel Kurul Toplantımıza davet ettiler. Nazik ev sahipliği için Sayın Valimize teşekkür ediyoruz.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 01/04/2021

  BALNET 3 İş Geliştirme Grubu Üyeleri, haftalık olağan toplantılarını gerçekleştirdi. Toplantı Başkan Derya Bulut’un açılış konuşmasından sonra, üyelerin kendilerini tanıtımı ile devam etti. Ardından üyemiz, Mali Müşavir Deniz İçli marka sunumu yaptı.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 31/03/2021

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, haftalık toplantılarını yaptılar. Toplantı Başkan Erdal Yıldırok’un açılış konuşmasından sonra, üyelerin kendilerini tanıtımı ve Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya’nın ekonomi yorumları ile devam etti. Ardından Electra Mühendislik A.Ş. firma sahibi Ferdun Şen “Neuralink” konulu Network sunumunu gerçekleştirdi.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 1 OLAĞAN TOPLANTISI 30/03/2021

  BALNET 1 haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya konuk konuşmacı olarak katılan Psikolog Çağlar Seziş ”İŞ DÜNYASINDA BİLİNÇALTI” konulu sunumunu yaptı.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 25/03/2021

  BALNET 3 İş Geliştirme Grubu Üyeleri, haftalık olağan toplantılarını gerçekleştirdi.Toplantı Başkan Derya Bulut’un açılış konuşmasından sonra, üyelerin kendilerini tanıtımı ile devam etti. Ardından Üyemiz, Regata Danışmanlık Genel Müdürü Merve Efe “AB Hibe ve Teşvikleri“ konusunda sunum yaptı.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 24/03/2021

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, haftalık olağan toplantılarını yaptılar. Toplantı, Başkan Erdal Yıldırok’un açılış konuşmasından sonra, üyelerin kendilerini tanıtımı ve Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya’nın ekonomi yorumları ile devam etti. Ardından BMG Tekstil Büşra Azizoğlu “Moda da Trend Akımları” konulu Network sunumunu gerçekleştirdi.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 1 OLAĞAN TOPLANTISI 23/03/2021

  BALNET 1 Grubu Üyelerimiz, 23 Mart tarihli toplantılarını hem yüz yüze, hem de Zoom üzerinden gerçekleştirdiler.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 1 OLAĞAN TOPLANTISI 19/03/2021

  BALNET 1 Çalışma Grubu Üyeleri, 16 Mart tarihli toplantılarını hem yüz yüze hem Zoom üzerinden online olarak gerçekleştirdiler.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 18/03/2021

  BALNET 3 Çalışma Grubumuz haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı Başkan Derya Bulut’un açılış konuşmasından sonra, üyelerin kendini tanıtımı ile devam etti.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 17/03/2021

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, haftalık toplantılarını yaptılar. Toplantı, Başkan Erdal Yıldırok’un açılış konuşmasından sonra, üyelerin kendilerini tanıtımı ve Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya’nın ekonomi yorumları ile devam etti. Ardından Beslenme ve Diyet Uzmanı Merve Erdem “Sıfır Atık, Sıfır Açlık“ konulu Network sunumunu gerçekleştirdi.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 10/03/2021

  BALNET 2 Grubu Üyeleri haftalık toplantılarını yaptılar. Toplantı Başkan Erdal Yıldırok’un açılış konuşmasından sonra, üyelerin kendilerini tanıtımı ve Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya’nın ekonomi yorumları ile devam etti. Ardından Moda Diş Kliniği adına Gizem Galın ve Burak Gökay “Periodontoloji Diş Eti Hastalıkları ve Tedavisi” konulu Marka sunumunu gerçekleştirdi. Yeni üyelerimizden Sedef Doğan da misafir olarak katıldığı

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 03/03/2021

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, haftalık olağan toplantılarını bu sabah online olarak yaptılar. Toplantı Başkan Erdal Yıldırok’un açılış konuşmasından sonra, Grup Koordinatörü Emel Pekcan tarafından yönetilerek üyelerin kendilerini tanıtımı ve Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya’nın ekonomik yorumları ile devam etti. Ardından Vog İnşaat firma sahibi Volkan Göral ve Değerli misafiri Elfi Gayrimenkul Özkan Aydemir “Konut Alınırken Nelere

  3 Ağustos 2023
 • DEVA PARTISI BURSA İL TEŞKILATI ÜYELERI BALKANTÜRKSİAD’I ZIYARET ETTI.

  Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan Yardımcısı ve Bölge Koordinatörü Merve Mollamehmetoğlu Keleş ile DEVA Partisi Bursa İl Teşkilatı üyeleri, Balkan Rumeli Sanayiciler İş Adamları Derneği’ne (BALKANTÜRKSİAD) ziyarette bulundu. BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete, DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Bölge Koordinatörü Merve Mollamehmetoğlu Keleş

  3 Ağustos 2023
 • 26. E-SINERJI TOPLANTIMIZ

  AB-Türkiye ilişkilerinde yeni başlangıç ana temasıyla düzenlediğimiz 26. E-Sinerji Toplantımızın konuğu Avrupa Parlamentosu Milletvekili ve Avrupa Birliği (AB)-Türkiye İlişkileri Komisyonu Birinci Başkan Yardımcısı İlhan Küçük oldu. BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Üyemiz Cömert Kayıra’nın yaptığı toplantı açılışının ardından BALKANTÜRKSIAD Başkanımız Berat Tunakan ve BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Başkanımız Aytuğ Onur’un açılış konuşmalarını yaptı. BALKANTÜRK Akademi Başkanımız, BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu

  3 Ağustos 2023
 • YTB BURSA ZIYARETI

  MİNİA BALKANTÜRK Açık Hava Müzesi proje ortağımız olan Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Kültürel ve Sosyal İlişkiler Daire Başkanlığı Uzman Yardımcısı Fatih Hafız Mehmet derneğimizi ziyaret etti. Kendisini karşılayan Başkan Vekilimiz Fatih Şakir ile birlikte önce inşaat alanına ardından da minyatürlerimizi yapan üyemiz Nedim Yılmaz’ın 3D Maket firmasına giderek çalışmaları yerinde gördü.

  3 Ağustos 2023
 • BULGARİSTAN HEYET ZİYARETİ

  Bulgaristan’ın Mestanlı, Cebel ve Koşukavak bölgelerinden gelen Belediye Başkanları BALKANTÜRKSİAD’ı ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdiler. Mestanlı Belediye Başkanı İlknur Kazım, Cebel Belediye Başkanı Necmi Ali ve Koşukavak Belediye Başkan Vekili Abidin Hacı Mehmet ile diğer yerel yöneticilerden oluşan heyet BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından ağırlandı. Ziyarette konuşan BALKANTÜRKSİAD

  3 Ağustos 2023
 • TKDK BURSA KOORDİNATÖRÜ ZİYARETİ

  Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Bursa İl Koordinatörü Bilal Tunç, önceki günlerde online seminerine katıldığı Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’ni (BALKANTÜRKSİAD) ziyaret etti. BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan, Başkan Yardımcısı Süleyman İnan ve Gıda & Hizmet Sektörü Çalışma Grubu Başkanı Sabriye Şen’in katıldığı görüşme, BALKANTÜRKSİAD dernek merkezinde gerçekleşti. Bursa’da birkaç ay önce göreve

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 HAFTALIK OLAĞAN TOPLANTISI 10/02/2021

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, haftalık toplantılarını bu sabah online olarak yaptılar. Toplantı Başkan Erdal Yıldırok’un açılış konuşmasından sonra, Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya’nın ekonomi yorumları ve üyelerin kendilerini tanıtımı ile devam etti. Ardından Köseleciler Ltd. Şti. firmasını temsilen Murat İşsever Göbeklitepe ve Şanlıurfayı anlatan Network sunumunu gerçekleştirdi.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 1 HAFTALIK OLAĞAN TOPLANTISI 08/02/2021

  BALNET 1 Grubumuz verdikleri 2 haftalık aradan sonra online toplantılarına başladı.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 HAFTALIK OLAĞAN TOPLANTISI 08/02/2021

  BALNET 3 Grubumuz olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplatıya konuk olarak Dijital Marketing Uzmanı @aysepabuccu ve @bilge.karga kurucusu Çağatay Develi katıldı. Toplantıda Sosyal Medya’nın iş hayatındaki etkileri konusu konuşuldu.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 HAFTALIK OLAĞAN TOPLANTISI 03/02/2021

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, haftalık toplantılarını bu sabah online olarak yaptılar. Toplantı Başkan Erdal Yıldırok’un açılış konuşmasından sonra, Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya’nın ekonomi yorumları ve üyelerin kendilerini tanıtımı ile devam etti. Ardından Nöroloji ve Adli Tıp Uzmanı Dr. Elif Nalan Tolgay marka sunumunu gerçekleştirdi.

  3 Ağustos 2023
 • BASIN TOPLANTISI 30/01/2021

  Bu sene kuruluşunun 10.’cu yılına ulaşan Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Yönetimi düzenlediği basın toplantısıyla önümüzdeki döneme ilişkin hedeflerini açıkladı. Basın toplantısında konuşan BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan, “2020 yılında hayatımızın doğal akışını değiştiren pandemiye rağmen Bursa’nın en aktif sivil toplum kuruluşlarından, sanayici ve iş insanları derneklerinden birisi olduk. Bunu yönetim

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 HAFTALIK OLAĞAN TOPLANTISI 27/01/2021

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, haftalık toplantılarını bu sabah online olarak yaptılar. Toplantı Başkan Erdal Yıldırok’un açılış konuşmasından sonra, Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya’nın ekonomi yorumları ve üyelerin kendilerini tanıtımı ile devam etti. Ardından Electra Mühendislik A.Ş. firma sahibi Ferdun Şen marka sunumunu gerçekleştirdi. Ayrıca BALKANTÜRK Eğitim Vakfı (BEV) tarafından yürütülen Koçluk ve Mentörlük Projesine yoğun katılım

  3 Ağustos 2023
 • KIRSAL KALKINMA İÇIN AB HIBELERI SEMINERI

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (BALKANTÜRKSİAD) üyelerini, düzenledikleri online toplantılarla bilgilendiriyor. BALKANTÜRKSİAD Gıda & Hizmet Sektörü Çalışma Grubu Başkanı Sabriye Şen moderatörlüğünde gerçekleşen seminer ‘Kırsal Kalkınma İçin AB Hibeleri’ konu başlığında yapıldı. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Bursa İl Koordinatörü Bilal Tunç’un konuk konuşmacı olduğu online seminerde, üyelerin merak ettikleri sorular da

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 HAFTALIK OLAĞAN TOPLANTISI 20/01/2021

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, haftalık toplantılarını bu sabah online olarak yaptılar. Toplantı Başkan Erdal Yıldırok’un açılış konuşmasından sonra, Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya’nın ekonomi yorumları ve üyelerin kendilerini tanıtımı ile devam etti. Ardından Hasat Makina İnşaat Tarım Peyzaj Ltd. Şti. firmasının sahibi Zeynep Seven Razgırad marka sunumunu gerçekleştirdi.

  3 Ağustos 2023
 • ATILLA ÖDÜNÇ, BALKANTÜRKSİAD’IN KADIN ÜYELERIYLE DERNEK BINASINDA BIR ARAYA GELDI.

  AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi ve Türkiye-Zambiya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Atilla Ödünç, Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) kadın üyeleriyle dernek binasında bir araya gelerek, sektörlerinde yaşadıkları sorunları dinledi. Pandemi döneminde üyelerinin yaşadıkları sorunlara çözüm bulma ve üyelerinin arasındaki sinerjiyi artırmak için çalışan BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan ve Dernek

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 HAFTALIK OLAĞAN TOPLANTISI 13/01/2021

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, haftalık olağan toplantılarını yeni üyeleri Nöroloji Uzmanı Elif Nalan Tolgay’ın katılımıyla bu sabah online olarak yaptılar. Toplantı Başkan Erdal Yıldırok’un açılış konuşmasından sonra, Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya’nın ekonomi yorumları, Koordinatör Emel Pekcan tarafından yapılan BALKANTÜRK Eğitim Vakfı’nın Mentörlük Projesi hakkında bilgilendirmesi ve üyelerin kendilerini tanıtımı ile devam etti. Ardından Mask the

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 HAFTALIK OLAĞAN TOPLANTISI 07/01/2021

  Balnet 3 Perşembe sabahları yaptığı olağan toplantısını bugün online olarak gerçekleştirdi.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 HAFTALIK OLAĞAN TOPLANTISI 06/01/2021

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, 2021’nin ilk toplantısını yeni üyeleri Z.Seven Razgırat’ın katılımıyla bu sabah online olarak yaptılar. Toplantı Başkan Erdal Yıldırok’un açılış konuşmasından sonra, Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya’nın ekonomi yorumları ve üyelerin kendilerini tanıtımı ile devam etti. Ardından Av. Okan Dursun marka sunumunda Arabuluculuk sistemini anlattı.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 1 HAFTALIK OLAĞAN TOPLANTISI 05/01/2021

  BALNET 1 haftalık olağan toplantısını Zoom üzerinden online olarak gerçekleştirdi. Toplantıda 2020 analizi yapıldı ve 2021 planları görüşüldü.

