MARKA ŞEHİR OLMA YOLUNDA MİMARİNİN ÖNEMİNİ ÜNLÜ MİMAR EMRE AROLAT ANLATACAK

Ünlü Mimar Emre Arolat, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) İnşaat Konseyi ve Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BALKANSİAD) İnşaat ve Yapı Malzemeleri Komitesi’nin konuğu olarak 7 Nisan Pazartesi günü Bursa’ya gelecek.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Konferans Salonu’nda 7 Nisan’da gerçekleştirilecek olan etkinlikte ünlü Mimar Emre Arolat, “Marka Şehir Olmada Mimarinin ve Yapıların Önemi”ni anlatacak.

Emre Arolat Mimarlık’ın kurucusu olan, yurtiçinde ve yurtdışında birçok mimari eserde imzası olan Emre Arolat’ın, havaalanı inşaatından alışveriş merkezlerine, kültür merkezlerinden otel ve rezidanslara kadar birçok önemli tasarım çalışmaları bulunuyor.

Emre Arolat’ı Bursa’da ağırlayacak olmanın heyecanını yaşadıklarını belirten BALKANSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İnşaat ve Yapı Malzemeleri Komitesi Başkanı Nurettin Göler, “Dünyada mimari alanda düzenlenen ve birçok uluslararası firmanın katılım sağladığı yarışmalarda, hayata geçirdiği özgün projeleriyle Türkiye’yi en iyi şekilde temsil eden bir mimarı Bursa’da ağırlayacak olmak heyecan verici. Emre Bey’in katılımıyla gerçekleştireceğimiz program hem üyelerimiz hem de konuklarımız için son derece faydalı olacaktır” diye konuştu.