BALKANTÜRKSİAD 2014’E HIZLI GIRIYOR…

Kurulduğu günden bu yana gerçekleştirdiği etkinlik ve ekonomi zirveleriyle Türkiye ve Balkan ülkeleri arasında köprü olan Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BALKANSİAD), Balkan ülkelerinde yoğun katılımlarla gerçekleştirdiği ‘Ekonomi Zirveleri’ne bir yenisini daha ekliyor. BALKANSİAD Başkanı Naci Şahin, beraberindeki heyetle 09-12 Ocak tarihleri arasında Romanya’ya çıkarma yapacak.

Romanya’nın başkenti Bükreş’te gerçekleştirilecek ‘Romanya Ekonomi Zirvesi’ dört gün sürecek. Zirveye Bursa’dan çok sayıda sanayici, iş adamı ve akademisyen katılacak. Zirvelerde toplu görüşmelerin yanı sıra ikili görüşmeler, ticari ziyaretler ve keşif gezileri yapılacak.

Kuruluşunun ikinci yılını geride bırakan BALKANSİAD, faaliyetleri ve gündem yaratan organizasyonları ile Bursa’da yıllardır var olan bir kuruluş hissi yaratıyor. Balkanlar’a yönelik geliştirdiği çalışmalar ve Balkanlar’da düzenlediği ekonomi zirveleri ile adından sıkça söz ettiren BALKANSİAD, yeni bir ekonomi zirvesi daha gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Naci Şahin, 9 Ocak’ta Romanya’da bir ekonomi zirvesi düzenleyeceklerini söyledi.

2013 yılında 6 Balkan ülkesinde gerçekleştirdikleri ekonomi zirvelerine yeni yılda da devam edeceklerini belirten Naci Şahin, “Önümüzde, 9 Ocak’ta başlayacak ve dört gün sürecek Romanya ekonomi zirvesi var” dedi.

Ekonomi zirvelerine çok sayıda Türk işadamıyla birlikte gittiklerini ve söz konusu ülkenin de birçok iş adamıyla katılım sağladığını vurgulayan Naci Şahin, ciddi ekonomik ilişkilerin geliştirildiğini ve BALKANSİAD’ın bu ticari ilişkilerin gelişmesinde köprü vazifesi gördüğünü belirtti. Şahin aynı zamanda 2014’ün ilk sinerjisi olan BALKANSİAD 8. Sinerji Toplantısının da 19 Şubat’ta gerçekleştirileceğini ve başarılı işadamlarının çeşitli kategorilerde ödüllendirileceğini ifade etti.

Eğitimde de Köprü Olacağız

Uludağ Üniversitesi ile ortak çalışmalara imza attıklarının ve bu çalışmalardan önemli sonuçlar elde edildiğinin altını çizen Naci Şahin, çok sayıda öğrenciye burs ve staj imkânı sağlandığını belirterek kurulan Balkan Türk Eğitim Vakfı ile eğitime yönelik hamleler yapacaklarını vurguladı. Naci Şahin, Balkanlar ile Türkiye arasında ekonomide olduğu gibi eğitimde de köprü olmak istediklerini ve bu hedef doğrultusunda 2014 yılında gerçekleştirecekleri ekonomi zirvelerinin yanında eğitim zirveleri de düzenleyeceklerini belirtti.  Açıklamalarına devam eden Başkan Naci Şahin, “Uludağ Üniversitesi Rektörü Kamil Dilek ve çalışma grubu ile BALKANSİAD Eğitim Komite Grubu toplantılarında alınan kararlar ile Bulgaristan, Kosova, Makedonya’daki Ekonomi Zirvelerine Uludağ Üniversitesinin üst düzey yöneticilerini de BALKANSİAD götürecek. Balkanlardaki üniversite üst düzey yöneticileri ile görüşülüp üniversiteleri ziyaret edilerek karşılıklı görüşmelerle en iyi neticeleri almak için eğitimde de Bursa Balkanlar arasında köprü vazifesini BALKANSİAD üstelenecek ve eğitim adına gereğini en iyi şekilde yapacağız” diye konuştu.

BALKANTÜRKSİAD 2014'e hızlı giriyor...
BALKANTÜRKSİAD 2014'e hızlı giriyor...