  3 Ağustos 2023
 • 2020 YILININ SON YK TOPLANTISI

  BALKANTÜRKSİAD’ın 2020 yılının son Yönetim Kurulu toplantısına Derneğe büyük katkıları olan, geçmiş dönem yönetim kurulu üyelerinden, AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi ve Türkiye-Zambiya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Atilla Ödünç konuk olarak katıldı. Online gerçekleşen toplantıda konuşan Vekil Ödünç, “2020 yılı zor geçti. Burada en büyük zorluğu iş insanları yaşadı. Bundan dolayı BALKANTÜRKSİAD’ın

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 HAFTALIK OLAĞAN TOPLANTISI 30/12/2020

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, 2020 yılının son toplantısını bu sabah online olarak yaptılar. Toplantı Başkan Erdal Yıldırok’un açılış konuşmasından sonra, Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya’nın ekonomi yorumları ve üyelerin kendilerini tanıtımı ile devam etti. Ardından Araba Koçu Firma sahibi Tayfun Yaylaoğlu marka sunumunu gerçekleştirdi.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 1 OLAĞAN TOPLANTISI 29/12/2020

  BALNET 1 haftalık olağan toplantısını Zoom üzerinden online olarak gerçekleştirdi.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 HAFTALIK OLAĞAN TOPLANTISI 26/12/2020

  Balnet 3 olağan toplantısını dün Zoom üzerinden gerçekleştirdi. Toplantının konuğu Dr. Mehmet ÖZER’di.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 HAFTALIK OLAĞAN TOPLANTISI 23/12/2020

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, haftalık olağan toplantılarını bu sabah online olarak yaptılar. Toplantı Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya’nın ekonomi yorumları ve üyelerin kendilerini tanıtımı ile başladı. Ardından Başkan Erdal Yıldırok sahibi olduğu Erdal Yıldırok Sigorta adına marka sunumu gerçekleştirdi. Ayrıca “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” hakkında bilgi vererek bu dönemde sağlık sigortalarının faydalarını hatırlattı.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 HAFTALIK OLAĞAN TOPLANTISI 16/12/2020

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, haftalık olağan toplantılarını bu sabah online olarak yaptılar. Toplantı Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya’nın ekonomi yorumları ve üyelerin kendilerini tanıtımı ile başladı. Ardından Fırat Kaptan ortağı olduğu Orko Turizm adına marka sunumu gerçekleştirdi. Son olarak BALNET 2 Koordinatörü Emel Pekcan yaptığı network sunumu ile BALNET İş Geliştirme Gruplarının kısa ve net anlatımını

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 HAFTALIK OLAĞAN TOPLANTISI 11/12/2020

  “BALNET 3“ Perşembe sabahları toplantısını, online olarak Zoom üzerinden gerçekleştirdi.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 1 OLAĞAN TOPLANTISI 10/12/2020

  BALNET 1 Çalışma Grubumuz haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Online olarak düzenlenen toplantının konuğu BALKANTÜRKSİAD Üyemiz, Uzman Klinik Psikolog Şeyma Kama Okur oldu. Pandemi döneminde stres yönetimi hakkında bilgilendirmeler yapan Şeyma Kama Okur, dikkat edilmesi gerekenler hakkında önemli uyarılarda bulundu.

  3 Ağustos 2023
 • BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI DIŞ İLIŞKILER DAIRE BAŞKANI ABDÜLKERIM BAŞTÜRK DERNEĞIMIZI ZIYARET ETTI

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın talimatları ile Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yeni oluşturulan Dış İlişkiler Daire Başkanlığı’nın çalışmaları kapsamında, Bursa’daki Fahri Konsolosları ziyaret eden Bursa Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Daire Başkanı Abdülkerim Baştürk, Litvanya’nın Bursa Fahri Konsolosu Berat Tunakan ile görüştü. Litvanya ile Bursa arasında ekonomik ve sosyal konularda yapılabilecek çalışmaların ele alındığı görüşmeye,

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 HAFTALIK OLAĞAN TOPLANTISI 09/12/2020

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, haftalık olağan toplantılarını bu sabah online olarak yaptılar. Toplantı Başkan Erdal Yıldırok’un açılış konuşması ve Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya’nın ekonomi yorumlarından sonra üyelerin kendilerini tanıtımı ile başladı. Ardından Volkan Göral sahibi olduğu VOG İnşaat adına marka sunumu gerçekleştirdi.

  3 Ağustos 2023
 • COVID-19 BILGILENDIRME TOPLANTISI

  BALKANTÜRKSİAD bünyesinde faaliyetlerini sürdüren BALNET-3 Çalışma Grubu tarafından düzenlenen Covid-19 bilgilendirme toplantısına Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları A.B.D. öğretim üyesi Prof. Dr. Emel Yılmaz konuk konuşmacı olarak katıldı. Online düzenlenen toplantıda BALKANTÜRKSİAD üyelerine Covid-19 hakkında bilgilendirmeler yapan Prof. Dr. Emel Yılmaz, pandemi döneminde dikkat edilmesi gerekenler hakkında önemli uyarılarda bulundu. Virüs kaynağının henüz tam

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 HAFTALIK OLAĞAN TOPLANTISI 02/12/2020

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, haftalık olağan toplantılarını bu sabah online olarak yaptılar. Toplantı Başkan Erdal Yıldırok’un açılış konuşması ve üyelerin kendilerini tanıtımı ile başladı. Ardından üyemiz Gizem Galın’ın ortağı olduğu Moda Diş Kliniği adına Burak Gökay Yıldırım marka sunumu gerçekleştirdi.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 HAFTALIK OLAĞAN TOPLANTISI 26/11/2020

  “BALNET 3” Perşembe sabahları toplantısını, online olarak bugün Zoom üzerinden gerçekleştirdi. Toplantıda Balnet 3 Liderlik Komitesi’nin Aralık programı ve Ekim ayı referans listeleri hakkında konuşuldu.

  3 Ağustos 2023
 • BURSA MILLETVEKILI VE TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMISYONU ÜYESI AHMET KILIÇ’IN KATILIMIYLA YK TOPLANTISI

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (BALKANTÜRKSİAD) Yönetim Kurulu toplantısına katılan AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Ahmet Kılıç, Bursa’nın ulaşım projeleri için 2021 yılı bütçesinde 13 milyar liralık ilave kaynak ayrıldığını açıkladı. Vekil Kılıç, “Gerek hızlı tren gerekse Bursa Şehir Hastanesi’ne ulaşım kolaylığı sağlayacak metro hattı çalışmaları aralıksız

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 HAFTALIK OLAĞAN TOPLANTISI 25/11/2020

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, haftalık olağan toplantılarını bu sabah online olarak gerçekleştirdiler. Toplantı Başkan Erdal Yıldırok’un açılış konuşmasi ile başladı. Ardından üyelerin kendilerini tanıtımı ve Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya’nın ekonomik yorumlarından sonra, Emel Pekcan 7256 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ve devam eden teşviklerle birlikte 7256 Sayılı Kanunla getirilen İstihdama Yönelik Teşviklerden bilgilendirmeler yaparak Network

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 HAFTALIK OLAĞAN TOPLANTISI 11/11/2020

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, haftalık olağan toplantılarını bu sabah online olarak gerçekleştirdi. Üyelerin kendilerini tanıtımı ve Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya’nın ekonomi yorumlarından sonra; Eczacı Görkem Berk Uysal Eczacılık mesleğinin sadece ticaret olmadığını anlatıp, sağlık sektörü ile ilgili merak edilen soruları cevapladı.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 12/11/2020

  BALNET 3 Perşembe sabahları toplantısını, online olarak bugün Zoom üzerinden gerçekleştirdi. Toplantıda Balnet 3 Liderlik Komitesi’nin aldığı kararlar ve yeni ay için hedeflenen referans konuları konuşuldu.

  3 Ağustos 2023
 • 11 KASIM MILLI AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ KAPSAMINDA YAYLACIK, MUDANYA MEVKIINDE DÜZENLENEN FIDAN DIKIMI ETKINLIĞINE KATILARAK 200 FIDAN DIKTIK.

  11 KASIM MILLI AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ KAPSAMINDA YAYLACIK, MUDANYA MEVKIINDE DÜZENLENEN FIDAN DIKIMI ETKINLIĞINE KATILARAK 200 FIDAN DIKTIK.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 HAFTALIK OLAĞAN TOPLANTISI 11/11/2020

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, haftalık olağan toplantılarını bu sabah online olarak gerçekleştirdi. Üyelerin kendilerini tanıtımı ve Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya’nın ekonomi yorumlarından sonra; Eczacı Görkem Berk Uysal Eczacılık mesleğinin sadece ticaret olmadığını anlatıp, sağlık sektörü ile ilgili merak edilen soruları cevapladı.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 HAFTALIK OLAĞAN TOPLANTISI 04/11/2020

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, haftalık olağan toplantılarını bu sabah online olarak gerçekleştirdi. Toplantı Emel Pekcan’ın Pekcan Bağımsız Denetim Yeminli Mali Müşavirlik adına yaptığı sunumundan sonra, Gizem Galın’ın Anka Sanat Evi adına yaptığı network sunumu ile devam etti. Bu network sunumu ile sanatın insan üzerinde olumlu katkılarını bir kez daha hatırlamış olduk. Toplantımıza katılan misafirlerimiz Fatma

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 HAFTALIK OLAĞAN TOPLANTISI 28/10/2020

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, haftalık olağan toplantılarını online olarak gerçekleştirdi. Toplantı değerli misafirlerimizin katılımları ve Denizbank Marmara Yatırım Merkezi Özel Bankacılık Şube Müdürü Utku Yumşak’ın “Varlık Yönetimi” ile ilgili bilgilendirmeleriyle oldukça verimli geçti.

  3 Ağustos 2023
 • ARNAVUTLUK ANKARA BÜYÜKELÇISI KASTRIOT ROBO BALKANTÜRKSİAD’A TEŞEKKÜR ZIYARETINDE BULUNDU.

  Arnavutluk Ankara Büyükelçisi Kastriot Robo, Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’ne (BALKANTÜRKSİAD) teşekkür ziyaretinde bulundu. Arnavutluk’ta geçtiğimiz yıl yaşanan depremin ardından ilk arayan devlet başkanının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu, ilk yardım malzemelerinin Türkiye’den ulaştığını ve ilk yardım malzemesi gönderen sivil toplum kuruluşunun BALKANTÜRKSİAD olduğunu belirten Büyükelçi Robo, “Türkiye ile Arnavutluk arasındaki dostluk ve

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 22/10/2020

  “BALNET 3“ Perşembe sabahları toplantısını, online olarak bugün Zoom üzerinden gerçekleştirdi. Balnet Liderlik Komite’lerinin aldığı kararlar üyeler ile paylaşılarak bilgiledirme sağlandı.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 HAFTALIK OLAĞAN TOPLANTISI 21/10/2020

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, bu haftaki olağan toplantılarını, Zoom uygulaması üzerinden online olarak gerçekleştirdi. Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya Balnet felsefesi üzerine hatırlatmalar yaptı. Toplantı referans bilgilendirmeleri, üyelerin kendini tanıtımı ve Murat Emrah Saka’nın Engin Özbek İnşaat ve Mimarlık olarak yaptığı sunumla tamamlandı.

  3 Ağustos 2023
 • BTSO ÇEVRE VE TEMIZ ÜRETIM KONSEY BAŞKANI MIHRIMAH KOCABIYIK ZIYARETI

  Çevre Çalışma Grubu Üyemiz, Yönetim Kurulu Üyemiz Makbule Çetin 20 Ekim Salı günü düzenlenecek “YENİ NORMAL DÜNYA VE ÇEVRE ETKİLERİ” konulu online seminerimizin konuşmacıları arasında yer alan BTSO Çevre ve Temiz Üretim Konsey Başkanı Mihrimah Kocabıyık’a nezaket ziyretinde bulundu.

  3 Ağustos 2023
 • OSMANGAZI BELEDIYE BAŞKANI MUSTAFA DÜNDAR ZIYARETI

  Başkanımız Berat Tunakan; Osmangazi Belediye Başkanı ve BALKANTÜRKSİAD Üyemiz Mustafa Dündar’ı makamında ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette yapımı halen devam eden Osmangazi Kent Meydanı projesi ve dernek faaliyetlerimiz hakkında karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

  3 Ağustos 2023
 • ÇEVRE MÜHENDISLERI ODASI BAŞKANI SEVIM YÜRÜTEN ZIYARETI

  BALKANTÜRK Akademi Çalışma Grubu Başkanımız, Yönetim Kurulu Üyemiz Şehzan Seçen ve Çevre Çalışma Grubu Üyemiz, Yönetim Kurulu Üyemiz Makbule Çetin 20 Ekim Salı günü düzenlenecek “YENİ NORMAL DÜNYA VE ÇEVRE ETKİLERİ” konulu bir online seminerimizin konuşmacıları arasında yer alan Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Sevim Yürüten’i ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Özgan’ı zitaret ettiler.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 HAFTALIK OLAĞAN TOPLANTISI 14/10/2020

  BALNET 2 olağan toplantısı Zoom programı üzerinden online olarak gerçekleştirildi. Üyelerin kendilerini tanıtımlarının ve haftalık refarans bilgilendirmelerinin ardından Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya tarafından ekonomik sunum yapıldı. Toplantı devamında ETS Tur Acentesi Orko Turizm ortağı Fırat Kaptan’ın HERKES İÇİN İNTERNET <STARLINK> adlı Network sunumunu dinledik.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 08/10/2020

  “BALNET 3“ olağan Perşembe sabahları toplantısını, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda bugün Zoom üzerinden tamamladı.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 HAFTALIK OLAĞAN TOPLANTISI 07/10/2020

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, Bu haftaki toplantılarını pandemi tedbirleri nedeniyle 07.10.2020 Çarşamba sabahı 09:00’da Zoom uygulaması üzerinden bir araya gelerek gerçekleştirdi. Toplantı Başkan yardımcısı Burak Bozkaya’nın ekonomi yorumları ve üyelerin kendini tanıtımıyla başladı. Ardından Murat İşsever marka sunumunu gerçekleştirdi. Merhum Can Köseleci’nin oğlu Egecan Köseleci’nin de toplantıya katılımı üyelerimizi mutlu etti.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 01/10/2020

  “BALNET 3“ olağan toplantısını bugün Siesta Meşelipark’ta tamamladı. Toplantıda Timuçin KÜCCÜK network sunumunu gerçekleştirdi.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 30/09/2020

  BALNET 2 Grubu Üyeleri, olağan toplantısını BALKANTÜRKEVİ Dernek binamızda gerçekleştirdi. Toplantı BALNET 2 Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya’nın ekonomik yorumları ile başladı. Toplantıda Yoga Eğitmeni ve Aile Dizimi Uygulayıcısı Burcu Saracoğlu interaktif bir sunum yaptı. Eczacı Nedret Yılmaz, Nörolog Dr. Elif Nalan Tolgay ve üyemiz Murat Emrah Saka’nın eşi Y. Mimar Zuhal Aslı Saka misafir olarak

  3 Ağustos 2023
 • BALNET GRUPLARI BAŞKANLARI

  Networking ve Kurumsal İletişim Çalışma Grubu Başkanı Yönetim Kurulu Üyemiz Basri Açıkgöz; yapılan seçimlerin ardından göreve gelen 3 BALNET Grubunun yeni dönem başkanları ile dernek binamızda bir araya geldi. BALNET Gruplarının çalışmaları ile ilgili fikir alış verişinde bulunulan toplantıda Basri Açıkgöz; BALNET 1 Başkanı Hakan Turhan, BALNET 2 Başkanı Erdal Yıldırok ve BALNET 3 Başkanı

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 TOPLANTISI 24/09/2020

  “BALNET 3“ olağan toplantısını bugün Siesta Meşelipark’ta tamamladı. Toplantıda Ufuk ERTÜRK (Unes Sigorta), marka sunumunu gerçekleştirdi.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 TOPLANTISI 23/09/2020

  BALNET 2 grubu üyeleri, bu haftaki toplantılarını BALKANTÜRKEVİ Dernek binamızda gerçekleştirdi. Toplantı BALNET 2 Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya’nın ekonomik yorumları ile başladı. Marka sunumunu Kemal Sakin gerçekleştirildi. Toplantı sonunda 2018-2019 Dönem Başkanı Kemal Sakin ve Başkan Yardımcısı Mustafa Oğuz’a katkılarından dolayı, yeni dönem Başkanı Erdal Yıldırok ve Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya tarafından teşekkür plaketi verildi.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 LIDERLIK KOMITESI ZIYARETI

  Geçtiğimiz günlerde yapılan seçimin ardından göreve gelen BALNET 3 yeni dönem Başkanı Derya Bulut, Başkan Yardımcısı Taner Çavuş ve Koordinatör Berk Üzen derneğimizi ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette yeni dönem çalışmaları ve grubun hedefleri görüşüldü. BALNET 3 Çalışma Grubumuza yeni dönemde başarılar diliyoruz.

