KARDEŞ DERNEKLER BULUŞTU…

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği, (BALKANTÜRKSİAD) Batı Trakyalı Yönetici, Sanayici ve İş Adamları Derneği’ni (BATISİAD) ağırladı.

BALKANTÜRKEVİ’nde gerçekleşen ziyaret, Balkan ve Rumeli kökenli iş adamlarından oluşan iki kardeş derneği bir araya getirdi. BATISİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Er, ziyarette, yeni bir dernek olan BATISİAD’ın çalışmaları hakkında Başkan Berat Tunakan ve Yönetim Kurulu Üyelerini bilgilendirdi.

Ziyaretle ilgili değerlendirmede bulunan BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan, Balkan kökenli iş adamlarından oluşan sivil toplum kuruluşlarının her daim güçlü olması gerektiğini ifade etti. İş birliği içerisinde Balkanlar ve Türkiye yararına güzel işler yapılabileceğini söyleyen Tunakan, BATISİAD’a çalışmalarında başarılar diledi. Tunakan, “Aynı amaca hizmet eden, aynı bölgenin insanlarıyız. Bursa’mız ve ülkemiz adına çalışmalar yapıyoruz. Balkan ve Rumeli kökenli her sivil toplum kuruluşu bizim için çok kıymetlidir. Hepsiyle de iletişimimiz gayet iyidir. Birlikten kuvvet doğar. Önümüzdeki süreçlerde ortak işler yapabiliriz” diye konuştu.

Ev sahipliği için BALKANTÜRKSİAD Yönetimine teşekkür eden BATISİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Er de “Öncelikle yeni dernek binanız hayırlı olsun. Mimari olarak, kullanım kapasitesi olarak çok güzel bir bina. Emeği geçenlere teşekkür ederiz. Tabi BALKANTÜRKSİAD güçlü bir dernek. Bizler de 2017 yılından bu yana faaliyetlerimizi sürdüren yeni bir dernek olarak kısa zamanda epey mesafe kat ettik. Yerel yöneticilerle ve sizler gibi kardeş derneklerle iletişimimizi diri tutuyor ve güçlendiriyoruz. Bir elin nesi var iki elin sesi var düsturuyla hareket edersek topluma da faydalı işler yapabiliriz” dedi.

Konuşmaların ardından BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan tarafından BATISİAD Yönetim Kurulu Ahmet Er ve Yönetim Kurulu Üyelerine BALKANTÜRKEVİ gezdirildi.

Ziyaret, karşılıklı hediye takdimi ile son buldu.

KARDEŞ DERNEKLER BULUŞTU…