BALKANTÜRKSİAD’DAN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK SEMİNERİ

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD)

Akademi Çalışma Grubu tarafından düzenlenen, iş insanlarını yakından ilgilendiren bilgilendirme toplantılarına bir yenisi daha eklendi. Balkantürk Evi’nde gerçekleşen “Zorunlu Dönüşümün Yolculuğu: Sürdürülebilirlik’ konulu seminere BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Şakir, Başkan yardımcıları İskender İskenderoğlu, Süleyman İnan, Baha Boztekin’ in yanısıra yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyeleri ile Bursa’lı iş insanları ve firma yöneticileri katıldı.

Programın Moderatörlüğünü üstlenen BALKANTÜRK Akademi Başkanı Op. Dr. Fatma Akalp yaptığı açılış konuşmasında , konularının uzmanları ile

gerçekleştirdikleri seminerlerle İş Dünya’sının değişen dinamiklerine hızla uyum sağlamayı hedeflediklerini söylerek, Balkantürksiad Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Süleyman İnan’ı kürsüye davet etti. Sözlerine katılımcılara teşekkür ederek başlayan İnan, Sürdürülebilirlik konusunun önemini ve Sanayicilere ve İş insanlarına bu konuda önemli görevler düştüğünü dile getirdi.BALKANTÜRK Akademi Başkanı Op. Dr. Fatma Akalp ise sürdürülebilirlik alanında gelişmiş ülkelerin çalışmalara başladıklarını ifade ederek, ülke olarak özellikle karbon salınımına karşı yapılması gerekenlerin önemine değindi.

Programın konuşmacısı Sürdürülebilirlik Danışmanı, Sachi Consultancy Kurucu Ortağı Senem Tanju,

Dünya’ nın içinde bulunduğu sürdürülebilirlik ve iklim değişiklikleri ile ilgili tehlikeleri ve bununla ilgili uluslararası platformlarda ve ülkemizde alınan kararları, yürürlüğe girecek olan kanunları, bunlara uyum sürecinde şirketlerin yapması gereken uygulamaları anlattı. Sürdürülebilir kalkınmanın demografiyi anlama ve dünyayı değişime hazırlama konusu olduğunu da ifade eden Senem Tanju, Türkiye’de yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Senem Tanju programda ayrıca konukların sorularını da cevaplandırdı.

Toplantının sonunda Akademi ‘ ye ve katılımcılara teşekkür eden Balkantürksiad Başkanı Fatih Şakir, semineri veren sürdürülebilirlik uzmanı Senem Tanju’ya plaketini takdim etti.