BALKANTÜRKSİAD YÖNETİMİ, BURSA MODEL FABRİKA’YI GEZDİ

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Yönetim Kurulu, Bursa Ticaret Sanayi Odası (BTSO) tarafından hayata geçirilen Bursa Model Fabrika’da incelemelerde bulundu.
BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye ekonomisinin lokomotifi Bursa’yı yeni sanayi devrimine taşıyacak olan projelerden Bursa Model Fabrika’yı ziyaret ederek haftalık olağan yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi.
Ziyarette; BALKANTÜRKSİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Aytuğ Onur, BTSO Projeler ve Kümelenmeler Koordinatörü ve Model Fabrika Projesi Yürütücüsü Dr. Mustafa Hatipoğlu ile Model Fabrika Mühendisi Engin Üçkardaş hazır bulundu.
Fabrikanın çalışma prensibi ve gelecek hedefleri hakkında detaylı bilgiler alan BALKANTÜRKSİAD heyeti, daha sonra üretim alanını gezdi.
Ziyaretin ardından değerlendirmelerde bulunan BALKANTÜRKSİAD Başkanı Tunakan, şunları söyledi:
“Üretim alanında şu an dünya genelinde çok ciddi bir değişim ve dönüşüm var. Değişime adapte olursak ülke olarak güçlü kalırız. Eğer takipçi olursak geride kalırız. Önce fikirler değişecek. Bu değişimle birlikte hep beraber çağa ayak uydurma ve hatta çağı yönlendirme pozisyonuna geliriz. Fikir olarak hazır olmalıyız. Bu örnek girişim o manada çok önemli. Bize ufuk açacak, yol gösterecek. Buradan Bursa olarak azami derecede faydalanmak lazım, burayı tüm şehre açmak lazım. Bursa Model Fabrika hepimizin. BALKANTÜRKSİAD olarak bu projenin destekçisiyiz.”
Bursa Model Fabrika için hem Bakanlık hem de BTSO tarafından ciddi bir kaynak ayrıldığını belirten BALKANTÜRKSİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Aytuğ Onur, bu tesisin ilgililerde ciddi bir farkındalık oluşturacağını söyledi. Dr. Onur, “Burası ilk fabrika. Bunun devamı olacak. Burası yalın üretimin uygulama ile gösterildiği yer. İş dünyası temsilcilerini buraya getirmeye devam edeceğiz. Bugün sizler buradasınız. Burayı hep birlikte geliştireceğiz ve bu mantığı herkese yaymak lazım” diye konuştu.

BALKANTÜRKSİAD YÖNETİMİ, BURSA MODEL FABRİKA’YI GEZDİ
BALKANTÜRKSİAD YÖNETİMİ, BURSA MODEL FABRİKA’YI GEZDİ
BALKANTÜRKSİAD YÖNETİMİ, BURSA MODEL FABRİKA’YI GEZDİ
BALKANTÜRKSİAD YÖNETİMİ, BURSA MODEL FABRİKA’YI GEZDİ