Müşfik ÇIRPANLI

bds

Siesta Turizm ve Gıda San. Tic. Ltd. Şti. Kurucu

1966 Bursa doğumluyum. Zanaatkâr bir anne ve babanın 2. Çocuğuyum.

Annem kuaför Meliha, Babam ise Terzi Saadettin. İlkokulu İnal Ertekin’de, orta ve liseyi Bursa Anadolu lisesinde okudum.

Yüksek öğrenimimi İstanbul Siyasal Bilgiler fakültesinde yaptım. Okulum sırasına İngiliz seyahat acentası Sun Med in gece rehberliği yaparak hem yabancı dillerimi geliştirdim hem de konuk ağırlama ve turizm mesleğinin temel kurallarını öğrendim. Son sınıfta okurken Thomson Holidays firmasında  Bodrum bölgesi operasyon sorumlusuydum.

1991 yılında kısa bir süre yine bir sanatçı olan Ağabeyim Müfit Çırpanlı nın yanında tanıtım fotoğrafçılığı asistanlığı ve fotomodel danışmanlığı yaptım. Bu sayede büyük firmaların markalarına verdikleri önemi ve reklam sektörünün özellikleri hakkında fikir sahibi oldum.

1992 yılında bir Amerikan firmasına bağlı olarak Bursa’da Kuaför annemin müşterilerine elektrik süpürgesi pazarladım.  Sadece 8 ay süren pazarlamacılık hayatımda 6 kere Türkiye birincisi, bir kerede Avrupa birincisi oldum.  Çok pahalı bir süpürgeyi çok zenginlerin evlerinde sattım.

1992 de küçük bir sandviççi dükkânı olarak Siestayı açtım. 1995 yılında Altın Ceylan’da dükkânımın 2. Şubesini ;

1997-2001 yılları arasında Burçiçek’de şimdiki Pronto’nun yerinde 3. Şubemizi; 2002 yılında Zafer plazada 4. Şubesini açtık. Şimdiki Pembe çarşı şubemizi ise 8 sene önce 2006 da hizmete aldık.

2006 senesinde Who is Who Türkiye almanağında özgeçmişim yayınlandı.

2009-2011 yılları arasında Türkiye barista şampiyonasında “ Siesta Espresso kahvem ve yetiştirdiğim barista sayesinde 3 yıl arka arkaya Türkiye birincisi olduk. Bu sayede farklı ülkelerde ülkemi tanıtma fırsatlarım oldu

İngilizce, Almanca ve İtalyanca biliyorum. İkisi kahve üzerine olmak üzere toplam 11 tane mesleki eğitim kitabım var.

Evliyim iki kızım var. Eşimle birlikte çalışıyoruz. Eşimin muhasebe, personel ve finans gibi çok önemli konuları yürütmesi sayesinde çok sevdiğim mesleğimin üretim ve ürün geliştirme konularında çalışacak daha çok zamanım oluyor. Aynı zamanda marka ve franchising yöneticiliği de yapıyorum.

2009-2010 yıllarında İtalyan Usta Signor Mario Bianchiden dondurma yapmayı öğrendim. Dondurma ustasıyım.

Ailemden, Kahveden, Akdeniz mutfağı ve İtalyan dondurmasından  sonra en büyük tutkum  musfik.com web sitemde yayınladığım model trenlerim.

Temel Faaliyet Konumuz  – Siesta Ltd. Şti.

Siesta 1992 yılında Bursa’da kurulmuş bir firmadır. Faaliyet konusu kafeterya ve restoran işletmeciliğidir. Firmamızın sahibi olduğu

Siesta ®, Cafesiesta ® , Lasiesta ®  Hatırkart ®  Ninnacarina ™ Atölye Siesta gibi tescilli markalarla çeşitli operasyonları vardır. Siesta, Bursa’da gerek servis anlayışı gerekse Bursa damak zevkine uyarlanmış yaratıcı menüsüyle tüm Bursa halkı tarafından benimsenmiş, sevilen bir yerel markadır.

Restoran Ürünlerimiz.

Biz bir akdeniz restoranıyız. Mutfaktaki sırrımız sırlarımızın olmamasıdır. Sebzeyi alır basitçe dilimler pişiririz. Hamurumuzda un su maya ve tuz dışında bir şey olmaz. Domatesten gül yapmayız. Ama domatesin kokulusunu bulmak için çaba gösteririz. Dışardan hazır ürün almayız, pastamız, sosumuz, hamurumuz, dondurmamız kendi imalatımızdır. Her sabah taze ürünler Atölye Siesta dan gelir. En iddialı olduğumuz yemekler taze hamurdan makarna ve pizzadır. 25 yıldır Italyan yemek kültürünü takip ederiz. Kuzey italya usulü zengin malzemeleri Bursa damak zevkine uygun bulur, et ve birkaç balık çeşitini menümüzde bulundururuz.

