CAE BILGISAYAR MASKE MAKINASI İMALTI

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Yönetim Kurulu Üyeleri, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ile birlikte, el değmeden günde 160 bin maske üreten makine geliştiren Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Oka’yı iş yerinde ziyaret etti.

BALKANTÜRKSİAD 400’e yakın üyesi ve her üyesinin kendi alanında gösterdiği başarılarla kent ve ülke ekonomisine önemli katkılar sunmaya devam ediyor. Bunlardan birisi olan CAE SOLUTIONS Bilgisayar Destekli Mühendislik Hizmetleri Ar&Ge Firmasının Kurucusu ve Genel Müdürü Dr. Hakan Oka da, yüzde yüz yerli sermaye ile kurduğu ve 20’nin üzerinde AR-GE personeli ile Savunma, Otomotiv ve Makina İmalat Sanayine mühendislik hizmetleri, özel imalat makinaları ve servohidrolik yorulma test sistemleri tasarım ve imalatı faaliyetleriyle ülkemizin en çok Ar-Ge üreten firmaları arasında yer alıyor.

Firma son olarak, ülkemizin pandemi sürecinde en çok ihtiyaç duyduğu ürünlerden biri olan maske konusunda da hemen pozisyon alarak yaptığı çalışma neticesinde el değmeden günde 160 bin maske üreten makine geliştirdi ve makinelerin imalatına başladı. Önceki günlerde Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem Belediye Başkan Yardımcıları ile birlikte, CAE SOLUTIONS Bilgisayar Destekli Mühendislik Hizmetleri Ar&Ge Firmasını ziyaret etti. Ziyarette BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan ve Yönetim Kurulu Üyeleri de yer aldı.

Heyet önce, BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Hakan Oka tarafından bilgilendirildi. Firmanın iştigal alanları, karşılaştıkları sorunlar ve iş hacmine dair geniş bir sunum yapan Oka, daha sonra misafirlerine fabrikayı ve özellikle maske üretim bölümünü gezdirdi.

Başkan Erdem’den tebrik…

Firma gezisi sonrası açıklamalarda bulunan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “Yüksek teknolojinin bu kadar iyi kullanıldığı yerleri, Türk sanayicisinin bilgi ve birikimini gördükçe gurur duyuyorum. Hakan Bey nezdinde tüm ekibini kutluyorum. Çok önemli alanlarda faaliyet gösteriyorlar. Özellikle pandemi süresinde önemi artan maske üretimi konusunda da çok başarılı bir çalışması var. El değmeden günde 160 bin maske üretiyor. Böyle bir dönemde bu fedakârlığı yapan Hakan Bey’i tebrik ediyorum” diye konuştu.

“Ülkemiz üretimle ve yeniliklerle kalkınacak”

BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan da, “Balkan kökenli iş insanlarının Bursa başta olmak üzere Türk sanayisine katkıları yadsınamaz bir gerçek. Hakan Oka da bu Balkan kökenli başarılı iş insanlarımızdan biri. Yapılanları yerinde görmek ve kamuoyuna duyurmak, başarılı üyelerimizin yanlarında olmak bizim vazifemiz. Türkiye ancak üretimle, genç dimağlarla, ilerici ve özgürlükçü düşüncenin getireceği yeniliklerle kalkınacaktır” ifadelerini kullandı.

CAE SOLUTIONS Bilgisayar Destekli Mühendislik Hizmetleri Ar&Ge Firmasının Kurucusu ve Genel Müdürü Dr. Hakan Oka ise ziyaretleri için Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan ve beraberindeki tüm ekibe teşekkür etti.

“KOBİ’lere destekler artmalı”

Bir KOBİ olarak kısıtlı imkanlarla önemli işler başardıklarına vurgu yapan Hakan Oka şunları söyledi: “Bizler özellikle savunma, makine ve otomotiv sanayi için özel projeler yapan ve Ar-Ge projeleri üreten 11 yıllık bir firmayız. Ama ihtiyaca ve ülkemizin bulunduğu duruma göre hemen şekil değiştirebiliyoruz. 6-7 hafta kadar önce tam otomatik bir maske makine ihtiyacı hâsıl oldu. Biz hemen çalışmalarımıza başladık, üretimi tamamladık, test yapıp uygulamaya koyduk. El değmeden günde 160 bin maske üretiyoruz. Bu doğrultuda ihtiyaca göre farklı versiyon makineler üzerinde de çalışıyoruz. Biz KOBİ’yiz. Kuruluş amacımız yerli üretimler yaparak bu üretimlerimizin ülkemizde kullanılıyor olması. Pek çok KOBİ’nin desteğe ihtiyaç duyduğu dönemlerde, bizim gibi firmaların böyle başarılı işler yapabiliyor olması, hepimizi ümitlendiriyor. Dolayısıyla herkesin KOBİ’lere gereken desteği vermesini de arzu ediyoruz.”

CAE Bilgisayar Maske Makinası İmaltı