BALKANTÜRKSİAD, ÜYELERİNİN İŞLERİNİ GELİŞTİRİYOR

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği, (BALKANTÜRKSİAD) üyeleri arasındaki bağı, iletişimi ve ticareti artırmak amacıyla hayata geçirdiği ‘İş Geliştirme Platformu Projesi’ kapsamında başlattığı toplantılara ara vermeden devam ediyor.

BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ümit İşmen ve Emre Varlık önderliğinde gerçekleşen toplantıya BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan da katıldı. İnşaattan gayrimenkule, havalandırmadan tekstile, turizmden hayvancılığa kadar birçok farklı sektörde faaliyet gösteren BALKANTÜRKSİAD üyesi iş insanları, toplantıda yeni iş birlikleri aradı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ümit İşmen, “Artan rekabet koşullarında yeni iş bağlantıları kurmanın yollarını aramalıyız. Bunun için de iletişim ağımızı oluşturmalı, networkümüzü genişletmeliyiz” dedi.

Amaçlarının sinerji oluşturmak olduğunun altını çizen İşmen, “Hepimiz çok yoğun çalışıyoruz. Bursa da iş anlamında önemli ve hareketli bir şehir. Herkesi belli saatte bir yerde toplamak oldukça zor. Ortak amaçlar ortak hedefler gerekiyor. Biz BALKANTÜRKSİAD ailesi olarak başlattığımız İş Geliştirme Toplantıları ile bu sinerjiyi yakaladık. Sık sık yaptığımız toplantıların her birine farklı üyelerimiz katılıyor. Böylece her toplantımızda farklı iş birlikleri ortaya çıkıyor. Umarım bu iş birlikleri şehrimize ve ülkemize katkı sağlayacak” diye konuştu.

BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Emre Varlık ise şunları söyledi: “Biz 400’ü aşkın üyemizle büyük bir aileyiz. Her üyemizi birbirleriyle tanıştırmaya ve sinerji oluşturmaya çalışıyoruz. Üyelerimizin birbiriyle tanışıp kaynaşmasını sağlamak ve yeni ticari işbirliklerine fırsat oluşturmak adına yaptığımız bu toplantılarımızın üyelerimize büyük fayda sağlayacağına inanıyoruz.”

BALKANTÜRKSİAD’ın güçlü ve büyük bir aile olduğunu ifade eden Berat Tunakan da “Biz çok büyük bir aileyiz sloganımızın altını gerek nitelik gerek sayı anlamında çok güzel doldurduğumuza inanıyorum. Önceki günlerde yaptığımız 19. Sinerji Toplantımızı, geçmiş dönem Sağlık Bakanı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve aynı zamanda AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirdik. Toplantımızda Sayın Müezzinoğlu, BALKANTÜRKSİAD’ın çalışmalarının kendisini çok heyecanlandırdığını ifade etti. Bu çok mutluluk verici. Bizim amacımız üyelerimize, şehrimize ve ülkemize katma değer sunmak. Bu anlamda da birçok proje üzerinde çalışıyoruz” dedi.

Projeleri arasında yer alan BALKANTÜRK Ticaret Merkezi’ne çok önem verdiklerini belirten Tunakan sözlerini şöyle noktaladı: “Bu konuda da epey aşama kaydettik. Başbakan Yardımcısı Sayın Hakan Çavuşoğlu, geçmiş dönem Sağlık Bakanı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve aynı zamanda AK Parti Bursa Milletvekili Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu ve BTSO Başkanı Sayın İbrahim Burkay da bu projenin takipçileri. Biz Balkanlarda bir ticaret merkezi açmak istiyoruz. Bunu çok önemsiyoruz. Gerçekleştirmek için de gayret gösteriyoruz.”

BALKANTÜRKSİAD, ÜYELERİNİN İŞLERİNİ GELİŞTİRİYOR
BALKANTÜRKSİAD, ÜYELERİNİN İŞLERİNİ GELİŞTİRİYOR