BURSA İŞ DÜNYASININ KALBI KILIS’TE ATTI

“Kilis Yeniden Zenginlik Merkezi Olacak”

Bursa Valiliği ve Bursa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Bursa Ticaret ve Sanayi (BTSO) organizasyonuyla iş dünyası ve kent protokolü Mehmetçiğe destek ve bölge halkına moral vermek için 140 kişilik heyetle Kilis’e gitti. Kilis Valiliği ve Kilis Belediyesi ile 2’nci Hudut Tabur Kamutanlığı’nın da ziyaret edildiği temaslar kapsamında BTSO ile Kilis Ticaret ve Sanayi Odası arasında kardeşlik ve işbirliği protokolü de imzalandı.

Organizasyona Bursa Valisi İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Milletvekilleri Müfit Aydın ve Osman Mesten ile BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Meclis Başkanı Remzi Topuk, Yönetim Kurulu üyeleri ve Bursa iş dünyası temsilcileri yoğun katılım gösterdi. Yenişehir’den özel uçakla Kilis’e giden Bursa heyeti bir dizi temasta bulundu.

ZİYARETİNİZ BİZE MORAL VERDİ
Ziyaretin ilk durağı olarak Kilis Valiliği’ne giden heyeti Vali Mehmet Tekinarslan ağırladı. Ziyaretin Kilis halkına ve kendilerine büyük bir moral verdiğini ifade eden Tekinarslan, “DEAŞ bölgemizde bugüne kadar 95 roket saldırısı gerçekleştirdi. Bu saldırılarda 24 vatandaşımız maalesef hayatını kaybetti. Terör örgütleri farklı isimlerle aynı çanaktan beslenmeye devam ediyor. Ülkemizin haklı ve güçlü mücadelesi mutlaka başarıya ulaşacaktır” dedi. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’ı yakından tanıdığını belirten Vali Tekinarslan, “Sayın Başkanın vatanseverliğini, ülkesine ve milletine olan bağlılığını çok iyi biliyorum. Bu organizasyona gösterilen ilgi de Bursa’nın ülkemiz için ne kadar önemli bir şehir olduğunu bir kez daha gösteriyor” diye konuştu.     

KİLİS TİCARET VE SANAYİ ODASI İLE KARDEŞLİK PROTOKOLÜ
Kilis Valiliği ziyareti kapsamında ayrıca Kilis Ticaret ve Sanayi Odası ile BTSO arasında kardeşlik ve işbirliği protokolü imzalandı. Her iki odanın ortak projeler ve çalışmalar yürütmesi amacıyla hazırlanan protokol BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ile Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Erdal Öndeş arasında imzalandı. BTSO ile imzalanan protokolün kendilerine büyük bir memnuniyet verdiğini söyleyen Öndeş, bölgenin çok ciddi anlamda bir yatırıma ihtiyacı olduğunu söyledi. Kilis’te 45 milyon metrekarelik genişleme alanına sahip yeni bir Tekstil Organize Sanayi Bölgesi kurduklarını ifade eden Öndeş, “Bursalı sanayicilerimizi bu bölgede yatırıma davet ediyorum. Bursa iş dünyasının tecrübesinden faydalanmak istiyoruz” dedi.  

KENT ESNAFINA MORAL
Kilis ziyareti kapsamında Bursa heyetinin bir diğer durağı ise Kilis Belediyesi oldu. Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, Kilis halkının terör örgütlerinin saldırılarına maruz kaldığını ancak Türkiye’nin önce Fırat Kalkanı ardından da Zeytin Dalı operasyonu ile bölgenin huzuru için gerekli müdahaleleri yaptığını söyledi. Başkan Kara, Bursa iş dünyasına ve kent protokolüne gerçekleştirdikleri ziyaretten dolayı teşekkür etti. 2’nci Hudut Tabur Kamutanlığı’nı da ziyaret eden Bursa heyeti ayrıca Kilis esnafı ile sohbet ederek kent halkına moral verdi.  

KİLİS YENİDEN ZENGİNLİK MERKEZİ OLACAK
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, “Türkiye, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bölge coğrafyamızın yeniden huzura kavuşması için çok önemli bir mücadele veriyor. İnşallah bu mücadelenin sonunda da Kilis ve bölge coğrafyamız yeniden zenginlik merkezine dönüşecek. Bizler Bursa iş dünyası olarak her sektörden temsilcilerimizle buradayız. Hem Kahraman Mehmetçiğimiz hem de bölge halkı için taşıdığımız hassasiyeti göstermek istedik” diye konuştu. İmzaladıkları protokolle Bursa ekonomisinin tecrübesi ve yatırım potansiyelinden Kilis’in faydalanmasını amaçladıklarını dile getiren Başkan Burkay, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ülkemizin ekonomik anlamdaki atılımları sonucunda son 15 yılda başta savunma ve havacılık sanayinde önemli atılımlar gerçekleştirdik. Bursa iş dünyası olarak Afrin’de gerçekleştirilen operasyonda kullanılan yerli ve milli silahlarımızın birçok parçası Bursalı firmalarımız tarafından üretilmektedir. Güçlü ekonomi bağımsız Türkiye’nin teminatıdır. Üreterek, ülkemizin hedeflerine liderlik etmeyi sürdüreceğiz.”

ÜZERİMİZE DÜŞEN NE VARSA YAPMAYA HAZIRIZ
Kilis’in yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen dimdik ayakta durduğunu gördüklerini söyleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Biz Bursa olarak burada bir sinerji oluşturmak istedik. Önce Bursa’da askerimiz ve ihtiyaç sahipleri için TIR’larımızı gönderdik. Şimdi de Kilis’e gerçekleştirdiğimiz ziyarette esnafımıza selam ve moral veriyoruz. Ülkemiz için çok önemli olan bu sürecin en kısa zamanda aşılmasını temenni ediyorum. Bu konuda BTSO da önemli işbirliği protokolü imzaladı. Bizler üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.

BÖLGE HALKINA DESTEĞİMİZİ GÖSTERDİK
Bursa olarak Kilis halkının yanında olduklarını bir kez daha gösterdiklerini ifade eden Bursa Valisi İzzettin Küçük, “Kahraman Mehmetçiğimizin bütün ihtiyaçları devletimiz tarafından fazlasıyla karşılanıyor. Bizler yapmış olduğumuz desteklerle Mehmetçiğimize selam vermek istedik. Bu yardımlarla da bölge halkına desteğimizi bir kez daha gösterdik. Ticaret ve Sanayi Odamız bugün önemli bir protokol gerçekleştirdi. Başkanımız Sayın İbrahim Burkay bu protokolle şehrin ekonomisine ivme kazandırmak adına örnek bir organizasyon gerçekleştirilmesini sağladı. Kendisine bu organizasyondan dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bursa İş Dünyasının Kalbi Kilis’te Attı
Bursa İş Dünyasının Kalbi Kilis’te Attı
Bursa İş Dünyasının Kalbi Kilis’te Attı