BHİD’İN İLK ZİYARETİ BALKANTÜRKSİAD’A…

Bursa Halkla İlişkiler Derneği’nde (BHİD) geçtiğimiz günlerde yapılan Genel Kurul toplantısının ardından Başkanlık görevini üstlenen Bedirhan Bozali ve beraberindeki yeni Yönetim Kurulu Üyeleri, kurumsal ilk ziyaretini Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’ne (BALKANTÜRKSİAD) yaptı.

BALKANTÜRKSİAD’ın 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndaki dernek merkezinde gerçekleşen ziyarette, BALKANTÜRKSİAD ile BHİD arasında yapılabilmesi muhtemel işbirliği konuları görüşüldü.

BHİD’de oluşan yeni yönetimi tebrik eden ve görev süreleri boyunca yönetime çalışmalarında başarılar dileyen BALKANTÜRKSİAD Başkanı Levent Bilek, BALKANTÜRKSİAD olarak, BHİD ile her zaman işbirliğine hazır olduklarını söyledi. Bu noktada BALKANTÜRKSİAD ile BHİD üyelerinden oluşacak bir ortak bir çalışma grubunun, somut projeler üretebileceğine dikkat çeken Bilek, “Ziyaretinizle birlikte iki kurum arasında güzel bir sinerji yakalanabileceği kanaatindeyim. Artık bunun projelere dönüşmesi lazım. Bu noktada da çalışma grubu fikri ilk anda çok olumlu geliyor. Sizlerin önereceği isimlerle oluşturacağımız bu çalışma grubu, konuşmaktan öteye gidip somut fikirleri ortaya koyacaktır. İnanıyorum ki bu fikirler, hem BALKANTÜRKSİAD’a, hem BHİD’e kısacası iki tarafa ve şehre önemli kazanımlar sağlayacaktır” dedi. Bilek, iki tarafın da işbirliği konusunda istekliği olmasının kendisini mutlu ettiğini sözlerine ekledi.

Bozali, “2017’de 25’nci yıldönümümüzü kutlayacağız”

Dernekte göreve gelen yeni yönetimin, ilk ziyaretini BALKANTÜRKSİAD’a gerçekleştirdiğine işaret eden BHİD Başkanı Bedirhan Bozali ise, “Bu ilk ziyaret, peşinde birçok ilki getirecektir diye düşünüyorum. Misafirperverliğiniz için ayrıca teşekkür ederiz. BHİD olarak hem mesleki hem de toplumsal fayda sağlayacak her türlü projeye ortak olmaya, katkı sağlamaya hazırız. İnanıyorum ki ilerleyen günlerde bu noktada somut adımları atmış olacağız” diye konuştu.

Bursa Halkla İlişkiler Derneği’nin 2017 yılında 25’nci kuruluş yıldönümünü kutlayacak olduğuna dikkat çeken Bozali, BHİD’in adına yakışır bir etkinlik düzenlenmesi hususunda, bu konuda da her türlü fikre açık olduklarını dile getirdi.