  3 Ağustos 2023
 • NETWORKING VE KURUMSAL İLETIŞIM ÇALIŞMA GRUBU TOPLANTISI

  Networking ve Kurumsal İletişim Çalışma Grubumuz uzun bir aradan sonra ilk fiziki toplantısını Basri Açıkgöz başkanlığında dernek binamızda yaptı.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 TOPLANTISI 17/09/2020

  BALNET 3“ olağan toplantısını bugün Siesta Meşelipark’ta yaptı. Toplantıda network sunumunu Duygu Bekiroğlu (Talk It Easy), marka sunumunu ise İbrahim Özcan (Menajer Bilgisayar) gerçekleştirdi.

  3 Ağustos 2023
 • ZAMBIYA ANKARA BÜYÜKELÇILIĞI ZIYARETI

  Yönetim kurulumuz Ankara’daki temaslarında son olarak AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi ve Türkiye-Zambiya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Atilla Ödünç’ün başkanlığında gerçekleşen “Zambiya’da yatırım fırsatları ve ekonomik işbirliği imkanları” konulu toplantıya katıldı. Zambiya’nın Ankara Büyükelçisi Joseph Chilengi’nin de iştirak ettiği toplantıda konuşan Başkanımız Berat Tunakan, BALKANTÜRKSİAD’ın faaliyetleri hakkında bilgiler sundu. Zambiya’nın Ankara Büyükelçisi

  3 Ağustos 2023
 • YURTDIŞI TÜRKLER VE AKRABA TOPLULUKLAR BAŞKANLIĞINI ZIYARETI

  Ankara programında daha sonra Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığını ziyaret eden yönetim kurulumuz, Minia Balkantürk Açık Hava Müzesi ile ilgili devam eden çalışmalarımız hakkında YTB Başkanı Abdullah Eren’e bilgi sundular. Ziyarette konuşan Yönetim Kurulu Başkanımız Berat Tunakan, “Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın da katkılarıyla Bursamıza bir eser daha kazandırıyoruz. Atalarımızın Balkanlardaki kültür mirası

  3 Ağustos 2023
 • ARNAVUTLUK ANKARA BÜYÜKELÇILIĞI ZIYARETI

  BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu olarak, Üyemiz, AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi ve Türkiye-Zambiya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Atilla Ödünç’ün de eşlik ettiği Ankara programımız gerçekleşti. Ankara’daki temaslarımız sırasında ilk olarak Arnavutluk’un Ankara Büyükelçiliğini ziyaret eden yönetim kurulu üyelerimiz Konsolos Nertila Arn tarafından ağırlandı. Ziyarette konuşan Yönetim Kurulu Başkanımız Berat Tunakan, “Geçen yıl eylül

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 TOPLANTISI 16/09/2020

  “BALNET 2” yeni dönem ikinci toplantısını bugün, pandemi tedbirleri nedeniyle video konfererans şeklinde gerçekleştirdi. Toplantı Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya’nın ekonomik yorumları ile başladı. Tüm grup üyeleri tarafından yapılan Marka sunumları ve sektörel paylaşımların yapıldığı bir toplantı gerçekleştirildi. Başkan Erdal Yıldırok tarafından gelecek toplantının gündemi belirlendi. Misafir olarak katılan Networking ve Kurumsal İletişim Çalışma Grubu Başkanı

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 DEVIR TESLIM 10/09/2020

  “BALNET 3“ yeni dönem ikinci toplantısını bugün pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştirdi. Toplantıda yapılan seçim neticesinde Balnet 3’ün yeni liderlik komitesi belirlendi. Buna göre Balnet 3’ün yeni Başkanı Derya BULUT, Başkan Yardımcısı Taner ÇAVUŞ, Koordinatör ise Berk ÜZEN oldu. BALNET 3 çalışma ve iş geliştirme grubuna yeni dönem de başarılar dileriz.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 LIDERLIK KOMITESI ZIYARETI

  Geçtiğimiz hafta yapılan seçimin ardından göreve gelen BALNET 2 yeni dönem Başkanı Erdal Yıldırok ve Başkan Yardımcısı Burak Bozkaya derneğimizi ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette yeni dönem çalışmaları, BALNET 2 bünyesinde bulunmayan sektörler ve grubun hedefleri görüşüldü. BALNET 2 Çalışma Grubumuza yeni dönemde başarılar diliyoruz.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 TOPLANTISI 03/09/2020

  “BALNET 3″ yeni dönem ilk toplantısını bugün gerçekleştirdi. Toplantıda yeni dönem hedefleri ve yeni liderlik komitesi konuları konuşuldu. Sosyal mesafenin korunduğu toplantıda Başkan Mahir Korkmaz’a plaket verilerek, Balnet 3’e yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür edildi.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 DEVIR TESLIM 02/09/2020

  BALNET 2 Çalışma Grubumuz uzun bir aradan sonra ilk fiziki toplantısını pandemi kuralları çerçevesinde dernek binamızda gerçekleştirdi. Toplantıda yapılan seçim neticesinde BALNET 2 yeni liderlik komitesi belirlendi. Buna göre Balnet 2 Başkanı Erdal Yıldırok olurken, Başkan Yardımcılığına Burak Bozkaya, Koordinatörlüğe ise Emel Pekcan seçildi. Toplantı bitiminde geçmiş dönem BALNET 2 Başkanı Kemal Sakin’e çalışmalarından dolayı

  3 Ağustos 2023
 • MİNİA BALKANTÜRK AÇIK HAVA MÜZESI TANITIM TOPLANTISI

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD), Nilüfer Belediyesi ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile birlikte projelendirdiği “MİNİA BALKANTÜRK Açık Hava Müzesi”ni tanıttı. BALKANTÜRKEVİ’nde gerçekleşen tanıtım toplantısında, 12 Balkan ülkesinde yer alan Türk Osmanlı eserlerine ilişkin minyatürlerin yer alacağı “MİNİA BALKANTÜRK Açık Hava Müzesi” ile ilgili bilgiler

  3 Ağustos 2023
 • SIRBISTAN SANCAK BÖLGESI GÖNDERILEN İNSANI VE TIBBI YARIDIM ARACI UĞURLAMA TÖRENI

  Başkan Yardımcımız Süleyman İnan Sırbistan Sancak Bölgesi’ne gönderilen İnsani ve Tıbbı yarıdım aracı uğurlama törenine derneğimizi temsilen katıldı. Koronavirüs salgınından büyük ölçüde etkilenen Sırbistan Sancak Bölgesi’ndeki kardeşlerimize yerli ve milli solunum cihazları başta olmak üzere ultrason cihazları, tansiyon aletleri, temassız ateş ölçer, oksimetre cihazları, maske, eldiven ve dezenfektanlar gibi binlerce insani ve tıbbi yardım malzemesi

  3 Ağustos 2023
 • MINIA BALKANTÜRK AÇIK HAVA MÜZESI PROJE TOPLANTISI

  Minia Balkantürk Açık Hava Müzesi projemizin toplantısını dernek binamızda gerçekleştirdik.

  3 Ağustos 2023
 • ODUNLUK HALI SAHA

  BALKANTÜRKSİAD olarak Odunluk Mahallesi’nde yaptırdığımız halı saha tamamlandı. Nilüfer Belediye Başkanımız Turgay Erdem’in de ziyaret ettiği sahanın anahtarlarını Nilüfer Belediyesi yetkililerine teslim ettik. Yeni halı sahanın Odunluk Mahallesi halkına ve Odunluk Spor’a hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.

  3 Ağustos 2023
 • EKOHABER GAZETESI ZIYARETI

  Bursa’nın en saygın gazetelerinden biri olan EKOHABER Gazetesi’nin Kenan Kibar ve Tahsin Ardıç ortaklığında girdiği yeni yapılanma hayırlı olsun.

  3 Ağustos 2023
 • OSMANGAZI MEYDANI ŞANTIYESI ZIYARETI

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD), Osmangazi Belediyesi tarafından yapımına devam edilen Osmangazi Meydanı şantiyesini gezdi. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, makamında ağırladığı BALKANTÜRKSİAD heyetine ilk olarak Osmangazi Meydan Projesi’nin maketi üzerinde bilgiler verdi. Daha sonra şantiye alanına geçen BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, projenin uygulama alanını gezdi. Heyete eşlik

  3 Ağustos 2023
 • YURT DIŞI TÜRKLER VE AKRABA TOPLULUKLARI BAŞKANI ABDULLAH EREN ZIYARETI

  Başkanımız Berat Tunakan, Üyemiz Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, Yönetim Kurulu Üyemiz Süleyman Ulusoy ve BTSO Meclis Başkan Yardımcısı Murat Bayizid; Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanı Abdullah Eren’i makamında ziyaret ettiler. Gerçekleşen ziyarette Sayın Eren ile BALKANTÜRK Parkı projemizin detaylarını paylaşan heyetimiz, işbirliği konusunda da mutabık kaldılar.

  3 Ağustos 2023
 • BALKANTÜRK AKADEMİ FAALİYETLERİ

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Covid-19 pandemisi nedeniyle online ortamda yaptığı Akademi toplantılarına devam ediyor. Balkantürk Akademi Başkanı Şehzan Seçen’in moderatörlüğünde Instagramda canlı olarak gerçekleşen son yayınların konukları, SGK Bursa İl Müdürü Erhan Karaca ve İŞKUR Bursa İl Müdürü Feyzullah Eren Türkmen oldu. 2 bölüm halinde yapılan canlı yayının ilk konuğu olan

  3 Ağustos 2023
 • CAE BILGISAYAR MASKE MAKINASI İMALTI

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Yönetim Kurulu Üyeleri, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ile birlikte, el değmeden günde 160 bin maske üreten makine geliştiren Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Oka’yı iş yerinde ziyaret etti. BALKANTÜRKSİAD 400’e yakın üyesi ve her üyesinin kendi alanında gösterdiği başarılarla kent ve ülke ekonomisine önemli katkılar sunmaya devam

  3 Ağustos 2023
 • BALKANTÜRK AKADEMİ FAALİYETLERİ

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Covid-19 pandemisi nedeniyle online ortamda yaptığı Akademi toplantılarına devam ediyor. Balkantürk Akademi Başkanı Şehzan Seçen’in moderatörlüğünde Instagramda canlı olarak gerçekleşen son yayınların konukları, SGK Bursa İl Müdürü Erhan Karaca ve İŞKUR Bursa İl Müdürü Feyzullah Eren Türkmen oldu. 2 bölüm halinde yapılan canlı yayının ilk konuğu olan

  3 Ağustos 2023
 • OSMANGAZI BELEDIYE BAŞKANI MUSTAFA DÜNDAR’IN KATILIMIYLA TOPLANTI

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (BALKANTÜRKSİAD), video konferans yöntemiyle gerçekleşen Yönetim Kurulu Toplantısına bu kez kendisi de Balkanlı olan BALKANTÜRKSİAD Üyesi Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar katıldı. Yeni tip Koronavirüsle (Covid-19) etkin mücadele kapsamında BALKANTÜRKSİAD, Yönetim Kurulu Toplantısı’nı online platform üzerinden yapmaya devam ediyor. Osmangazi Belediyesi’nin pandemi boyunca yaptıklarını anlatan Osmangazi Belediye Başkanı

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 ONLINE TOPLANTISI 10/06/2020

  BALNET 2 olağan toplantımız dijital ortamda geniş bir katılım ile gerçekleşti. Burak Bozkaya’nın ekonomik yorumu ile başlayan toplantımız misafirimiz I&D Danışmanlık firma sahibi Deniz Yıldırım’ın keyifli sunumu ile devam etti. Katılımı için de Basri Açıkgöz’e ayrıca teşekkürlerimizi sunarız.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 ONLINE TOPLANTISI 03/06/2020

  Balnet 2 haftalık olağan toplantısı yüksek katılım ile gerçekleştirildi. Toplantı Bozkaya’nın ekonomik yorumları ile başladı, üyelerin değişik sektörler ile ilgili minik sunumları ile devam etti. Sağlıklı günlerde bir arada olmak dilekleriyle toplantı son buldu.

