BALKANTÜRKSİAD’DA LEVENT BİLEK DÖNEMİ…

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’nin (BALKANTÜRKSİAD) 3. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda Levent Bilek görevi Aytuğ Onur’dan devraldı.

BALKANTÜRKSİAD’ın 3. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. Divan heyetini Burhan Vatan, Vehbi Varlık ve Murat Şakir’in oluşturduğu genel kurul toplantısında Levent Bilek, oybirliğiyle BALKANTÜRKSİAD’ın yeni başkanı oldu.

BİLEK: BALKANTÜRKSİAD’IN HİZMET ÇITASI ÇOK YÜKSEK

Görevi Aytuğ Onur’dan devralan Levent Bilek, yaklaşık 5 yıl önce kuruluşunda emeği olan BALKANTÜRKSİAD’a yeni dönemde başkan seçildiği için onur duyduğunu belirtti. Önceki dönem başkanları ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek sözlerini sürdüren Bilek, “BALKANTÜRKSİAD’ın önceki dönem yönetimlerimiz hizmet çıtasını çok yüksekte tuttular. Bu anlamda yönetim kurulu olarak görevin önemi ve sorumluluğunun bilincindeyiz” dedi. Genel Kurul’da yeni dönem hedeflerini açıklayan Bilek, “Balkan ülkelerindeki ekonomi zirvelerine, sinerji toplantılarına, üniversitemiz ile ilişkilere, BALKANTÜRK Eğitim Vakfımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bunlara ilave olarak İstanbul’un ardından Ankara ve İzmir’de sonra da Balkan ülkelerinde şubeleşme dönem hedeflerimiz arasında yer alacak” ifadelerini kullandı.

GÖZÜMÜZ KULAĞIMIZ BALKANLARDA OLACAK

BALKANTÜRKSİAD’ın hedeflerini gerçekleştirebilecek güç, azim ve kararlılığa sahip olduğunun altını çizen Bilek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeni dönemde BALKANTÜRKSİAD gençliği oluşturmaya yönelik çalışmalarımız olacak. Ayrıca 12 Balkan üyesi ülkeden sektörel temsilcilerin iştirakiyle Balkan sanayi konseyi oluşturacağız. Gözümüz kulağımız Balkan ve Rumeli coğrafyasında olmaya devam edecek. Tüm bu hedeflerimizi gerçekleştirebilmemiz için bizlere bugün verdiğiniz güven ve destekle birlikte çalışmalarımıza aktif olarak katılmanız büyük önem taşıyacak. Bizler bu sayede bugün devraldığımız bayrağı daha da yukarılara taşıyabileceğiz.”

ONUR: BÜYÜME SÜRECİ DÖNEMİNE GİRİYORUZ

Görev süresi boyunca örnek bir beraberlik sergilediklerini ve pek çok ilklere imza attıklarını belirten Aytuğ Onur da, “Bundan yaklaşık 5 yıl önce 41 arkadaşla birlikte kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz BALKANTÜRKSİAD’ın kuruluş ve olgunlaşma günlerini geride bırakıp bugünden itibaren büyüme sürecinin başladığı bir döneme giriyoruz” dedi. BALKANTÜRKSİAD’ın etkin proje üretimi, değer yaratma misyonunun yeni dönemde de süreceğine inandığını ifade eden Onur, şöyle devam etti: “Bu bir bayrak yarışıdır. İki senelik maratonun sonunda devredeceğimiz bu bayrağın hep yükseklerde dalgalanmasını bekliyoruz. Gerçekleştirdiğimiz ilklerin sürdürülebilir olması büyük önem arz ediyor. Gerek fuar projemiz, gerek ekonomi zirvelerimiz, gerekse de Balkan Hafta’mız geleneksel hale getirileceğine inanıyorum.”

BALKANTÜRKSİAD ORTAK AKLI HAREKETE GEÇİRDİ

BALKANTÜRKSİAD’ın Bursa’da ve Balkanlarda ortak akılı harekete geçirip sinerji oluşturduğunu vurgulayan Onur, “Görevim süresince yapılan çalışmaları öncelikle sizlerden aldığımız destekle birlik ve beraberlik içinde hep ‘biz’ yaklaşımıyla gerçekleştirdik. Bugün bayrağı devretme günüdür. Değerli kardeşim Levent Bilek’e ve Yönetim Kurulu’ndaki çalışma arkadaşlarıma başarılar diliyorum. İnanıyorum ki onlar da yapacakları çalışmalarla BALKANTÜRKSİAD’ın bilinirliğini ve hizmet çıtasını daha yukarılara taşıyacaklardır” diye konuştu.

ŞAHİN: ÇITA YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK

Genel Kurul’da söz alan Balkantürk Eğitim Vakfı Başkanı Naci Şahin de böyle bir tabloyu görmekten dolayı mutlu olduğunu dile getirdi. BALKANTÜRKSİAD’ın Bursa’da bir eksikliği doldurduğunu söyleyen Şahin, “Benden görevi devralan Aytuğ Onur ve Yönetim Kurulu Üyeleri 2 yıldır birçok ilklere imza attı. Kendilerine ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Yeni seçilen Levent Bilek ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ne de başarılar diliyorum. BALKANTÜRKSİAD’da hiç şüphem yok ki çıta yükselmeye devam edecek. Kendilerine güvenim sonsuz” ifadelerini kullandı.

ÖDÜNÇ: BALKANTÜRKSİAD DEĞER KATIYOR

Genel Kurul’a katılan Bursa Büyükşehir Başkan Vekili Atilla Ödünç de, “BALKANTÜRKSİAD Bursa’ya ve Balkanlara değer katıyor. Naci Şahin, birlikte görev yaptığım Aytuğ Onur ve yeni seçilen kıymetli başkanımız Levent Bilek’e teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Genel Kurulda yapılan seçimler sonrasında Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine Levent Bilek, İskender İskenderoğlu, Fatih Şakir, Olcay Özgön, Engin Gümüştaş, Süleyman İnan, Mümin Karacakayalılar, Rıdvan İşbaşaran, Emre Varlık, Mehmet Küçükyalçın, Sinem Toplan, Ümit İşmen, Özleyiş Şimşek, Baha Boztekin, Hakan Oka getirilirken, Yedek üyeliklere de Berk Şahin, Atilla Ödünç, Adnan Sözeri, Hakan Demirtaş, Mehmet Olcay Durgunlu, Engin Çetiner, Şirin Şentürk, Gözde Demirel, Şenol Sezgin, Sabriye Şen, Nur Akan, Kemal Sakin, Gökhan Zengin, Hakan Kızılırmak ve Rabia Kuru seçildi.