BALKANTÜRKSİAD’IN PROJELERİNE ARINÇ’TAN ÖVGÜ

 Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BALKANSİAD) Yönetim Kurulu Üyeleri Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı ziyaret ederek, 2014-2016 Dönemi Projeleri’yle ilgili bilgi verdiler. Arınç, Dr. Aytuğ Onur Başkanlığındaki BALKANSİAD Heyetini kabulünde, “3 yılda bu noktaya gelerek önemli bir başarılara imza atan BALKANSİAD’ı kutluyorum” dedi.

Bursa Çekirge Polis Evi’nde gerçekleşen ve Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk’ün yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediye Başkanın Recep Altepe ve AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun’un da hazır bulunduğu toplantıda konuşan BALKANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Aytuğ Onur, Balkan ve Rumeli topraklarıyla köklü bağlantıları olan Bursa için katma değeri yüksek projeler üretmeye hazır olduklarını ve bu konuda yoğun bir faaliyet içerisinde bulunduklarını söyledi.

BALKANSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Naci Şahin’in de katıldığı görüşmede önümüzdeki dönemde planladıkları faaliyetler arasında yer alan Balkan Ticaret Fuarı ve Balkan Haftası’nın önemli bir yer tuttuğunu belirten BALKANSİAD Başkanı Dr. Aytuğ Onur, “2023 için hedeflenen 500 Milyar Dolarlık ihracat tutarına ulaşmak için Balkan ülkeleriyle de ticaretimizi geliştirmeyleyiz” şeklinde konuştu.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a bilgi veren Onur,  Balkan Ticaret Fuarı ve Kongresi’nin yanı sıra Balkan Haftası, Ekonomi Zirveleri, BALKANSİAD Evi, Bal-Net ve Balkan Girişimcilik Yarışması, E_Mobilite gibi faaliyetlere ilave olarak Balkan-Türk Vakfı sayesinde eğitime yönelik çalışmalara da ağırlık vermeye başladıklarını söyledi.

—Arınç’tan BALKANSİAD’a övgü—

Dr. Aytuğ Onur başkanlığındaki BALKANSİAD Yönetim Kurulunu kabul eden Başbakan Yarımcısı Bülent Arınç da, BALKANSİAD’ın faaliyetlerini yakından takip ettiğini belirtirken, “3 yılda bu noktaya gelerek önemli bir başarı göstermiş durumdasınız. Sizleri tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Dr. Aytuğ Onur’un bahsettiği projelerin her birisinin önemli çalışmalar olduğunu dile getiren Bülent Arınç, Bunların Bursa’nın öncülüğünde yapılmasından ben de çok memnun olurum. Bu çalışmalara Ankara’daki kurum ve kuruluşlarımızın da yardımcı olabilmesi için görüşmelerde bulunabiliriz” diye konuştu.

Balkanlar ve Rumeli topraklarının Türkiye için çok önemli olduğunu vurgulayan Arınç, “Türkiye ile Balkan ülkeleri  arasındaki bütün ilişkilerde Bursa hep ön planda oluyor. Balkanlar ile Bursa iki farklı ülke değil de iki kardeş şehir gibi çalışıyor. Bunun devamı için herkes elinden geleni yapmalı” dedi.