BALKANTÜRKSİAD BURSA’DA BİR İLKE İMZA ATTI…

BALKANTÜRKSİAD, 7-13 Mart tarihleri arasında kutlanan Dünya Havacı Kadınlar Haftası’nda Tophane Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerine Yenişehir Hava Alanı’nda unutulmaz bir gün yaşatarak Bursa’da bir ilke imza attı.

BURSA- Balkan ve Rumeli Sanayici ve İş Adamları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Türk kadınının sivil havacılık sektöründe de çok önemli işler yapabileceğini göstermek  amacıyla örnek bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı. Proje kapsamında BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Sözeri ve Rabia Kuru Tophane Endüstri Meslek Lisesi’nden bir grup öğrenciyle Yenişehir Havalimanına çıkarma yaptı. Öğrenciler, öğretmenleri, THK yöneticileri, model uçak tutkunları ve Yenişehir Havalimanı personelinin gözetiminde kendi elleriyle yaptıkları model uçakları pistte uçurmanın keyfini yaşadı. İçlerinde birçoğu hayatlarında ilk kez gerçek bir uçağa binme şansı elde ederken, Yenişehir Hava Trafik Kontrol kulesinden de bir uçağın kalkış anına şahitlik ettiler.

SÖZERİ: BALKANTÜRKSİAD SİZİN YANINIZDA OLACAK

BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Sözeri, havacılığın sadece uçmak olmadığını dile getirdi. Havacılık sektöründe birçok alanda iş olanaklarının olduğunu söyleyen Sözeri, “Bir gün olur da üniversitelerin havacılıkla ilgili bölümlerine girerseniz BALKANTÜRKSİAD ve BALKANTÜRK Eğitim Vakfı maddi ve manevi tüm imkanlarıyla sizlerin yanında olacaktır. Sizlere söz veriyorum.Yalnız THY olarak önümüzdeki birkaç yıl içerisinde 4 bin pilota daha ihtiyacımız var.Kapasite arttıkça havacılığın her dalında eğitimli gençlere iş alanları açılacaktır dedi.  Sözeri, ayrıca Dünya Havacı Kadınlar Haftası  nedeniyle Mustafa Kemal Atatürk ve onun manevi kızı Dünyanın ilk kadın savaş uçağı pilotu Sabiha Gökçen’i andı.

KURU: BALKANTÜRKSİAD ÖNCÜLÜĞÜNDE BURSA’DA İLK KEZ KUTLANDI

Dünya Havacı Kadınlar Haftası’nın her yaştan kadına havacılık imkânları hakkında farkındalık uyandırmak, meslek seçimine ilgi duyulmasına katkı sunmak ve havacılık sektöründe başarılı kadınları onurlandırmak için tasarlandığını belirten BALKANTÜRKSİA Yönetim Kurulu Üyesi Rabia Kuru da, şöyle konuştu: “Sizler de geleceğin havacı kadınları olarak iş hayatına atılabilirsiniz. Biz yarınlarınızı şekillendirmenizde ve kariyer seçimlerinizde her zaman yanınızda olacağız. BALKANTÜRKSİAD öncülüğünde Bursa’da ilk defa  kutlanan bu etkinliğe katkısı olan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Sizlerden aldığımız olumlu enerji ve heyecanla önümüzdeki yıl daha geniş kapsamlı bir organizasyon gerçekleştireceğiz.”