ATILLA ÖDÜNÇ, BALKANTÜRKSİAD’IN KADIN ÜYELERIYLE DERNEK BINASINDA BIR ARAYA GELDI.

AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi ve Türkiye-Zambiya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Atilla Ödünç, Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) kadın üyeleriyle dernek binasında bir araya gelerek, sektörlerinde yaşadıkları sorunları dinledi.

Pandemi döneminde üyelerinin yaşadıkları sorunlara çözüm bulma ve üyelerinin arasındaki sinerjiyi artırmak için çalışan BALKANTÜRKSİAD Başkanı Berat Tunakan ve Dernek yönetimi bu kapsamda AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç’ü kadın üyeleriyle buluşturdu. Üyeler pandemi döneminde yaşadıkları sektörel sorunlarını Vekil Ödünç’e aktarma şansı buldu.

BALKANTÜRKSİAD Dernek binasında gerçekleştirilen toplantıda; AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Fatih Şakir ile Süleyman İnan, Yönetim Kurulu Üyeleri Seçil Bulcan Ülküt, Dilara Arslan, Makbule Çetin, BALNET 3 Başkanı Derya Bulut, BALNET 2 Koordinatörü Emel Pekcan, BALNET 2 Üyesi Özlem Kocacıklı ve BALNET 1 Üyesi Ayşe Ödünç hazır bulundu.

Toplantıda kadın üyelerinin sorunlarını dinleyen ve notlar alan AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de pandemiden bazı sektörlerin daha çok etkilendiğini belirterek, iş yerlerinin kademeli olarak açılması taraftarı olduğunu söyledi.

BALKANTÜRKSİAD kadın üyelerinin sorunlarının çözümü için çalışacaklarını dile getiren Vekil Atilla Ödünç, “Pandemi sektörlerimizin çalışmalarını etkiledi. Sektörlerin rahatlaması ve biran önce üretimlerini artırmaları için aşının yapılması lazım. Hayat her şeyden önemli, sağlığımız için kurallara riayet etmeliyiz. İnşallah bahar ile birlikte bu hastalıktan kurtuluruz” dedi.

“MİNİA BALKANTÜRK AÇIK HAVA MÜZESİ İNANDIĞIMIZ BİR HAYALDİ”

MİNİA BALKANTÜRK Açık Hava Müzesi’ne değinen AK Parti Bursa Milletvekili Ödünç şöyle konuştu; “MİNİA BALKANTÜRK Açık Hava Müzesi başlangıçta hayaldi. Biz, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanına anlattık ve izah ettik. Bizim inandığımız bir hayaldi, öyle olunca onları da inandırdık. Şehrimize çok güzel bir eser kazandırılıyor. Bu eserler marka değeri olan eserler. Şehrimize de çok faydası olacaktır” ifadelerini kullandı.

“PANDEMİYE RAĞMEN AİLEMİZ BÜYÜYOR”

Toplantının açılış konuşmasını yapan BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan, kadın üye sayılarının 70’e çıktığının altını çizdi. Pandemiye rağmen Derneğe 40 yeni üye eklendiğini ve giderek daha büyük bir aile olduklarının altını çizen Başkan Tunakan, “2011 yılından itibaren çalışıyoruz. Bu yılda 10’uncu yılımız bu yönde çalışmalarımız sürüyor. Vekilimiz Atilla Ödünç ve diğer Vekillerimiz de çalışmalarımıza destek oluyorlar. Güzel olan şey inşallah bundan sonra 10 yıl, 20 yıl veya 30 yıl sonra Allah ömür verirse, gelecek olan neslin MİNİA BALKANTÜRK Açık Hava Müzesi’nden faydalanması, balkan kültürünü ve balkanlardaki Türk Osmanlı izlerini toplu olarak görmeleridir. Bunun gibi başka bir eser şuan Türkiye’de yok. Tam bir açık hava müzesi olacak. Bir hayaldi Allah kısmet etti, sonuna geldik” diye konuştu.

Atilla Ödünç, BALKANTÜRKSİAD'ın kadın üyeleriyle dernek binasında bir araya geldi.