BALKANTÜRKSİAD’A KANADA’DAN TAKDİR BELGESİ…

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Kanada Dünya Havacı Kadınlar Enstitüsü tarafından takdir belgesi ile ödüllendirildi.

7-13 Mart tarihleri arasında kutlanan Dünya Havacı Kadınlar Haftası’nda Tophane Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerine Yenişehir Hava Alanı’nda unutulmaz bir gün yaşatarak Bursa’da bir ilke imza atan BALKANTÜRKSİAD, bu özel etkinlikten ötürü Kanada Dünya Havacı Kadınlar Enstitüsü tarafından takdir belgesine layık görüldü.

BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Levent Bilek ve Yönetim Kurulu üyeleri önceki günlerde iftar yemeğinde bir araya geldi. Podyumpark’ta bulunan Bood’da gerçekleşen iftar organizasyonunda bir de sürpriz yaşandı. BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Rabia Kuru’nun girişimleri ile Kanada Dünya Havacı Kadınlar Enstitüsü tarafından verilen takdir belgesi, Kuru tarafından Başkan Levent Bilek’e takdim edildi.

Kanada’dan fark edildi…

BALKANTÜRKSİAD olarak yaptıkları etkinliklerin sadece Bursa ve ülkede değil, tüm dünyada da kabul gördüğü ve takdir edildiği için mutluluk duyduklarını ifade eden Bilek, proje kapsamında BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Sözeri, Rabia Kuru ve Engin Çetiner’e teşekkür etti.

Konuyla ilgili kısa bir değerlendirme yapan Bilek, “Birçok farklı alanlarda etkinlikler yapan derneğimiz 7-13 Mart tarihlerinde Dünya Havacı Kadınlar Haftası’nda öğrencilerle birlikte güzel bir etkinliğe imza atmıştı. Her yaştan kadına havacılık imkânları hakkında farkındalık uyandırmak, meslek seçimine ilgi duyulmasına katkı sunmak ve havacılık sektöründe başarılı kadınları onurlandırmak için tasarladığımız bu etkinlik kısa sürede dünyanın bir ucunda yer alan bir enstitü tarafından fark edilip takdirle karşılandı. Bu bizim için büyük bir onur ve mutluluktur. BALKANTÜRKSİAD öncülüğünde Bursa’da ilk defa kutlanan bu etkinlikte başta YK üyelerimiz Adnan Sözeri, Rabia Kuru ve Engin Çetiner olmak üzere katkısı olan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.”