Finansal Okuryazarlık Eğitimi

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD), üyelerini bilgilendirme amacıyla yaptığı ve pandemi nedeniyle online olarak sürdürdüğü toplantılarına yüz yüze eğitim seminerleriyle devam ediyor.

BALKANTÜRKSİAD dernek merkezinde, Balkantürk Akademi Başkanı Dr. Fatma Akalp’in açılış konuşmasıyla gerçekleşen seminerde “Finansal Okuryazarlığa Giriş” hakkında bilgi verildi.

Finansal Okuryazarlık uzmanları Yeminli Mali Müşavir Mümin Pekcan, Burak Bozkaya ve Kemal Sakin’in konuşmacı olarak katıldığı semire; BALKANTÜRKSİAD Başkan Yardımcısı İskender İskenderoğlu, Balkantürk Akademi Başkanı Fatma Akalp ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile BALKANTÜRKSİAD üyeleri katıldı.

Şirketlerde belirli dönemler itibariyle bilançoların, mizanların ve raporların hazırlandığını belirterek bu raporların doğru okunulması durumunda firmaların içinde bulunduğu durumun erken fark edilebileceğine dikkat çeken BALKANTÜRKSİAD Başkan Vekili İskender İskenderoğlu, “Şirketlerde hızlı refleks göstermek için finansal raporların iyi analiz edilmesi lazım. Bu nedenle finansal okuryazarlık eğitimi çok önemli. Balkantürk Akademi’nin ilk yüz yüze olan eğitimin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Her şirket yöneticisinin orta düzeyde de olsa finansal okuryazarlık bilgisine sahip olması gerektiğini söyleyen Yeminli Mali Müşavir Mümin Pekcan, “Eğitimlerimizin temel amacı bu konuda farkındalık oluşturmak ve finansal okuryazarlıkta bir temel oluşturmaktır. Doğru bir finans okuma, şirketinde oluşan ve oluşabilecek sıkıntıları, riskleri erken fark edilmesini sağlar” ifadelerini kullandı.Bir yanıt yazın