  3 Ağustos 2023
 • ONLINE BAYRAMLAŞMA TÖRENİ

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Yönetim Kurulu Üyeleri, online bayramlaşmada bir araya geldi. Video konferans üzerinden yapılan bayramlaşmaya; AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, İYİ Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan katıldı. Online bayramlaşmada konuşan BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan, tüm İslam Âleminin Ramazan Bayramı’nı kutladı. “Bu günleri

  3 Ağustos 2023
 • BULGARİSTAN MASKE BAĞIŞI

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD), üyelerinin destekleriyle Ali Osman Sönmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde üretilen 20 bin adet tıbbi maskeyi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılmak üzere Bulgaristan’ın Razgrad iline bağlı Kubrat Belediyesi’ne gönderdi. Maskeler, BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger tarafından, Bulgaristan’ın Bursa Konsolosu Veselin Bojilov

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 07/05/2020

  Balkantürksiad’ın iş geliştirme kolu olan BALNET 3 bugün olağan toplantısını online platformda gerçekleştirdi. Ekibin bugünkü Konuşmacı konuğu Op. Dr. Serkan Çorakçı ( Kbb Uzmanı ) bizleri Covid -19 pandemisi hakkında bilgilendirdi. Kendisine katkıları için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 06/05/2020

  BALNET 2 haftalık olağan toplantısı Dijital ortamda gerçekleştirildi.Toplantı Burak Bozkaya’nın Ekonomik yorumları ile başlayıp güncel konuların anlatımıyla devam etti. Toplantıya BALKANTÜRKSİAD Networking ve Kurumsal İletişim Çalışma Grubu Başkanı Basri Açıkgöz katılarak bilgilendirmelerde bulundu.

  3 Ağustos 2023
 • BALKANTÜRKSİAD TOPLANTISINDA YERLİLİK VURGUSU

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (BALKANTÜRKSİAD), online yönetim kurulu toplantısının konuğu, AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkan Vekili ve TBMM Bosna-Hersek Dostluk Grubu Başkanı Refik Özen oldu.BALKANTÜRKSİAD, online yönetim kurulu toplantılarının beşincisini gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Vekil Özen “116 ülke, ülkemizden tıbbi malzeme konusunda yardım talebinde bulundu. Bunların 55’ine cevap verdik.

  3 Ağustos 2023
 • AKADEMİDE YENİ EKONOMİK DÜZEN ELE ALINDI

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (BALKANTÜRKSİAD) üyelerini bilgilendirme amacıyla düzenlediği Akademi toplantılarının konuğu finans danışmanı Murat Yeşilyurt oldu. Online gerçekleşen toplantıda konuşan Yeşilyurt, “2020’den sonra farklı bir ekonomik düzene gireceğiz. Önümüzdeki 6 ayda stratejik olarak çok dikkatli olmamız gerekiyor” dedi. BALKANTÜRK Akademi Başkanı, İletişim Eğitmeni ve Yönetim Danışmanı Şehzan Seçen moderatörlüğünde Instagram üzerinden

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 1 OLAĞAN TOPLANTISI 1/05/2020

  Derneğimiz bünyesindeki BALNET 1 online toplantılarına yoğun katılım ile devam ediyor. Bu hafta toplantımıza Kurumsal İletişim ve Networking Çalışma Grubu Başkanımız Basri Açıkgöz konuk oldu.

  3 Ağustos 2023
 • BURSA TICARET VE SANAYI ODASI YÖNETIM KURULU BAŞKANI İBRAHIM BURKAY YÖNETIM KURULU TOPLANTIMIZA KATILDI

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD), yönetim kurulu toplantılarını video konferans yöntemiyle yapmayı sürdürüyor. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ve BTSO Yönetim Kurulu Üyeleri’nin katıldığı toplantıda, iş dünyasındaki son gelişmeler değerlendirildi. BALKANTÜRKSİAD, online yönetim kurulu toplantılarını önemli isimlerle yapmaya devam ediyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve TBMM

  3 Ağustos 2023
 • YÖNETIM KURULU TOPLANTIMIZA TBMM İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMISYONU BAŞKANI VE AK PARTI BURSA MILLETVEKILI HAKAN ÇAVUŞOĞLU KATILDI.

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD), yönetim kurulu toplantılarını video konferans yöntemiyle yapmayı sürdürüyor. Son toplantıya, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu katıldı. BALKANTÜRKSİAD, online yönetim kurulu toplantılarını önemli isimlerle yapmaya devam ediyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın ardından, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı

  3 Ağustos 2023
 • YÖNETIM KURULU TOPLANTISINA, BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYE BAŞKANI ALINUR AKTAŞ KATILDI

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (BALKANTÜRKSİAD), video konferans yöntemiyle gerçekleşen Yönetim Kurulu Toplantısına, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da katıldı.Yeni tip Koronavirüsle (Covid-19) etkin mücadele kapsamında BALKANTÜRKSİAD, Yönetim Kurulu Toplantısı’nı online platform üzerinden yapmaya başladı.BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan’ın yönettiği toplantıya katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Küresel bir sorunla, ulusal manada

  3 Ağustos 2023
 • TARIM AÇIKLAMALARI

  Tüm dünyayı ve ülkemizi de etkisi altına alan Koronavirüs salgını birçok iş kolunu olduğu gibi, gıda sektörünü de derinden etkiledi. İnsanların hastalığa yakalanmamak ve salgını yaymamak için evde kalıp, sosyal izolasyon uyguladığı bu dönemde, yaşamlarımızı sürdürmek için ihtiyaç duyduğumuz temel unsurların başında ise gıda geliyor. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın aldığı önlemlere rağmen yanlış bilgilendirmeler ve

  3 Ağustos 2023
 • YARDIM SEFERBERLIĞI

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) üyelerinin bağışlarıyla alınan ve Mudanyalı ihtiyaç sahibi 200 aileye dağıtılmak üzere hazırlanan gıda kolisi, yetkililere teslim edildi. BALKANTÜRKSİAD üyelerinin bağışlarıyla alınan ve içerisinde 21 çeşit gıda maddesinin bulunduğu yardım kolileri, ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılmak üzere BALKANTÜRKSİAD Başkan Vekili Fatih Şakir tarafından Mudanya Kaymakamlığı Mudanya Sosyal Yardımlaşma ve

  3 Ağustos 2023
 • YARDIM SEFERBERLIĞI

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) üyelerinin bağışlarıyla alınan ve Mudanyalı ihtiyaç sahibi 200 aileye dağıtılmak üzere hazırlanan gıda kolisi, yetkililere teslim edildi. BALKANTÜRKSİAD üyelerinin bağışlarıyla alınan ve içerisinde 21 çeşit gıda maddesinin bulunduğu yardım kolileri, ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılmak üzere BALKANTÜRKSİAD Başkan Vekili Fatih Şakir tarafından Mudanya Kaymakamlığı Mudanya Sosyal Yardımlaşma ve

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 01/04/2020

  BALNET 2 grubumuz alınan korona virüs tedbirleri sebebi ile haftalık olağan toplantısını video konferans şeklinde gerçekleştirdi.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 1 OLAĞAN TOPLANTISI 31/03/2020

  BALNET 1 korona virüsten dolayı haftalık olağan toplantısını video konferans sistemi ile gününde ve saatinde geniş bir katılım ile gerçekleştirdi.

  3 Ağustos 2023
 • EKONOMIK DÖVIZ YETKILI MÜESSESE A.Ş. /EKONOMI KUYUMCULUK ZIYARETI

  Genç Nesil Çalışma Grubumuzun üye işyeri ziyaretleri kapsamında Ekonomik Döviz Yetkili Müessese A.Ş. /Ekonomi Kuyumculuk (Bursa Blue Diamond Pırlanta) Yönetim Kurulu Üyesi Direnç Durmuş’u ziyaret ettik.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 12/03/2020

  BALKANTÜRKSİAD’ın iş geliştirme kolu olan “BALNET 3″ bugün olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı devamında üyemiz Mimar Ayşe Gül Duman Gürses Network sunumunu gerçekleştirdi. BALKANTÜRKSİAD ailesi iş geliştirme kolları ile büyümeye devam ediyor.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 11/03/2020

  BALNET 2 haftalık olağan toplantımız Burak Bozkaya’nın ekonomik yorumları ile başladı. Marka sunumunu Emel Pekcan; Network sunumunu ise misafirimiz Bedri Özgür yaptı. Toplantı bitiminde Şubat ayı referans birincisi olan Volkan Göral’a plaketini BALNET 2 Başkan Yardımcımız Mustafa Oğuz takdim etti.

  3 Ağustos 2023
 • KOSMOS VIZE BAŞVURU MERKEZI BURSA ŞUBESININ AÇILIŞ TÖRENI

  Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu’nun Kosmos Vize Başvuru Merkezi Bursa şubesinin açılış törenine BALKANTÜRKSİAD olarak katıldık.

  3 Ağustos 2023
 • YUNANISTAN İSTANBUL BAŞKONSOLOSU ZIYARETI

  Başkanımız Berat Tunakan, Başkan Yardımcılarımız İskender İskenderoğlu ile Süleyman İnan ve Saymanımız Nurettin Göler; Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte Yunanistan İstanbul Başkonsolosu Georgia Soultanopoulou ve Ticaret Ataşesi Apostolos Digbassaniz’i ağırladı.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 1 OLAĞAN TOPLANTISI 10/03/2020

  BALNET 1 Salı toplantımızda bugün marka sunumu Atak Osgb adına Onur Gücü tarafından gerçekleştirildi. Üyelerimizin tanıtım ve referansları ile toplantımıza devam edildi.

  3 Ağustos 2023
 • 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKINLIĞI

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle renkli bir etkinliğe imza attı.BALKANTÜRK Akademi’nin organizasyonuyla BALKANTÜRKEVİ’nde gerçekleştirilen etkinlikte, kadınlar, ESSPlus Güzellik Merkezi Kurucu Ortağı ve BALKANTÜRKSİAD üyesi Derya Bulut’tan makyaj konusunda değerli bilgiler öğrenerek, uzman makyöz Tuğçe Dedeoğlu’ndan uygulamalı makyaj eğitimi aldılar. Programda kadınlar, Nilüfer Yoga kurucusu ve eğitmenlerinden

  3 Ağustos 2023
 • BALKANSPOR KULÜBÜ DERNEĞIMIZI ZIYARET ETTI

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD), Amatör Futbol Ligi’nde mücadele eden Balkanspor Kulübü yöneticilerini ağırladı.BALKANTÜRKEVİ’nde BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan ve Yönetim Kurulu Üyeleri ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmede, Balkanspor Kulübü Başkanı Hasan Hacıarabacı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Teknik Direktör Fikri Avcı katıldı.Toplantıda konuşan BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan, sporun önemini vurguladığı konuşmasında, “Bireysel

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 06/03/2020

  BALKANTÜRKSİAD’ın iş geliştirme kolu olan “BALNET 3″ bugün olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı devamında üyemiz, Ortodonti Uzmanı Asiye Pampu Marka sunumunu gerçekleştirdi. BALKANTÜRKSİAD ailesi iş geliştirme kolları ile büyümeye devam ediyor.

  3 Ağustos 2023
 • “İŞ YAŞAMINDA BAŞARILI KADIN ÖDÜLLERI” TÖRENI

  Başkanımız Berat Tunakan, Başkan Yardımcımız Süleyman İnan, Yönetim Kurulu Üyemiz Şehzan Seçen, Haysiyet Divanı Başkanımız Vehbi Varlık, Haysiyet Divanı Üyemiz Veda Girgin Eroğlu, Yüksek İstişare Kurulu Üyemiz Oya Eroğlu ve Üyelerimiz Merve Efe ile Yeşim Altınkaya; Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) tarafından bu yıl 11.’si düzenlenen “İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri” töreninde bir

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 04/03/2020

  BALNET 2 haftalık olağan toplantısı Burak Bozkaya’nın ekonomik yorumları ile başladı. Marka sunumunda da Gizem Galın’ı dinledik.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 1 OLAĞAN TOPLANTISI 03/03/2020

  BALNET 1 Salı toplantılarında bu hafta marka sunumunu Aladağ Turizm adına Berk Aladağ gerçekleştirdi. Toplantıya üyelerin ve misafir üyenin tanıtımları ile devam edildi.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 27/02/2020

  BALKANTÜRKSİAD’ın iş geliştirme kolu olan “BALNET 3″ bugün olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı devamında üyemiz Diş Hekimi Taner Çavuş Marka sunumunu gerçekleştirdi. BALKANTÜRKSİAD Ailesi iş geliştirme kolları ile büyümeye devam ediyor.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 26/02/2020

  BALNET 2 haftalık olağan toplantısı Burak Bey’in ekonomik yorumu ile başladı. Marka sunumunu Tayfun Yaylaoğlu, Network sunumunu ise Merve Erdem’den dinledik.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 1 OLAĞAN TOPLANTISI 25/02/2020

  BALNET 1 Salı toplantılarında bu hafta toplantı sunumunu Palalı Diş Kliniği adına Sn. Ali Palalı gerçekleştirdi. Toplantımıza üyelerimizin marka sunumları ile devam edildi .

  3 Ağustos 2023
 • KOSOVA BAĞIMSIZLIK PROGRAMI

  Başkan Vekilimiz Fatih Şakir, Başkan Yardımcılarımız İskender İskenderoğlu ile Süleyman İnan ve Yönetim Kurulu Üyemiz Murat Yenginer Kosova Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının 12. Yıldönümü nedeniyle Kosova Bursa Fahri Konsolosu Fahrettin Gülener ve Kosova Kültür Merkezi tarafından organize edilen programa derneğimizi temsilen katıldılar.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 20/02/2020

  BALKANTÜRKSİAD’ın iş geliştirme kolu olan BALNET 3 bugün olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı devamında üyemiz Dermatolog Dr. Tuğba Çorumluoğlu Marka sunumunu gerçekleştirdi. BALKANTÜRKSİAD Ailesi iş geliştirme kolları ile büyümeye devam ediyor.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 19/02/2020

  BALNET 2 grubumuzun haftalık olağan toplantısı Burak Bozkaya’nın ekonomik sunumu ile başladı. Marka sunumunu Kemal Sakin Network sunumunu ise misafirimiz MARSİFED Başkanı Ramazan Kaya yaptı. Ayrıca toplantımıza BALKANTÜRKSİAD Başkan Vekilimiz Fatih Sakir ile Networking ve Kurumsal İletişim Çalışma Grubu Başkanı Basri Açıkgöz katıldılar. Kendilerine katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 1 OLAĞAN TOPLANTISI 18/02/2020

  BALNET 1 Salı toplantılarında bu hafta Marka – Network sunumunu AYK Hukuk adına üyemiz Alp Kesercioğlu gerçekleştirdi. Üyelerimizin tanıtımları ile toplantıya devam edildi .

