BALKANTÜRKSİAD 2014-2016 DÖNEMİ PROJELERİNİ TANITTI…

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BALKANSİAD) Yeni Yönetim Kurulu, 11 Nisan Cuma günü 2014-2016 dönemi projelerinin tanıtımına yönelik basın toplantısı düzenledi.

Marigold Otel’de, çok sayıda basın mensubunun katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısında açıklamalarda bulunan BALKANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aytuğ Onur, BALKANSİAD’ın yeni dönem projelerini tanıttı.

15 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilen Genel Kurul ile görev alan yeni yönetim kurulunu basına tanıtan Başkan Aytuğ Onur, 13 kişilik Yönetim Kurulu’nun yeni ve başarılı projelere imza atmak için oldukça heyecanlı ve istekli olduğunu vurguladı.

Onur, “Projelerimiz Kurumsallaşma ve Sürdürülebilirlik Temeli Üzerine Atıldı”

BALKANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aytuğ Onur konuşmasında Bursa’da Balkanlara yönelik 11-17 Mayıs 2015 tarihleri arasında “Balkan Haftası” düzenlemeyi planladıklarını belirtti. Balkan Haftası ile eş zamanlı olarak 13-16 Mayıs 2015 tarihlerinde Balkan Fuar ve Kongresini de gerçekleştireceklerini vurgulayan Başkan Aytuğ Onur, Balkanlara yönelik ekonomi zirvelerine devam edeceklerini de söyledi. BALKANSİAD’ın kurumsallık adına önemli aşamalar kat ettiğinin altını çizen Başkan Aytuğ Onur,  “Yer tahsisini gerçekleştirdiğimiz BALKANSİAD evi projemiz ve federasyonlaşma çalışmalarımız ile BALKANTÜRK vakfımızın kurulmasına dair yaptığımız çalışmalar, kurumsallaşma alanında önemli yer tutmaktadır” ifadelerini kullandı.

Uludağ Üniversitesi ile ortak hareketin sağlandığını ve özellikle Balkan ülkelerinden gelen öğrencilere burs ve staj imkânlarının çoğaltıldığını belirten Aytuğ Onur, bu işbirliği ile Bursa’da Balkanlardan lise öğrencilerinin katılacağı bir yaz okulu düzenleneceğini söyledi. Başkan Onur, Balkanlara yönelik daha hızlı ve sürekli bilgi paylaşımını sağlayabilmek adına BAL-NET adında bir network hazırlanacağını ve genç girişimcilerin düzenlenecek girişimcilik yarışması ile destekleneceğinin altını çizdi. Bursa 2026 kış olimpiyatları için sivil girişimlerde bulunacaklarını ve Bursa’dan bu anlamda olumlu tepkiler aldıklarını söyleyen Aytuğ Onur, Bursa için projelerinin olduğunu ve Bursa’nın e-mobilite yani elektrikli toplu ulaşım konusunda başkent olması için çalışacaklarını vurguladı.

BALKANSİAD Başkanı Aytuğ Onur ve Yönetim Kurulu Üyeleri basın toplantısının soru-cevap bölümünde de projelere ilişkin detaylar hakkında basın mensuplarına bilgiler verdiler.

BALKANTÜRKSİAD 2014-2016 DÖNEMİ PROJELERİNİ TANITTI…