BALKANTÜRKSİAD, GENÇ MÜHENDİSLERE YOL GÖSTERDİ…

 Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BALKANSİAD), gençlere, teoride öğrenilenlerin uygulamadaki işlenişi hakkında katkı sağlamayı sürdürüyor.

Bursa’daki üniversite ve öğrencilerle sürekli iletişim halinde bulunan BALKANSİAD, son olarak Uludağ Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Topluluğu ile birlikte firma ziyareti gerçekleştirdi.

U.Ü Tekstil Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aslı Hackanburger önderliğinde Uludağ Üniversitesi’nde tekstil mühendisliğinde okuyan yaklaşık 20 kişilik bir katılım ile Ali Sayın’ın sahibi olduğu Karkent Tekstil’e yapılan ziyarette öğrenciler, teoride öğrendikleri bilgilerin, uygulamadaki işleyişleri hakkında tespitler yapma şansı yakaladılar.

Tekstil mühendisliği öğrencileri, firma ziyaretinde üretimden planlamaya, dış ticaretten hukuk işlerine kadar birçok departmanda yürütülen çalışmalar hakkında da yetkililerinden bilgiler aldı.

Firma ziyareti sonrasında açıklamalarda bulunan BALKANSİAD Tekstil Komitesi Başkanı Veda Girgin Eroğlu, “BALKANİSAD olarak gençleri önemsiyoruz. Gelecekte bizlerin yerinde onlar olacak. İşte bu yüzden, bizim bu yaşlarda elde ettiğimiz bir takım tecrübeleri onlarla paylaşıyoruz. Onların iş hayatlarını daha sağlam temeller üzerine oturtabilmelerine destek oluyoruz. Bugün de bu etkinliklerimizden birisini gerçekleştirdik. Umarım geleceğin tekstil mühendisleri bu ziyaretten önemli çıkarımlar sağlamışlardır. Bir kez daha söylemek isterim ki, BALKANSİAD her zaman gençlerin yanındadır, yanında olmaya devam edecektir” dedi.

Tekstil sektörünün, işsizlik sorununun yaşanmadığı ender sektörlerden birisi olduğunu belirten Veda Girgin Eroğlu, “Tekstil sektörünün yıllardan beri cazibe merkezi konumunda. Azimli ve istekli olunduktan sonra asla işsiz kalmazsınız. Sektörümüz işsizlik sorununun yaşanmadığı bir sektör” diye konuştu.

Veda Girgin Eroğlu, sözlerini “Bundan sora tekstil grubu ile beraber ortak çalısmalar yapılacak  ve sizlerin çözüm ortağı olacağız” diyerek tamamladı.