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 12/02/2020

  Balnet 2 olağan toplantısında Marka sunumunu Arkhe Kimya adına Esra Şahiner, Network sunumunu da misafirimiz Taner Şenözdemir’den dinledik.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 13/02/2020

  Balkantürksiad’ın iş geliştirme kolu olan “BALNET 3″ bugün olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı devamında üyemiz Av. Mahir Korkmaz “Marka sunumu“ nu gerçekleştirdi. Balkantürksiad ailesi iş geliştirme kolları ile büyümeye devam ediyor.

  3 Ağustos 2023
 • “HAYALDEN GERÇEĞE” ADLI DEMIR YOLU FOTOĞRAF SERGISI AÇILIŞI

  Başkanımız Berat Tunakan, Başkan Yardımcımız Süleyman İnan, Üyemiz, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ile birlikte; BALKANTÜRKSİAD Kurucu Üyelerimizden, 22. ve 23. Dönem Bursa Milletvekili Kemal Demirel’in “Hayalden Gerçeğe” adlı Demir Yolu Fotoğraf Sergisinin açılışına katıldılar.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 1 OLAĞAN TOPLANTISI 11/02/2020

  Balnet 1 Salı sabahı toplantılarında bu hafta marka sunumunu Bürotime Ofis Mobilyaları adına Sedef Sinoplu gerçekleştirdi. Network sunumu ise Ayşe Ödünç tarafından yapıldı. Toplantıya diğer üyelerin tanıtımları ile devam edildi.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 06/02/2020

  Balkantürksiad’ın iş geliştirme kolu olan “BALNET 3″ bugün olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı devamında üyemiz Tuğrul Canıtez “Marka sunumunu “ akabinde Direnç Durmuş “Network sunumu “ gerçekleştirdi. Balkantürksiad ailesi iş geliştirme kolları ile büyümeye devam ediyor.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 05/02/2020

  Balnet 2 olağan toplantımız Burak Bozkaya’nın ekonomik yorumları ile başladı. Marka sunumu Orko Turizm, Ets Tur Acentesi Fırat Kaptan; Network Sunumunu da Ümit İşmen’den dinledik. Toplantı sonunda Ocak 2020 referans birincisi Araba Koçu firma sahibi Tayfun Yaylaoğlu’na plaket takdim edildi.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 1 OLAĞAN TOPLANTISI 04/02/2020

  Balnet 1 Salı sabahı toplantılarında bu hafta Marka sunumunu Siesta İşletmeleri adına, üyemiz Müşfik Çırpanlı gerçekleştirdi. Üyelerimizin marka sunumları ve referans bildirimleri ile toplantımıza devam edildi.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 30/01/2020

  Balkantürksiad’ın iş geliştirme kolu olan “BALNET 3″ bugün olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı devamında Ermaksan Makina’nın sahibi Ahmet Özkayan konuk konuşmacı olarak aramıza katıldı. Kendisine teşekkür ediyoruz. Balkantürksiad ailesi iş geliştirme kolları ile büyümeye devam ediyor.

  3 Ağustos 2023
 • DEĞERLER BULUŞUYOR, TECRÜBE KONUŞUYOR / İSKENDER İSKENDEROĞLU

  BALKANTÜRKSİAD Başkan Yardımcımız, Kebapçı İskender Turizm ve Gıda A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi İskender İSKENDEROĞLU; Nilüfer Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (NİLSİAD) ve Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Değerler Buluşuyor, Tecrübe Konuşuyor’ adlı seminerin konuğu oldu.NOSAB Müteşebbis Heyeti ve NİLSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Aras’ın selamlama konuşmasının ardından, gazeteci Erdal Şen moderatörlüğünde iş

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 23/01/2020

  Balkantürksiad’ın iş geliştirme kolu olan “BALNET 3″ bugün olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı devamında üyelerimizden Ufuk Ertürk kendi şirketi olan Unes sigorta’nın Marka sunumunu, Derya Bulut ise “Stratejik planlama” ile ilgili Network sunumunu gerçekleştirdi. Balkantürksiad ailesi iş geliştirme kolları ile büyümeye devam ediyor.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 22/01/2020

  BALNET 2 haftalık toplantımızda Denizbank Marmara Bölge Müdürü Burak Bozkaya’nın Denizbank Tarım Bankacılığı ile ilgili keyifli sunumunu dinledik.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 16/01/2020

  Balkantürksiad’ın iş geliştirme kolu olan “BALNET 3″ bugün olağan toplantısını gerçekleştirdi. Konuk konuşmacımız Diyetisyen Ceren Yılmaz “Bütüncül yaklaşım ve beslenme” hakkında bizleri bilendirdi. Kendisine teşekkür ediyoruz. Toplantı devamında üyelerimizden Emre Temizaltın kendi işletmeleri olan Gümüş Raket ve Beyaz Kayalar Balık Restoranların Marka sunumunu gerçekleştirdi. Balkantürksiad ailesi iş geliştirme kolları ile büyümeye devam ediyor.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 15/01/2020

  BALNET 2 haftalık olağan toplantısı Burak Bozkaya’nın ekonomik yorumu ile başlayarak Av.Okan Dursun’un Marka sunumu ile devam etti. Toplantımız misafirimiz Hasan Hür’ün ilk yardım konusundaki sunumu ile sona erdi .

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 10/01/2020

  BALNET 2 grubu 2020 yılının ilk totlantısına Burak Bozkaya’nın ekonomik yorumları ile başladı. Marka sunumunu Ufuk Yılmaz; Network sunumunu da Cömert Kayıra’dan dinledik. Bununla birlikte 2019 Aralık ayı referans birincisine odülunu taktim ettik.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 09/01/2020

  Balkantürksiad’ın iş geliştirme kolu olan “BALNET 3 “bugün olağan toplantısını gerçekleştirdi. Konuk konuşmacımız Cansel Oruç “Etkili İletişim” hakkında bizleri bilgilendirdi. Kendisine teşekkür ediyoruz. Toplantı devamında üyelerimizden Uz. Klinik Psikolog Şeyma Kama kendi şirketi olan Balans Klinik’in Marka sunumunu gerçekleştirdi. Balnet 3‘ün ilk 3 aydaki referans birincisi “Av Mahir Korkmaz” oldu. Kendisine ekibimize kattığı değer için

  3 Ağustos 2023
 • JUNIOSHOW BURSA ULUSLARARASI BEBE, ÇOCUK HAZIR GIYIM ÇOCUK İHTIYAÇLARI FUARI AÇILIŞ TÖRENI

  Başkan Yardımcımız Süleyman İnan ve Üyemiz Şenol Keleş JUNIOSHOW Bursa Uluslararası Bebe, Çocuk Hazır Giyim Çocuk İhtiyaçları Fuarı Açılış Törenine katıldılar.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 1 OLAĞAN TOPLANTISI 07/01/2020

  BALNET 1 Çalışma Grubumuz yeni yılın ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda marka sunumunu Pırlant&PırlantGis adına Ertuğ Çataklar yaptı. Üyelerin 2020 hedefleri ve marka sunumları ile toplantıya devam edildi.

  3 Ağustos 2023
 • BULGARISTAN HEYETI ZIYARETI

  Bulgaristan Kubrat Belediyesi Meclis ÜyesiErhan Bayraktar ve Razgrad bölgesinden iş insanları Günan Halil, Berkant Mehmet ile Erdinç Sait derneğimizi ziyaret ettiler.

  3 Ağustos 2023
 • AVRUPA PARLAMENTOSU MILLETVEKILI İLHAN KÜÇÜK ZIYARETI

  BALKANTÜRKSİAD olarak Avrupa Parlamentosu’ndan aldığımız davet üzerine düzenlediğimiz Brüksel seyahatimizde heyetimiz Avrupa Parlamentosu Milletvekili İlhan KÜÇÜK’ü ziyaret etti.

  3 Ağustos 2023
 • T.C. BRÜKSEL BÜYÜKELÇILIĞI TICARET BAŞMÜŞAVIRI İSMAIL GENCAY OĞUZ ZIYARETI

  BALKANTÜRKSİAD olarak  T.C. Büyükelçiliği Ticaret Başmüşaviri İsmail Gencay OĞUZ’u ziyaret ettik.

  3 Ağustos 2023
 • AVRUPA BIRLIĞI NEZDINDE TÜRKIYE CUMHÛRIYETI DAIMI TEMSILCISI BÜYÜKELÇI MEHMET KEMAL BOZAY ZIYARETI

  BALKANTÜRKSİAD olarak Avrupa Birliği Nezdinde Türkiye Cumhûriyeti Daimi Temsilcisi Büyükelçi Mehmet Kemal BOZAY’ı ziyaret ettik.

  3 Ağustos 2023
 • T.C. BRÜKSEL BÜYÜKELÇISI HASAN ULUSOY ZIYARETI

  BALKANTÜRKSİAD olarak Belçika’nın Başkenti Brüksel’e iş gezisi düzenledik.Heyetimiz program kapsamında ilk olarak yeni göreve başlayan T.C. Brüksel Büyükelçisi Hasan ULUSOY’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

  3 Ağustos 2023
 • BURTOM KONUR CERRAHİ TIP MERKEZİ / SÖMESTR KAMPANYASI /

  Burtom Konur Cerrahi Tıp Merkezi’nde *KULAK BURUN BOĞAZ ÇOCUK AMELİYATLARINDA %50 İNDİRİM KAMPANYASI* Kampanya sömestr tatili boyunca geçerli olacaktır. 

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 02/01/2020

  Balkantürksiad’ın iş geliştirme kolu olan “BALNET 3“ bugün olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı devamında üyelerimizden İbrahim Özcan kendi şirketi olan “ Menejer Bilgisayar“ ın Marka sunumunu, Berk Üzen de “Dijital Dünyada Markanız “isimli network sunumunu gerçekleştirdi. Balkantürksiad ailesi iş geliştirme kolları ile büyümeye devam ediyor.

  3 Ağustos 2023
 • YENİ YIL KUTLAMASI

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD), 2020’ye hep birlikte ‘merhaba’ dedi.Deluxe Bursa’da gerçekleşen yılbaşı partisine; BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan, Bulgaristan Bursa Konsolosu Veselin Bojilov ve Yönetim Kurulu Üyeleri eşleriyle birlikte katıldı. Yoğun iş hayatına küçük de olsa bir mola veren iş insanları, Hande Dönmez’in şarkılarıyla renklenen gecede, gönüllerince eğlenerek stres attı.BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu

  3 Ağustos 2023
 • MEDICANA BURSA HASTANESI İNDIRIM PROTOKOLÜ

  BALKANTÜRKSİAD olarak Medicana Bursa Hastanesi Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Remzi KARŞI’yı ziyaret ettik. Gerçekleşen ziyarette Medicana Bursa Hastanesinde dernek üyelerimiz ve 1. Derece yakınlarına; tüm muayene, teşhis, tedavi, ameliyatlar ve her türlü yatarak tedaviler için geçerli %15 indirim protokolü imzaladık.

  3 Ağustos 2023
 • BURTOM SAĞLIK GRUBU İNDIRIM PROTOKOLÜ

  BALKANTÜRKSİAD Yüksek İstişare Kurulu Üyemiz, Burtom Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erol KILIÇ’ı ziyaret ettik. Gerçekleşen ziyarette Burtom Sağlık Grubu ile üyelerimiz ve 1. derece yakınlarının yararlanabileceği, Burtom bünyesinde bulunan tüm sağlık tesislerinde geçerli %15 indirim protokolü imzaladık.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 26/12/2019

  Balkantürksiad’ın iş geliştirme kolu olan “BALNET 3″ bugün olağan toplantısını gerçekleştirdi. Konuk konuşmacımız Ömer Çam (Motivasyon Konuşmacısı) bizlere “Değişim Atölyesi Eğitimi” hakkında bilgiler verdi. Kendisine teşekkür ediyoruz. Toplantı devamında üyemiz Timuçin Küccük kendi şirketi olan “Serva Gümrük Müşavirliği” nin Marka sunumunu gerçekleştirdi. Balkantürksiad ailesi iş geliştirme kolları ile büyümeye devam ediyor.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 25/12/2019

  Balnet 2 haftalık olağan toplantısı konuk katılımcıların kendilerini tanıtımı ile başladı. Marka sunumunu Sinpaş GYO Bursa Satış ve Pazarlama Müdürü Ümit İşmen, Network sunumunu da Denizbank Marmara Bölge Müdürü Burak Bozkaya’dan dinledik.

  3 Ağustos 2023
 • BURSA TICARET BORSASI ZIYARETI

  BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu olarak yeni binasına taşınan, Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kuruluna hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Gerçekleşen ziyaretin ardından aynı zamanda BALKANTÜRKSİAD Üyelerimiz olan Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Özhan’ın da katılımıyla haftalık olağan yönetim kurulu toplantımızı Bursa Ticaret Borsası yeni binasında gerçekleştirdik.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 1 OLAĞAN TOPLANTISI 24/12/2019

  Balnet 1 Salı toplantılarında Marka sunumunu Palalı Diş Sağlığı Merkezi adına Ali Palalı gerçekleştirdi.Toplantıya 2019 yılı genel değerlendirmeleri ve üyelerin sunumları ile devam edildi.

  3 Ağustos 2023
 • YARGITAY KARARLARI IŞIĞINDA İŞ KAZALARINDA CEZAI VE İDARI SORUMLULUK PANELI

  Başkanızım Berat Tunakan, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde BTSO Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi Koordinasyonunda düzenlenen “Yargıtay Kararları Işığında İş Kazalarında Cezai ve İdari Sorumluluk” panelinde Yargıtay 12. Ceza Dairesi Başkanı Ahmet Er ve Yargıtay 12. Ceza Dairesi Üyesi Sinan Sezer ile birlikte.

