ABD DETROIT FAHRI BAŞKONSOLOSU NURTEN TOPAL, BALKANSİAD’IN KONUĞU OLDU

ABD Detroit Fahri Başkonsolosu Nurten Ural ile Oakland County Uluslararası İş Geliştirme Yöneticisi Alan M. Weber, Bursa’daki temaslarına Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’nden (BALKANSİAD) başladı.

Bursa’ya çeşitli temaslarda bulunmak üzere gelen ABD Detroit Fahri Başkonsolosu Nurten Ural ve Oakland County Uluslararası İş Geliştirme Yöneticisi Alan M. Weber, BALKANSİAD Yönetim Kurulu toplantısına katıldı.

ABD’li konukları BALKANSİAD’da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirten Naci Şahin, “ABD’nin otomotivdeki başkenti Detroit, Türkiye’nin ise Bursa’dır. Sizleri burada ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

BALKANSİAD’ın çalışmaları hakkında bilgiler veren Naci Şahin, “BALKANSİAD, Bursa’da yaklaşık 300 üyesi bulunan güçlü bir Sivil Toplum Örgütü’dür. Kuruluş misyonumuz ise, Balkanlar ile Bursa ve Türkiye arasında işbirliklerini artırmaktır” diye konuştu.

Bursa’nın bir Balkan şehri olduğunu söyleyen Naci Şahin, Detroit ve Bursa arasındaki işbirliklerinin geliştirilmesi adına yapılacak ne varsa yapmaya hazır olduklarını sözlerine ekledi.