BALKANTÜRKSİAD’DAN ÜYELERİNE ‘İŞ HAYATINDA PROTOKOL’ EĞİTİMİ

Bursa ve ülke ekonomisine katkı sağlamak için çalışmalarının yanı sıra hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleri ve diğer çalışmaları ile Bursa’nın en aktif sivil toplum örgütlerinden olan BALKANTÜRKSİAD, üyelerine yönelik olarak gerçekleştirdiği ‘İş Hayatında Protokol ve Sosyal Davranış İlkeleri’ konulu program ile yeni dönemin ilk seminerini gerçekleştirdi.

Moderatörlüğünü BALKANTÜRK Akademi Başkanı Dr. Fatma Akalp’in gerçekleştirdiği programa BALKANTÜRKSİAD üyeleri yoğun ilgi gösterdi. BALKANTÜRK Akademi himayesinde gerçekleştirilen programda Emekli Havacı Albay – Protokol Uzmanı Nurdan Bezik, iş hayatında protokolün önemi ve anlamı, temel ilkeler, hitap, selamlama, tanışma, tokalaşma usulleri, makamda davranış, iş ziyaretleri ve konuk ağırlama, karşılama ve uğurlama, araç protokolü, iş yaşamında giyim, telefon, kartvizit, hediye ve çiçek nezaketi gibi konularda sunumlar eşliğinde bilgi ve tecrübe paylaşımında bulundu.

Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren BALKANTÜRKSİAD Başkan Vekili İskender İskenderoğlu, Bursa’ya ve Türkiye’ye değer katan iş insanlarının buluştuğu dernekleri bünyesinde eğitim başta olmak üzere birçok alanda hep birlikte örnek çalışma ve projelere imza atmaktan dolayı duydukları mutluluğu dile getirdi. BALKANTÜRKSİAD’ın adeta bir aile havasında yalnızca üyelerinin değil Bursa’nın ve Türkiye’nin güçlü geleceği için çalışarak büyüdüğünü belirten İskenderoğlu, programda emeği olan herkese ve katılımcılara teşekkür etti.

BALKANTÜRK Akademi Başkanı Dr. Fatma Akalp ise üyelerinin iş dünyasındaki başarılarını arttırarak geleceğe hazırlayacak çeşitli alanlardaki panel ve söyleşilerini sürdüreceklerini belirtti.

Toplantının sonunda konuşmacı Nurdan Bezik’e hediye takdiminde bulunuldu.