  3 Ağustos 2023
 • MESLEKI EĞITIMIN GELIŞTIRILMESI MALI DESTEK PROGRAMI TOPLU İMZA TÖRENI

  Başkan Vekilimiz İskender İskenderoğlu, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Şehzan Seçen ve Engin Bayram, BEBKA tarafından ‘Geleceğim Mesleğim’ temasıyla düzenlenen 2019 Yılı Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı Toplu İmza Törenine katıldılar.

  3 Ağustos 2023
 • GIDA ETIKETLERINDE MEVZUAT VE GÖRÜŞLER SEMINERI

  Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) Yerleşkesi, Tarım ve Orman Bakanlığı, Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) ile Essen Organik’in düzenlediği, ‘Gıda Etiketlerinde Mevzuat ve Görüşler’ konulu seminere ev sahipliği yaptı.Tarım ve Orman Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü, Gıda İşletmeleri ve Kodeks Daire Başkanlığı Gıda Yüksek Mühendisi Emel

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 19/12/2019

  Balkantürksiad’ın iş geliştirme kolu olan “BALNET 3″ bugün olağan toplantısını gerçekleştirdi. Konuk konuşmacımız Prof. Dr Murat Biçer (Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı ) bizleri kalp damar hastalıkları hakkında bilgilendirdi, kendisine teşekkür ediyoruz. Toplantı devamında üyemiz Direnç Durmuş kendi şirketi olan “ Ekonomi döviz ve Blue diomand“ın Marka sunumunu gerçekleştirdi. Balkantürksiad ailesi iş geliştirme kolları ile büyümeye

  3 Ağustos 2023
 • STL MAKINA TICARI KOORDINATÖRÜ PINAR BAŞAY ZIYARETI

  Genç Nesil Çalışma Grubumuzun üye işyeri ziyaretleri kapsamında, STL Makina Ticari Koordinatörü Pınar Başay’ı ziyaret ettik.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 18/12/2019

  BALNET 2 haftalık olağan toplantısı Kemal Sakin’in Marka sunumu ile başlayıp, yeni üye adaylarının kendilerini tanıtımıyla devam etti.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 1 OLAĞAN TOPLANTISI 17/12/2019

  Balnet 1 Salı sabahı toplantısında bu hafta referans işlemlerinin uygulanması ile ilgili aplikasyon Lobby Co kullanım kolaylık ve işlemlerini programın kurucusu Kemal Sakin”den dinleyip bilgilerini tazeledi.

  3 Ağustos 2023
 • BABADAN EVLADA

  Başkan Vekilimiz İskender İskenderoğlu Bursa Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği “Babadan Evlada” adlı programa derneğimizi temsilen katıldı.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 12/12/2019

  Balkantürksiad’ ın iş geliştirme kolu olan “BALNET 3 “bugün olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı devamında üyemiz Mehmet Ceylan kendi şirketi olan “ Ceylan fırın“ ın Marka sunumunu , Duygu Bekiroğlu da “İngilizce nasıl kolay konuşulur “ adlı Network sunumu ile bizleri bilgilendirdi .Balkantürksiad ailesi iş geliştirme kolları ile büyümeye devam ediyor.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 11/12/2019

  BALNET 2 olağan toplantısında haftalık değerlendirmeleri Burak Bozkaya’dan dinledikten sonra Marka Sunumunu Etkin Bilgi Yönetimi firması adına Serkan Özgöz; ardından Moda Diş Kliniği adına Gizem Galın’ın misafiri psikolog Özge Polat “Çocuk Pisikolojisi” konulu Network sunumunu yaptı.

  3 Ağustos 2023
 • KASİAD ZİYARETİ

  Balkan Rumeli Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri, Kayapa OSB Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kayapa Sanayici ve İş Adamları Derneği (KSİAD) Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.KSİAD Başkanı ve Kayapa OSB Yönetim Kurulu Üyesi Ali Güler ve Kayapa OSB Yönetim Kurulu Üyeleri ev sahipliğinde

  3 Ağustos 2023
 • HASVAK ZİYARETİ

  Balkan Rumeli Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Devlet Hastaneleri ve Hastalara Yardım Vakfı (HASVAK) Bursa Şubesi’ni ziyaret etti.Kurumlarla güçlü ilişkiler kurarak, ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda kente yararlı işler yapan BALKANTÜRKSİAD, son olarak HASVAK Bursa Şubesi Başkanı Emire Cantürk Eren ve Yönetim Kurulu

  3 Ağustos 2023
 • BTSO EKONOMIYE DEĞER KATANLAR 2019 ÖDÜL TÖRENI

  Başkan Vekilimiz İskender İskenderoğlu Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın bu yıl 46.’sı düzenlenen Ekonomiye Değer Katanlar 2019 Ödül Töreni’ne derneğimizi temsilen katıldı.

  3 Ağustos 2023
 • ARSİYAD EKONOMI BULUŞMALARI

  Başkanımız Berat Tunakan ve Başkan Yardımcımız Süleyman İnan Artvinli Sanayici ve İş Adamları Derneği ARSİYAD’ın düzenlediği Ekonomi Buluşmaları etkinliğine katıldılar.

  3 Ağustos 2023
 • BAHÇEŞEHIR KOLEJI ORHANGAZI KAMPÜSÜ AÇILIŞ TÖRENI

  Başkanımız Berat Tunakan, Geçmiş Dönem Bursa Milletvekillerimiz Hüseyin Şahin ve İsmail Aydın; kendisi de Makedonya göçmeni bir ailenin ferdi olan TBMM Başkanı Sayın Mustafa Şentop’un katılımı ile gerçekleşen Bahçeşehir Koleji Orhangazi Kampüsünün açılış töreninde bir araya geldiler.

  3 Ağustos 2023
 • SEGER KORNA YÖNETIM KURULU ÜYELESI SALIH İPEKLI ZIYARETI

  Genç Nesil Çalışma Grubumuzun üye işyeri ziyaretleri kapsamında, Seger Korna Yönetim Kurulu Üyelesi Salih İpekli’yi ziyaret ettik.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 05/12/2019

  Balkantürksiad’ın iş geliştirme kolu olan “BALNET 3″ bugün olağan toplantısını gerçekleştirdi. Bu haftaki konuşmacı konuğumuz Prof.Dr. Alp Gurbet bizleri ağrı bilimi, argoloji hakkında bizleri bilgilendirdi kendisine teşekkür ediyoruz. Toplantı devamında üyemiz Mert Say kendi şirketi olan “Say Prodüksiyon ‘ un” Marka sunumunu gerçekleştirdi .Balkantürksiad ailesi iş geliştirme kolları ile büyümeye devam ediyor.

  3 Ağustos 2023
 • ARNAVUTLUK ANKARA BÜYÜKELÇILIĞI ZIYARETI

  Ankara ziyaretlerimiz kapsamında; Arnavutluk Ankara Büyükelçiliğini ziyaret ederek Büyükelçi Sayın Genti Gazheli ile bir araya geldik. Arnavutluk’ta 26 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki deprem nedeniyle geçmiş olsun dileklerimizle birlikte, bu doğal afette yaşamlarını yitirenler için bütün üyelerimizin üzüntülerini ve başsağlığı dileklerini ilettik. Ayrıca depremde zarar görenler için Bursa’da derneğimiz öncülüğünde; Türkiye-Makedonya Dostluk Grubu

  3 Ağustos 2023
 • TBMM ZİYARETİ

  TBMM ziyaretlerimiz kapsamında; Geçmiş Dönem Başbakan Yardımcımız, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Geçmiş Dönem İçişleri Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekil Efkan Ala ile AK Parti Bursa Milletvekillerimiz Refik Özen, Atilla Ödünç, Ahmet Kılıç, Emine Yavuz Gözgeç ve Mustafa Esgin ile bir araya geldik. Toplantımızda Vekillerimize Türkiye

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 04/12/2019

  Balnet 2 haftalık olağan toplantısında bu hafta marka sunumunu Formme Beslenme ve Diyet Danışmanlığı adına Merve Erdem ,network sunumunu ise Erdal Yıldırok Sigorta Aracılık Hiz. adına Erdal Yıldırok yaptı.Ayrıca Kasım ayı referans birincisi Orko Turizm Fırat Kaptan a plaketini Balnet 2 Başkanı Kemal Sakin taktim etti.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 1 OLAĞAN TOPLANTISI 03/12/2019

  BALNET 1 Salı toplantısında bu hafta marka sunumunu Yeşim Peyzaj adına Yeşim Altınkaya, network sunumunu ise Pirlantgis firmasi olarak Ertuğ Çataklar yaptı. Üyelerin marka sunumları ile toplantıya devam edildi.

  3 Ağustos 2023
 • FINANSAL TABLO OKUNMASI VE YORUMLANMASI SEMINERI

  BALKANTÜRK Akademi faaliyetlerimiz kapsamında “Finansal Tablo Okunması ve Yorumlanması” konulu seminerimiz Prof. Dr. Sait Y. KAYGUSUZ’un sunumuyla BALKANTÜRKEVİ BEV Konferans salonumuzda gerçekleşti. Finansal Tablo okumada merak edilen tüm konulara çözüm üreten seminer programımıza başta üyelerimiz olmak üzere çok sayıda şirketin muhasebe ve finans birimi yetkilileri katıldı.Program sonunda Çalışma Gruplarımızdan sorumlu Başkan Yardımcımız İskender İSKENDEROĞLU ve

  3 Ağustos 2023
 • BUMATECH BURSA MAKINE TEKNOLOJILERI FUARLAR AÇILIŞI

  Başkanımız Berat Tunakan ve Başkan Yardımcımız Süleyman İnan 28 Kasım – 1 Aralık 2019 tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek BUMATECH Bursa Makine Teknolojileri Fuarlarının resmi açılış törenine katıldılar. Yapılan töreninin ardından fuara katılan BALKANTÜRKSİAD Üyelerimizden DURMAZLAR Saç İşleme Makinaları ve ERMAKSAN Makina’yı standlarında ziyaret ederek, başarılı bir fuar geçirmelerini dilediler.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 28/11/2019

  Balkantürksiad’ın iş geliştirme kolu olan “BALNET 3″ bugün olağan toplantısını gerçekleştirdi. Bu haftaki konuşmacı konuğumuz Doç.Dr Efsun Dindar bizleri “İklim Değişikliği” hakkında bilgilendirdi. Kendisine teşekkür ediyoruz. Toplantı devamında Başkan Vekilimiz, BALNET 3 üyemiz İskender İskenderoğlu kendi şirketi olan “İskender’in “ Marka sunumunu gerçekleştirdi .Balkantürksiad ailesi iş geliştirme kolları ile büyümeye devam ediyor.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 28/11/2019

  BALNET 2 haftalık olağan toplantısı Burak Bozkaya’nın ekonomik bilgilendirmesi, devamında Marka sunumu Ets Tur Fırat Kaptan’ın 2020 erken rezeryasyon fırsatları bilgilendinmesi ve BALNET 2 Başkanı Kemal Sakin’in bilgilendirmeleri ile devam etti.

  3 Ağustos 2023
 • ESSPLUS AKADEMI AÇILIŞI

  BALKANTÜRKSİAD Üyemiz, ESSPLUS Güzelik Merkezi sahibi Derya Bulut’un yeni açtığı ESSPLUS Akademinin hayırlı olmasını dileriz.

  3 Ağustos 2023
 • BULGARISTAN TARIM BAKANI DESISLAVA TANEVA ZIYARETI

  Başkanımız Berat Tunakan, Yönetim Kurulu Üyemiz Süleyman Ulusoy, BTSO Meclis Başkan Yardımcısı Murat Bayizit ve Mestanlı ve Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Öztürk; Bulgaristan Tarım Bakanı Sayın Desislava Taneva’yı makamında ziyaret ettiler.

  3 Ağustos 2023
 • CEP HERKÜLÜ: NAIM SÜLEYMANOĞLU FILMI BURSA GALASI

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) ve Mestanlı Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği, Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filminin Bursa galasında, filmin yönetmeni Özer Feyzioğlu’na, efsanevi sporcunun hayatını beyazperdeye taşıdıkları için teşekkür plaketi verdi.Kariyerine sayısız dünya ve olimpiyat şampiyonluklarıyla birçok rekorlar sığdıran Naim Süleymanoğlu’nun hayatının anlatıldığı Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filmi vizyona girdi. Özdilek

  3 Ağustos 2023
 • KUZEY MAKEDONYA ILE TICARET VE İŞBIRLIĞI TOPLANTISI

  Başkanımız Berat Tunakan, BALKANTÜRKSİAD Üyemiz, AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen ve Üyemiz Mümin Akgün Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, Kuzey Makedonya Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Sn. Elvin Hasan ve Kuzey Makedonya İstanbul Başkonsolosu Aktan Ago’nun katılımları ile gerçekleşen ‘’Kuzey Makedonya ile Ticaret ve İşbirliği’’ konulu bilgilendirme toplantısına katıldılar.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 14/11/2019

  BALKANTÜRKSİAD’ın iş geliştirme kolu olan “BALNET 3″ bugün olağan toplantısını gerçekleştirdi.Konuğumuz Kemal Sakin kendi yazılımı olan Lobbyco‘nun kurulumu ve işleyişini bizlere anlattı. Kemal beye çok teşekkür ediyoru. Toplantı devamında üyemiz Serhat Büker kendi şirketi olan Kw Alfa Keller Williams Gayrimenkul‘un Marka sunumunu gerçekleştirdi.BALKANTÜRKSİAD Ailesi iş geliştirme kolları ile büyümeye devam ediyor.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 14/11/2019

  BALNET 2 Grubumuzun bu haftaki olağan toplantısında Marka Sunumunu BMG Tekstil kurucusu Büşra Güvendik yaptı. Avukat Okan Dursun ise Kişisel Verilerin Korunması (KVK) hakkındaki network sunumu ile bizleri bilgilendirdi.

