ONLINE BAYRAMLAŞMA TÖRENİ

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Yönetim Kurulu Üyeleri, online bayramlaşmada bir araya geldi. Video konferans üzerinden yapılan bayramlaşmaya; AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, İYİ Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan katıldı.

Online bayramlaşmada konuşan BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan, tüm İslam Âleminin Ramazan Bayramı’nı kutladı.

“Bu günleri aşacağız”

Birlikte olmanın önemine vurgu yapan Tunakan, “Bu bayramı maalesef böyle geçirmek zorundayız. Bayramda bu şekilde de olsa bir araya gelmemiz çok güzel. Bunlar hep birlikteliğin göstergeleri. Sarılamasak da birbirimizin yüzlerini görebildik, seslerini duyabildik. Buna da şükür. İnşallah bu günler de geçecek. Bu salgını belirli derecede tutabildik. İnşallah en kısa zamanda tamamen bu günleri aşacağız. Birlikteliğimizi vurgulamak adına online olarak 4 siyasi parti temsilcilerimizle bir araya gelmek istedik. MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman da katılacaktı ancak son anda başka bir görüşmesi çıkınca katılamadı. Onun da selamlarını iletiyorum. Ayrıca önceki günlerde trafik kazası geçiren Atilla Ödünç vekilimize de geçmiş olsun dileklerimizi yineliyoruz” diye konuştu.

Tunakan BALKANTÜRKSİAD’ın faaliyetlerini anlattı

BALKANTÜRKSİAD olarak salgın sürecinde kent ve ülke genelinde yaptıklarının yanı sıra Balkanlara da bir takım yardımlarda bulunduklarını ifade eden Başkan Tunakan, “Biz bu süreçte Balkanlara da çeşitli yardımlarda bulunma adına girişimlerde bulunduk. Tüm Balkan ülkelerinin konsolosluklarıyla iletişime geçtik. Arnavutluk, Bosna-Hersek, Kosova, Kuzey Makedonya, Karadağ gibi ülkelerin ihtiyaçları olmadığını sadece Bulgaristan’ın yardım ihtiyacı olduğunu öğrendik. Önceki gün de Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ile birlikte Bulgaristan Bursa Konsolosluğuna, 20 bin adet tıbbi maske bağışı yaptık” dedi.

Vekil Ödünç’ten üretim vurgusu

Toplantıda konuşan AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç de, içinizden çıkan bir milletvekili olarak Bursa’mız adına hep birlikte güzel işlere imza atmaya devam edeceklerini söyledi.

Herkesin bayramını kutlayan Ödünç şöyle devam etti: “Koronavirüsün ülkemize 3 ay geç gelmesi bize büyük avantaj sağladı. Bu anlamda gerekli hazırlıklarımızı yapma şansımız oldu, virüsün yaşandığı ülkelerin tecrübelerinden faydalandık. Tabi genç nüfusa sahip olmamız, yaşlılara özen göstermemiz de bu virüsteki can kayıplarının artmamasını sağladı. Hükümet olarak da virüsün başladığı günde itibaren alınan ekonomik tedbirlerle birlikte yaklaşık 200 milyarlık bir ekonomik tedbir paketi sunduk. Üretimin durmaması da çok önemli. Üretimin devam etmesiyle bu ekonomik daralmadan da en kısa zamanda kurtulacağımızı düşünüyorum.”

Vekil Aydın’dan rehavet uyarısı

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın da, tüm halkımızın Bayramını tebrik ediyorum diyerek şunları söyledi: “Rabbim nice bayramlara bizleri sağlıkla eriştirsin. Bu bayram malum sebeplerden dolayı biraz sıkıntılıyız. İnşallah bugünler de geçecek. Atilla Ödünç kardeşimize de geçmiş olsun dileklerimiz bir kez daha iletiyoruz. Pandemi sürecinde iyi bir yoldayız. Veriler de azalma var ama rehavete kapılmamalıyız. Bu işin şakası yok. Birazcık bir gevşeklikte, virüs tekrar kendini gösterebilir. Dolayısıyla aşı bulunana kadar biz hayatımıza belirlenen kurallar çerçevesinde devam etmek zorundayız.”

Vekil Erozan’dan sağlık çalışanlarına övgü

İYİ Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan da bayram tebriğinin yanı sıra Vekil Ödünç’e geçmiş olsun dileklerini iletti. Vekil Erozan, “Türkiye’nin pandemi sürecinde şöyle bir avantajı olduğu ortaya çıktı. Sağlık çalışanlarımızın başarısını bir artı olarak yazmamız lazım. Ayrıca Türkiye’nin bir takım gerçeklerinden kaynaklanan sonuçlar da bize büyük avantaj sağladı. Toplumumuzun genç bir nüfustan oluşuyor olması ciddi bir avantajımız. Bizler çocukluğumuzdan beri virüsün çok daha fazla bulunduğu yerlerde oynadık, büyüdük, yaşadık. Farkında olmadan aşılandığımız bir sürü hastalığımız var. En önemlisi de toplum yapımız. Yaşlılarımızla, büyüklerimizle aynı evleri paylaşıyoruz veya altlı üstlü oturuyoruz. Avrupa’ya baktığımızda en çok ölüm, huzurevlerinde oldu” ifadelerini kullandı.

Online bayramlaşma, soru cevap bölümü ve bayram temennileri ile sona erdi.

ONLINE BAYRAMLAŞMA TÖRENİ