Şenol ŞANKAYA

Dosya_33

Yeşim Tekstil San. Ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Yeşim Tekstil, 144 bin metrekaresi kapalı ve 181 bin metrekaresi açık olmak üzere, Bursa’da toplam 325 bin metrekare alan üzerinde yaklaşık 2.200 çalışanı ile hazır giyim ve ev tekstili üzerine üretim yapmaktadır.

Üretimine 1983 yılında başlayan Yeşim’in, günlük üretim kapasitesi 50 ton örme, 60 ton boyama, 100 bin metre baskı ve 150 bin adet hazır giyim ile 100 bin adet ev tekstilidir. Yeşim, dünyada hazır giyim sektöründe aynı çatı altında iplikten mamul ürüne kadar tüm işlemleri kendi bünyesinde yapabilen en büyük dört entegre tesisten biri olmasının yanı sıra, Türkiye’de yarattığı istihdam alanıyla da en büyük firmalar arasında yer almaktadır.

Dünyanın en ünlü markalarına üretim yapan Yeşim Tekstil, hazır giyimde Nike, Esprit; ev tekstilinde ise Matheis Schlafgut gibi firmalarla stratejik ortaklık yapmaktadır. Diğer üretim yaptığı markalar ise Zara, Pull&Bear, Bershka, Esprit, Calzedonia, Tchibo, Converse, Tommy Hilfiger, Mavi, Uniqlo ve Celio’dur.

Türkiye’deki üretim tesislerinin dışında Moldova ve Mısır gibi ülkelerde fason üretim yaptıran firmanın, ülke sınırları içerisinde de birçok fason firması bulunmaktadır.

Fiyatta, kalitede ve kapasitede avantaj elde ederek, müşterilerine daha iyi hizmet sunmak adına tedarikçi firmalarıyla da işbirlikleri kuran Yeşim, bu anlamda ulusal ve uluslararası birçok seçkin firmayla partnerlik yapmaktadır. İplik tedarikçilerinden Karsu Tekstil ve bu firmanın Türkiye’de temsil ettiği dünyaca ünlü Avusturyalı elyaf üreticisi Lenzing firması stratejik işbirliği yaptığı firmalardan biridir.

13.20.16

iletişim bilgileri

0224 280 86 00
KARAPINAR MH. ANKARA YOLU CD. NO:900 YILDIRIM BURSA

Sosyal profiller