BAL-GÖÇ BAŞKANI PROF. DR. EMIN BALKAN VE YÖNETIM KURULUNA HAYIRLI OLSUN DILEKLERIMIZI SUNDUK.

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği, (BALKANTÜRKSİAD) Başkan Fatih Şakir ve yönetim kurulu üyeleri geçtiğimiz günlerde göreve gelen Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BAL-GÖÇ) yönetimine ziyaret gerçekleştirdi.

Heyetlerin karşılıklı tanışmasının ardından BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Şakir, BAL-GÖÇ Başkanı Prof. Dr. Emin Balkan’a hayırlı olsun dileklerini sundu. Şakir şunları söyledi: “BAL-GÖÇ bizim çatı kuruluşumuzdur, sosyal olayları çözümlemek noktasında BAL-GÖÇ önemli bir misyonu yerine getiriyor. Hepimizin bir ortak paydası var; Balkan göçmeni olmak. BALKANTÜRKSİAD olarak bizlerin ana amacı Balkan ülkeleri ile ticari ilişkilerimizin gelişmesini sağlamak. Buradan hareketle öncelikli yapacaklarımız arasında hem camialarımızı güçlendirmek, hem de Balkan coğrafyası ile iyi ikili ilişkiler kurmak var. Biz bu anlamda her zaman BAL-GÖÇ ile yakın ilişkiler içerisindeyiz.”

BAL – GÖÇ Başkanı Prof. Dr. Emin Balkan, BALKANTÜRKSİAD heyetini ağırlamaktan duydukları memnuniyeti aktarırken şöyle konuştu: “Kurucu üyeleri arasında yer aldığım BALKATÜRKSİAD’la en başından beri sürdürdüğümüz bu sıcak diyalogların, iş birliklerinin daha çok arttırmasını diliyoruz. Ortaklaşa çalışma alanlarını çoğaltmalıyız. Umarım Balkanlar ile şehrimiz arasındaki kurulan köprülerin temellerini daha da sağlamlaştırırız.”

Gerçekleşen ziyaretin sonunda BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Şakir BAL-GÖÇ Başkanı Prof. Dr. Emin Balkan’a hediye takdiminde bulundu.Bir yanıt yazın