  3 Ağustos 2023
 • BALKANTÜRKSİAD T.C. ÜSKÜP BÜYÜKELÇISI TÜLIN ERKAL KARA’YI ZIYARET ETTI.

  19.Ekonomi Zirvemiz kapsamında BALKANTÜRKSİAD Heyetimiz T.C. Üsküp Büyükelçisi Sayın Tülin Erkal Kara’yı ziyaret etti. Büyükelçilik konutunda heyetimizi ağırlayan Sayın Büyükelçimize misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederiz.

  3 Ağustos 2023
 • T.C. PRIŞTINE BÜYÜKELÇISI SAYIN ÇAĞRI SAKAR ZIYARETI.

  BALKANTÜRKSİAD olarak düzenlediğimiz Ekonomi Zirvelerimizin 19.’su Kuzey Makedonya ve Kosova’da gerçekleşiyor. Heyetimiz bugün T.C. Priştine Büyükelçisi Sayın Çağrı SAKAR Beyefendiyi ziyaret ederek, Kosova’da yatırım imkanları ile ilgili fikir alışverişinde bulundular.

  3 Ağustos 2023
 • BALKANTÜRKSİAD TETOVA KALKANDELEN’DE.

  BALKANTÜRKSİAD olarak düzenlediğimiz 19. Ekonomi Zirvemiz için heyetimiz bugün Kuzey Makedonya’ya haraket etti. Heyetimiz gezinin ilk gününde Tetova’yı (Kalkandelen) gezdi.

  3 Ağustos 2023
 • SERVA GÜMRÜK MÜŞAVIRLIĞI ZIYARETI.

  Genç Nesil Çalışma Grubumuzun üye işyeri ziyaretleri kapsamında, Serva Gümrük Müşavirliği İş Geliştirme Müdürü Timuçin Küccük’ü ziyaret ettik.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 07/11/2019

  Balkantürksiad’ın iş geliştirme kolu olan “BALNET 3“ bugün olağan toplantısını gerçekleştirdi. Balnet 3’ün bu haftaki konuşmacı konuğu Milli takımın ve Vakıfbank‘ın yıldız voleybolcusu Kübra Akman oldu. Kendisine toplantımıza katıldığı için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Toplantı devamında üyemiz Aykut Cebel kendi şirketi olan Elektrona‘nın “Marka sunumunu“ İbrahim Özcan‘da Network sunumunda “internet iletişim ve güvenlik“ hakkında bizleri bilgilendirdi. Balkantürksiad

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 OLAĞAN TOPLANTISI 06/11/2019

  BALNET 2 Grubumuzun bu haftaki olağan toplantısında Ekim Ayı referans birincisi olan Gizem Galın ödüllendirildi.Toplantı devamında haftalık ekonomik gelişmeler hakkında bilgilendirme yapan Denizbank Marmara Bölge Müdürü Burak Bozkaya’ya, Permun Saat ve Mücevher adına Marka Sunumu yapan Mustafa Oğuz’a ve Network sunumu için Mimar Serhan Güler’e teşekkür ederiz.

  3 Ağustos 2023
 • ULUTÖMER ÖĞRENCILERIYLE TANIŞMA ETKINLIĞI

  Başkan Yardımcımız Süleyman İnan ve Üyemiz Adnan Sözeri Bursa Uludağ Üniversitesi’nin düzenlediği ULUTÖMER öğrencileriyle tanışma etkinliğine katıldılar.

  3 Ağustos 2023
 • PLOVDIV ŞEHRI VE ÇEVRESINDEKI YATIRIM IMKANLARI

  BALKANTÜRKSİAD olarak Bulgaristan Bursa Ticaret Müşavirliği ve Bulgaristan’ın en hızlı büyüyen Trakya Ekonomi Bölgesi Müdürlüğü yetkililerinin katılımıyla Uludağ İhracatçı Birlikleri Salonunda gerçekleşen Plovdiv şehri ve çevresindeki yatırım imkanları konulu sunumu dinledik. Gerçekleşen toplantının ardından BALKANTÜRKSİAD Üyemiz, UİB Genel Sekreteri Mümin Karacakayalılar; Başkanımız Berat Tunakan, Yönetim Kurulu Üyemiz Süleyman Ulusoy, Bulgaristan Bursa Ticari Ataşesi Aleksandar Alexandrov,

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 1 OLAĞAN TOPLANTISI 05/11/2019

  BALNET 1 Salı sabahı toplantılarına devam ediyor. Bu hafta marka sunumunu erkek terzisi Fevzi Ulu gerçekleştirdi. Grubun diğer üyelerinden de Ekim ayı içerisinde gerçekleşen referansları ve marka sunumları dinlendi.

  3 Ağustos 2023
 • BURSA VALIĞI CUMHURIYET BAYRAMI KABUL TÖRENI

  Başkan Yardımcımız Fatih Şakir ve eşi Cemile Şakir Bursa Valisi Sayın Yakup Canbolat tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kabul törenine katıldılar.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 HAFTALIK OLAĞAN TOPLANTISI 30/10/2019

  BALKANTÜRKSİAD çalışma guruplarımızdan BALNET 2 bu haftaki olağan toplantısını yaptı.Toplantıda marka sunumunu Electra Mühendislik adına Ferdun Şen; firma tanıtımını ve network sunumunu da Pekcan Denetim adına Emel Pekcan yaparak “Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma” hakkında bizlere bilgi verdi.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 24/10/2019

  BALKANTÜRKSİAD’ın iş geliştirme kolu olan “BALNET 3 “bugün olağan toplantısını gerçekleştirdi.Toplantı devamında üyemiz Ayşe Gül Duman Gürses kendi şirketi olan Archegul Mimarlık‘ın marka sunumunu akabinde de Tuğba Çorumluoğlu “Deri ve Güneş” isimli network eğitimi ile bizleri bilgilendirdi. BALKANTÜRKSİAD Ailesi iş geliştirme kolları ile büyümeye devam ediyor.

  3 Ağustos 2023
 • BUMİAD CUMHÛRIYET BALOSU

  Başkan Vekilimiz İskender İskenderoğlu ve Başkan Yardımcılarımız Fatih Şakir ile Süleyman Inan’ın derneğimizi temslilen katıldıkları; Bursa Mühendis ve Mimar İş İnsanları Derneği BUMİAD’ın düzenlediği Cumhûriyet Balosunda BEV Başkanı, BALKANTÜRKSİAD Kurucu Başkanımız Naci Şahin ve Üyemiz Recep Altepe ile birlikte.

  3 Ağustos 2023
 • 1989 ZORUNLU GÖÇ 30. YIL ANMA PROGRAMI

  Başkanımız Berat Tunakan ve Başkan Yardımcımız Süleyman İnan 1989 Zorunlu Göç 30. Yıl Anma Programına derneğimizi temsilen katıldılar.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 1 OLAĞAN TOPLANTISI 15/10/2019

  BALKANTÜRKSİAD çalışma gruplarımızdan BALNET 1 olağan toplantısını yaptı. Bu hafta marka sunumunu Atak Osgb adına Onur Gücü aylık referans sunumunu da Liderlik Komitesi Başkan Yardımcısı Sedef Sinoplu gerçekleştirdi.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI 17/10/2019

  Balkantürksiad’ın iş geliştirme kolu olan “BALNET 3 “bugün olağan toplantısını gerçekleştirdi. Ekibin bugünkü “Konuşmacı” konuğu “ LobbyCo referans ve takip sistemi “bizleri bilgilendiren Kemal Sakin oldu. Kendisine bugünkü katkıları için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Toplantı devamında ekip üyemiz Burak Yalçın kendi firması olan “Bloombag Çantanın “in Marka sunumunu “ akabinde Şeyma Kama da etkili iletişim ve stres

  3 Ağustos 2023
 • “ZORLU GAYRIMENKUL PIYASALARINDA SATIŞTA BAŞARININ SIRLARI”

  Başkan Yardımcımız Süleyman İnan; Inşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (İMSİAD)’ın organizasyonuyla düzenlenen RE/MAX – Century 21 ve Realty World’ü ülkemize getiren Hilmi Işıkören’in sunduğu “Zorlu Gayrimenkul Piyasalarında Satışta Başarının Sırları” konulu etkinliğe derneğimizi temsilen katıldı.

  3 Ağustos 2023
 • TÜMSİAD BURSA ŞUBESI 2019 E-İHRACAT KONFERANSI

  TÜMSİAD Bursa Şubesinin düzenlediği 2019 E-İHRACAT Konferansına derneğimizi temsilen katılan Başkan Yardımcımız Süleyman Inan; BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Başkanı, Kurucu Başkanımız Naci Şahin, TÜMSİAD Bursa Şube Başkanı, Üyemiz M. Kemal Şerbetçioğlu ve Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Arif Karademir ile birlikte.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 OLAĞAN TOPLANTISI

  BALKANTÜRKSİAD’ın iş geliştirme kolu olan “BALNET 3 “ bugün olağan toplantısını gerçekleştirdi. Ekibin bugünkü konuk konuşmacısı BALNET sisteminin fikir babası olan BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ümit İşmen oldu. Kendisine bugünkü katılımı ve bilgilendirmeleri için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Toplantı devamında ekip üyemiz Berk Üzen kendi ajansı olan Admen Creative Solutions’in “Marka Sunumunu“ akabinde de Serva Gümrük İş

  3 Ağustos 2023
 • BALKANTÜRKSİAD BEGD’İ AĞIRLADI

  Balkan Rumeli Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bursa Ekonomi Gazetecileri Derneği (BEGD) üyeleriyle bir araya gelerek, Bursa ve Türkiye ekonomisi hakkında değerlendirmelerde bulundu. BALKANTÜRKEVİ’nde gerçekleşen ziyarette, BEGD Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Nuri Yavuz ile BEGD Yönetim Kurulu Üyeleri, BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan, BALKANTÜRKSİAD Başkanlık Divanı

  3 Ağustos 2023
 • BALKANTÜRKSİAD YÖNETİMİ İLK 6 AYLIK FAALİYETLERİNİ KAMUOYUYLA PAYLAŞTI

  9 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen 5. Olağan Genel Kurul’un ardından göreve başlayan Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Yönetim Kurulu, göreve geldiğinden bu yana geçen 6 ayda gerçekleştirdiği faaliyetleri kamuoyuyla paylaştı. BALKANTÜRKEVİ’nde basın mensuplarıyla bir araya gelerek, derneğin 6 aylık faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulunan BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan ve Yönetim Kurulu

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 3 FAALİYETE BAŞLADI

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (BALKANTÜRKSİAD) ciro artırımı, kaynak yaratma ve ilişki ağını yönetmek ve geliştirmek amacıyla hayata geçirdiği network ağı BALNET’in üçüncü grubu, çalışmalarına başladı. BALKANTÜRKSİAD’ın referansa dayalı çalışma grupları olan BALNET – 1 ve BALNET – 2’nin başarıyla çalışmalarını sürdürmesinin ardından, BALNET – 3 Çalışma Grubu da faaliyetlerine başladı. Ceylanköy Restoran’da

  3 Ağustos 2023
 • MÜSİAD BURSA ŞUBESİ BALKANTÜRKSİAD’I ZİYARET ETTİ

  Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu, nezaket ziyaretleri kapsamında Balkan Rumeli Sanayici ve İş İnsanları Derneği’ni (BALKANTÜRKSİAD) ziyaret etti. MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay ve Yönetim Kurulu Üyeleri, BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan ve Yönetim Kurulu üyeleriyle, BALKANTÜRK Evi’nde bir araya geldi. Başkanlardan birlik mesajları BALKANTÜRKSİAD’ın Bursa’nın en önemli derneklerinden biri

  3 Ağustos 2023
 • GENIŞLETILMIŞ YÖNETIM KURULU TOPLANTIMIZ

  Haftalık olağan yönetim kurulu toplantımızı Denetim Kurulu, Haysiyet Divanı ve Yüksek İstişare Kurulu Başkan ve üyelerinin katılımı ile gerçekleştirdik. Genişletilmiş toplantımızda dernek kurullarımızın da fikirlerini alarak önünüzdeki dönem çalışma programımızı değerlendirdik.

  3 Ağustos 2023
 • BALKANTÜRKSİAD’IN GÜNDEMİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) üyelerine yönelik gerçekleştirdiği seminerde son olarak Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nu (KVKK) ele aldı.BALKANTÜRK Akademi Çalışma Grubu organizasyonuyla, BALKANTÜRKEVİ BEV Konferans Salonu’nda düzenlenen ve alanında uzman konukların KVKK hakkında bilgilendirmelerde bulunduğu seminere, BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan, Yönetim Kurulu Üyeleri ve BALKANTÜRKSİAD üyeleri ile firma temsilcileri katıldı.Seminerin açılış konuşmasını

  3 Ağustos 2023
 • BALNET SİSTEMİNİ DEĞERLENDİRDİK

  Haftalık olağan yönetim kurulu toplantımızın ana gündemi BALNET sistemi oldu. BALNET üyelerimiz arasında ciro artırımı, kaynak yaratma ve büyüme için en önemli faktörlerden biri olan ilişki ağını geliştirmek amacı ile hayata geçirilen sistemdir. BALNET 1 Başkanı Erhan Altun, BALNET 2 Başkanı Kemal Sakin ve çok yakında kuruluşu tamamlanacak BALNET 3 Başkanı Mahir Korkmaz toplantımıza katılarak

  3 Ağustos 2023
 • AŞURE ETKİNLİĞİ

  Balkan Rumeli Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD), Muharrem ayı dolayısıyla Süluki Camii önünde, Bursalılara aşure ikramında bulundu. BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan ve BALKANTÜRK Eğitim Vakfı (BEV) Başkanı Naci Şahin başta olmak üzere BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri kendi elleriyle Bursalılara aşure dağıttı. Aşure ikramının ardından konuşan BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan, BALKANTÜRKSİAD’ın, geleneksel aşure

  3 Ağustos 2023
 • ERGUN GÜNGÖR’DEN VEDA

  Balıkesir Vali Yardımcılığı görevine atanan Vali Yardımcımız Sayın Ergun Güngör dernegimize veda ziyaretinde bulundu. Düzenlediğimiz yurtdışı Ekonomi Zirvelerinde Bursamızı temsilen bulunan, bizleri yalnız bırakmayan ve hertürlü projede desteğini esirgemeyen Sayın Vali Yardımcımıza camiamız adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ayrıca toplantımıza Bulgaristan’ın ilk Türk Valisi ünvanına sahip, Silistre Eski Valisi Nasuf Nasuf da katılarak, Silistre Ili hakkında

  3 Ağustos 2023
 • MEDICANA BURSA HASTANESI YENI GENEL MÜDÜRÜNÜ AĞIRLADIK

  Medicana Bursa Hastanesi yeni Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Remzi Karşı, Kurucu Üyemiz, Bursa Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özkan ve Medicana Kurumsal İletişim Müdürü Didem Keskin derneğimizi ziyaret etti.

