BALKANTÜRKSİAD HIZ KESMIYOR

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BALKANSİAD), Üyeleri ile Kosova ve Makedonya’ya çıkarma yapacak.
Balkanlarla köprü vazifesini üstlenen BALKANSİAD, Balkan ülkelerine yaptığı iş gezilerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Bulgaristan ve Yunanistan’a yaptığı geziler ile Bursa’nın ihracat rakamlarını yükselten ve iş anlaşmaları ile Türkiye’ye dönen BALKANSİAD Üyeleri, Nisan ayında Kosova ve Makedonya’ya giderek hedeflerini büyütme kararında. 
12-14 Nisan arasında Kosova Priştana’ya 14-16 Nisan tarihleri arasında ise Makedonya Üsküp’e gidecek olan BALKANSİAD Heyeti, Büyükelçilikler, Ticaret Odaları, Ticaret Müşavirlikleri ve iş adamları ile ikili iş görüşmeleri içerisinde bulunacak.
3. Gezinin hazırlıklarının son aşamasında olduklarını söyleyen BALKANSİAD Başkanı Naci Şahin sözlerine şöyle devam etti; “ Kurulurken tek amacımız Balkan ülkeleri ile aramızdaki bağları güçlendirerek, ticaret alanında da her iki ülkeye kazanç sağlamaktı. Bu hedef doğrultusunda 1 yıl içerisinde Bulgaristan ve Yunanistan’a giderek çok büyük kazanımlar ile geri döndük. Oralarda yaptığımız iş anlaşmaları ile Balkanlar ve Türkiye arasında ki ticaret hacmini genişlettik ve hala iş alışverişlerimiz sürmekte. 41 kurucu üye ile kurulduk ve şimdi de üyelerimizden 41 iş adamı ile Kosova ve Makedonya’ya giderek orada da iş bağlantıları yaparak geri döneceğimize inanıyoruz” dedi.
Şahin, resmi makamlarla görüşmelerin son aşamasında olunduğunu ve çok büyük bir heyetin Kosova ve Makedonya’da kendilerini karşılayacaklarının da altını çizdi.