Onur OKUTMAN

DAF Trucks N.V. / PACCAR Inc. Information Technology Division Yönetici

1986 yılında Bursa’da doğdu. Özel İnal Ertekin İlkokulu ve Bursa Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden Yüksek Onur derecesi ile mezun olduktan sonra 2009 yılında Hollanda’ya yerleşti. Technische Universiteit Eindhoven’da Automotive Technologies yüksek lisansını 2011 yılında tamamladı. Bu süreçte Board of European Students of Technology organizasyonu üniversite başkanlığını yaptı ve TNO Netherlands Organisation for Applied Scientific Research enstitüsündeki projelerde çalıştı. 2012 yılından itibaren DAF Trucks N.V. / PACCAR Inc. gibi uluslararası Fortune 500 şirketlerinde Ar-Ge ve Bilişim Teknolojileri bölümlerinde çeşitli pozisyonlarda görev aldı. 2015 yılında TIAS Business School’da MBA yüksek lisans programını tamamladı. Hollanda’da yönetici olarak Bilişim Teknolojileri ve Proje Yönetimi alanlarında uluslararası projelerde çalışmalarını sürdürmektedir. İyi düzeyde İngilizce ve Hollandaca, orta düzeyde Almanca bilmektedir.

PACCAR Inc.; Kenworth, Peterbilt ve DAF markaları ile yüksek kaliteli hafif, orta ve ağır hizmete yönelik ticari araçların tasarımında, üretiminde ve müşteri desteğinde dünyanın teknoloji liderlerinden biridir. PACCAR ayrıca gelişmiş dizel motorlar tasarlayıp üretir, ana faaliyet konusuyla ilgili finansal hizmetler ile bilgi teknolojileri sunar ve kamyon yedek parçası dağıtımı yapar.

DAF Trucks N.V. bir teknoloji şirketidir ve Avrupa’nın bir numaralı ticari araç üreticisidir. DAF, ayrıcalıklı hafif, orta ve ağır hizmete yönelik ticari araçların tasarımında ve üretiminde dünya çapında kalite lideri olan PACCAR Inc şirketinin tamamına sahip olduğu bir bağlı kuruluşudur. PACCAR ayrıca gelişmiş dizel motorlar tasarlayıp üretir, ana faaliyet konusuyla ilgili finansal hizmetler ile bilgi teknolojileri sunar ve kamyon yedek parçası dağıtımı yapar.

iletişim bilgileri

Hugo van der Goeslaan 1, 5643 TW, Eindhoven, The Netherlands

Sosyal profiller