  3 Ağustos 2023
 • BALKANTÜRKSİAD MORAL DEPOLADI

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD), Yönetim Kurulu Üyesi Serdal Can’ın Misi köyünde faaliyete geçirdiği yeni işletmesine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Misi köyünde faaliyete başlayan Mis Gibi Konukevi ve Restoran’da kahvaltı organizasyonunda buluştu. Serdal Can’ın ev sahipliğinde düzenlenen programa, BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri aileleri ile birlikte katılarak yeni dönem

  3 Ağustos 2023
 • BTSO’DA BALKAN BULUŞMASI.

  BTSO’da Balkan buluşması. Makedonya doğumlu Nihal Olçok Hanımefendi, Anne-baba tarafından Balkanlı BTSO Meclis Başkan Yrd.Murat Bayizit, Bursaspor YK üyesi Dr.Serkan Subaşı, Başkanımız Berat Tunakan ile birlikte. Sonraki buluşma BALKANTÜRKEVİ’mizde olacak.

  3 Ağustos 2023
 • SREBRENICA SOYKIRIMININ 24. YILDÖNÜMÜ ANMA TÖRENI

  Srebrenica Soykırımının 24. Yıldönümünde 8372 şehidin anısına Bosna Hersek Fahri Konsolosluğu ve Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Saraybosna Kardeşlik çeşmesinde tören düzenlendi. Bosna Hersek Büyükelçisi Bakir Sadovic ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın katıldığı törende BALKANTÜRKSİAD olarak bulunduk.

  3 Ağustos 2023
 • DEĞERLER BULUŞUYOR TECRÜBE KONUŞUYOR

  NOSAB toplantı salonunda gerçekleştirdiğimiz olağan yönetim kurulu toplantımızın ardından NOSAB ve NİLSİAD organizasyonu ile “DEĞERLER BULUŞUYOR TECRÜBE KONUŞUYOR” adlı söyleşide Haysiyet Divanı Başkanımız, İNOKSAN A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Vehbi Varlık’ı dinledik. 

  3 Ağustos 2023
 • NILÜFER BELEDIYE BAŞKAN YARDIMCISI OSMAN AYRADILLI’YI AĞIRLADIK.

  Nilüfer Belediyesi ile birlikte yürüttüğümüz BALKANTÜRK Parkı projemizin çalışmalarını değerlendirmek üzere kendisi de Balkan göçmeni olan Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Osman Ayradilli’yi dernek binamızda ağırladık.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 2 GRUBU TOPLANTISI

  Networking ve Kurumsal İletişim Çalışma Grubu Başkanı Basri Açıkgöz ve Yönetim Kurulu Üyemiz Ümit İşmen BALNET 2 haftalık olağan toplantısına katıldılar.

  3 Ağustos 2023
 • BALNET 1 GRUBU TOPLANTISI

  Yönetim Kurulu Üyemiz, Networking ve Kurumsal İletişim Çalışma Grubu Başkanı Basri Açıkgöz BALNET 1 haftalık olağan toplantısına katıldı.

  3 Ağustos 2023
 • İFTAR SOFRASINA BİR KATKI DA BALKANTÜRKSİADTAN

  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından geleneksel hale getirilen ‘İftar Sofraları’na bir katkı da BALKANTÜRKSİAD’dan geldi. Her gün yüzlerce Bursalının iftar açtığı ve BTSO tarafından Yıldırım Belediyesi Bayrak Alanı’da kurulan ‘İftar Sofrası’na, Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) da katkı sağladı. Yıldırım Belediyesi Bayrak Alanı’nda kurulan ‘İftar Sofrası’nda oruç açmaya gelen vatandaşlara yemeklerini

  3 Ağustos 2023
 • BALKANTÜRKSİAD’DAN BOSİAD’A NEZAKET ZİYARETİ…

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Bursa’nın önemli STK’ları ile temaslarına hız kesmeden devam ediyor. BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu, bu kapsamda son olarak Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş İnsanlarını (BOSİAD) ziyaret etti. BOSİAD Dernek Merkezinde gerçekleşen ziyarete, BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Şakir ile BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Ziyarette BOSİAD

  3 Ağustos 2023
 • BALKANTÜRKSİAD’TAN 21. SİNERJİ TOPLANTISI

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (BALKANTÜRKSİAD) düzenlediği 21’inci Sinerji Toplantısı ve geleneksel iftar yemeği Bursa’nın önemli iş insanları ve siyasilerini bir araya getirdi. Programda konuşan BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan, “BALKANTÜRKSİAD kurulduğu günden bu yana Bursa’nın en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri oldu. Bizler büyük bir aileyiz ve bu ailenin bir parçası olmaktan onur

  3 Ağustos 2023
 • BALKANTÜRKSİAD’DAN REKTÖR KILAVUZ’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

  Balkan Rumeli Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Başkanı Berat Tunakan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri, geçtiğimiz günlerde BUÜ Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz’a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.BALKANTÜRKSİAD heyetinin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirten

  3 Ağustos 2023
 • BALKANTÜRKSİAD ÜYELERİ ÇENGELKÖY’DE ARTZEN DESIGN’I ZİYARET ETTİ.

  İstanbul’un Boğaz ile buluştuğu, Anadolu Yakası’nın nostaljik semti Çengelköy’de, 140 yıllık geçmişe sahip Tahir Paşa Konağı’nda yer alan Artzen Design, 27 Nisan Cumartesi günü Balkan ve Rumeli İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) üyelerini ağırladı. BALKANTÜRKSİAD yeni dönemin 2. İş Geliştirme Toplantısını dernek Yönetim Kurulu Üyesi olan Mimar Seçil Bulcan Ürküt ve İç Mimar Elif Çelik tarafından 2018

  3 Ağustos 2023
 • 17. İNSAN YÖNETIMI ZIRVESI

  Başkan Vekilimiz Süleyman İnan ve Başkan Yardımcımız İskender İskenderoğlu PERYÖN Güney Marmara Şubesi’nin düzenlediği 17. İnsan Yönetimi Zirvesi açılış töreninde BALKANTÜRKSİAD Üyelerimiz, PERYÖN Başkanı Barış Gül ve BPR İletişim Danışmanlığı firma sahibi Kenan Kibar ile birlikte.

  3 Ağustos 2023
 • BALKANTÜRKSİAD 23 NİSAN’I ATATÜRK’ÜN DOĞDUĞU EVDE KUTLADI…

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu Selanik’teki evde kutladı.Batı Trakya seyahati kapsamında Gümülcine, İskeçe ve Kavala’dan sonra 23 Nisan resepsiyonu için Selanik’e geçen BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan ve beraberindeki heyet, 23 Nisan coşkusunu Atatürk’ün doğum yerinde yaşayarak, duygusal anlar

  3 Ağustos 2023
 • NİLÜFER BELEDİYE BAŞKANI TURGAY ERDEM BALKANTÜRKSİAD ÜYESİ OLDU

  BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Nilüfer Belediye Başkanı olarak seçilen Turgay Erdem’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Erdem’e yeni görevinde başarılar dileyen BALKANTÜRKSİAD Başkanı Tunakan, “Nilüfer Belediyesi başkanlığı görevinizin hayırlı olmasını diliyoruz. Biliyoruz ki Nilüfer, Bursa’nın gelişen ve Batı’ya açılan yüzü. Bizim de BALKANTÜRKEVİ’miz Nilüfer ilçesi sınırlarında yer alıyor. Geçtiğimiz yıl

  3 Ağustos 2023
 • LIMAK ULUDAĞ ELEKTRIK GENEL MÜDÜRÜNÜ AĞIRLADIK.

  Limak Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytaç ve Osmangazi Bölge Müdürü Sıtkı Ceyhun Ayabakan derneğimizi ziyaret ettiler.

  3 Ağustos 2023
 • ENDÜSTRİ 4.0 VE ROBOTİK SÜREÇ OTOMASYONU SEMİNERİ

  BALKANTÜRK Akademi kapsamında, Genç Nesil Çalışma Grubumuzun organizasyonu ile “ENDÜSTRİ 4.0 ve ROBOTİK SÜREÇ OTOMASYONU” seminerimiz BİLİG Operasyonel Mükemmelik Danışmanı Hüseyin Aykut Yeni’nin sunumu ile gerçekleşti.

  3 Ağustos 2023
 • BALKANTÜRKSİAD YÖNETİMİ, BURSA MODEL FABRİKA’YI GEZDİ

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Yönetim Kurulu, Bursa Ticaret Sanayi Odası (BTSO) tarafından hayata geçirilen Bursa Model Fabrika’da incelemelerde bulundu.BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye ekonomisinin lokomotifi Bursa’yı yeni sanayi devrimine taşıyacak olan projelerden Bursa Model Fabrika’yı ziyaret ederek haftalık olağan yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi.Ziyarette; BALKANTÜRKSİAD Yüksek

  3 Ağustos 2023
 • BALKANTÜRKSİAD’TA KKDİK SEMİNERİ

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) üyelerine yönelik ‘Kimyasalların Kaydı, Değerlendirilmesi, İzni ve Kısıtlanması’ (KKDİK) semineri gerçekleştirdi. BALKANTÜRK Akademi kapsamında BALKANTÜRKSİAD İnşaat, Şehircilik, Enerji ve Çevre Çalışma Grubunun organizasyonuyla BALKANTÜRKEVİ BEV Konferans salonunda gerçekleştirilen etkinliğe, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mihrimah Kocabıyık, BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan, BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ile çok

  3 Ağustos 2023
 • BALKANTÜRKSİAD’TAN DÜNDAR’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ.

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Yönetim Kurulu Üyeleri, yeniden Osmangazi Belediye Başkanlığına seçilen Mustafa Dündar’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan ile beraberindeki BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, yeniden Osmangazi Belediye Başkanlığına seçilen Mustafa Dündar’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.Ziyarette konuşan ve yeniden göreve belediye başkanlığına seçilen Dündar’ı tebrik eden BALKANTÜRKSİAD Tunakan, Osmangazi’nin

  3 Ağustos 2023
 • GENÇ NESİL ÇALIŞMA GRUBU TOPLANTISI…

  Genç Nesil Çalışma Grubumuzun tanışma toplantısı Başkan Yardımcılarımız İskender İskenderoğlu ve Fatih Şakir’in katılımıyla gerçekleşti.

  3 Ağustos 2023
 • GESİAD’DAN BALKANTÜRKSİAD’A ZİYARET

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Yönetim Kurulu Üyeleri, Bursa Genç Sanayici İş İnsanları ve Yöneticileri Derneği (GESİAD) Yönetim Kurulu Üyelerini misafir etti. Geçtiğimiz günlerde genel kurulun yapıldığı BALKANTÜRKSİAD’a, hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor. Bu kapsamda BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, GESİAD Başkanı Kerim Demiral ile Yönetim Kurulu Üyelerini BALKANTÜRKEVİ’nde ağırladı.

  3 Ağustos 2023
 • BURSA YENIŞEHIR HAVALIMANINDA KARGO TAŞIMACILIĞI AÇILIŞ

  Bursa Yenişehir Havalimanında BTSO önderliğinde Kargo taşımacılığının başlaması sebebiyle yapılan törende, BALKANTÜRKSİAD Başkanımız Berat Tunakan, Üyemiz ve Bursa Milletvekilimiz Mustafa Esgin, Başkan Vekilimiz Süleyman İnan, Üyemiz Ali Tiryaki ile beraber. Sn. Vekilimiz Mustafa Esgin’e Bursa Yenişehir Havalimanı için yaptığı ve netice aldığı çalışmalar nedeniyle BALKANTÜRKSİAD Ailemiz adına çok teşekkür ederiz.

  3 Ağustos 2023
 • BALKANTÜRKSİAD 5. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTI.

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı geniş bir katılımla gerçekleştirdi. Genel Kurul’da Berat Tunakan oy birliğiyle yeniden başkanlığa seçilirken, BALKANTÜRKSİAD’ın adı Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği olarak değiştirildi. BALKANTÜRKEVİ’nde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul Toplantısına; AK Parti Bursa Milletvekilleri Efkan Ala, Emine Yavuz Gözgeç, Refik Özen, Mustafa

  3 Ağustos 2023
 • BALKANTÜRKSİAD 20. SİNERJİ TOPLANTISI

  Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın konuk konuşmacı olarak katıldığı 20’nci Sinerji Toplantısını, geniş bir katılımla gerçekleştirdi. BALKANTÜRKSİAD’ın geleneksel hale getirdiği Sinerji Toplantılarının 20’ncisine; Vali Yardımcısı Ergun Güngör, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve

  3 Ağustos 2023
 • BURSA TEKNIK ÜNIVERSITESI REKTÖRÜ PROF.DR. ARIF KARADEMİR ZIYARETI

  Başkanımız Berat TUNAKAN Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Arif KARADEMİR’İ makamında ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette Sanayi – Üniversite işbirlikleri değerlendirildi. Ayrıca Teknik Üniversite öğrencilerinin BALKANTÜRKSİAD Üyesi Sanayi kuruluşları ve işyerlerinde staj yapmaları konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

  3 Ağustos 2023
 • LITVANYA CUMHURIYETI KURULUŞU KUTLAMA RESEPSIYONU

  Litvanya Cumhuriyeti Kuruluşu kutlama resepsiyonunda Litvanya, Kuzey Makedonya, Kosta Rika Büyükelçileri ile biraraya gelindi. Kuzey Makedonya Büyükelçisi ile Bursa z