Bursadaki en zengin vejetaryen menü bizdedir. Menümüz gerçekçi ve herzaman günceldir. Tüm ürünler acı, vegan, alerjen işaretli ve birçok ürünün kalori değeri yazılıdr.

Ticari ürünlerimiz.

Caffé Siesta kahve markamızdır. Gurur duyduğumuz kahvemiz Happy Friday Espresso blendimizdir.   2008-09-10 yıllarında SCAE yarışmalarında ülkemizi temsil etmiştir. Siesta Lemon Bazı market ve Benzincilerdede bulunan Limonlu Gazozumuzdur. Italya Calabriada Sirakuza limonu ile bizim için üretilir. Yine aynı yerde şişelenmiş şekerli soğuk içilen kahvemiz Caffé Siesta markası ile  üretilmektedir.

Siesta bayilerinde kullanılan pizza hamur ve sosları, taze makarna ve donuk börekler, çorbalar, günlük tatlı ve pastalar da özel kuryemiz ile tüm şubelerimize dağıtılmaktadır.

 

Müşteri profilimiz

Siesta bir Bursa bölgesi küçük zinciridir. Bursa’da Siesta müdavimi olmak bir ayrıcalık ve kendini ifade etme biçimi haline gelmiştir. Siesta Topluluğu diyebileceğimiz bu büyük aile, rafine zevkleri olan her zaman farklı aktivitelerden hoşlanan kaliteli bir öğünü veya gurme bir kahveyi büyük bir mutlulukla tüketmeyi seven fertlerden oluşur. Şu anda 3000 e yakın Hatırkart ®  sahibi müşterimiz indirimlerimizden ve diğer olanaklarımızdan yararlanmaktadırlar. 

Müşterilerimizin %60 lık kısmı18-36 yaş gurubunda ve orta gelir düzeyindedir.  Ortalama olarak haftada birden fazla defa Siesta’ya gelen misafir oranımız %70 civarındadır.

 

İnanç ve değerlerimiz:

Mesleğimizi icra ederken en önemli amacımız şudur: gerek misafirlerimizin gerekse rakiplerimizin bizim standartlarımızın yüksekliği konusunda hemfikir olmaları.

Ucuz ve kalitesiz yerine çok az bir artı maliyet karşılığında maksimum faydayı anlatan fiyat yapımızı korumak. Orta gelirli herkesin bizlere rahatça ulaşmasını sağlamak ama yine de profesyonelce düşünerek işimizin gerektirdiği kalite standartlarını mutlaka yerine getirmek. Misafir memnuniyetini her türlü ticari çıkarımızın üstünde tutmak ve dolayısıyla tüm misafir taleplerine anlayış ve hoşgörüyle yaklaşmaktır.

Yeme içmeyi sosyal bir alan olarak düşünürüz. Siesta farklı karakterdeki herkese kucak açar, farklılıklar ayrımcılık yerine yaklaştırıcı, korkutucu olmak yerine benimsetici, yasakçılık yerine empati kurdurucudur. Ayrım gözetmeksizin tüm misafirlerimize en erin ilgiyi göstermek günlük pratiğimizdir.

Temel amacımız bizlere yıllar içinde atfedilen Bursa’nın markalarından biri olmaya ve bu markayı geliştirmeye ve korumaya çalışmaktır.

Firma idari yapısı

Siesta markası adı altındaki restoranlar ve büfeler Siesta Turizm ve Gıda San. Tic. Ltd. Şti. ye aittir.

Bu şirket 1996 yılında kurulmuştur. Şirket sahibi Müşfik Çırpanlı dır. Şirket 2013 yılından itibaren bayilik vermeye başlamıştır. Bayilerimiz Siesta Nalbantoğlu ve Siesta Organize sanayi bölgesidir.

Destekleyici faaliyetlerimiz.

Firmamız Mobil-Siesta adıyla catering hizmetleri de vermektedir. Catering hizmetlerimiz için zaman zaman part-time geçici hostesler de istihdam etmekteyiz.  Hostesli cateringde etkinlik alanına ihtiyaca göre ekipman ve servis elemanları götürülmektedir. Catering ve Tele sandviçlerimiz için müşteri profilimiz. Bankalar, Fabrika ve üretim yerleri, toplantı organizasyonları, festival ve şenlik organizasyonlarıdır.

Firmamızın diğer bir tür catering operasyonu ise Tele sandviçlerdir.  Tele sandviçler 100 adet üzeri paket sandviçlerdir. Toplu ikram ihtiyacı olan firmalara uygun çözüm sunulmaktadır.

Kiralık barista hizmetimiz ile kısa sürede 300-500 kişilik guruplara Siesta kahvesini sunabilmekteyiz. Bu alanda büyük müşterimiz Tofaş otomobil fabrikasıdır.

Atölye Siesta adında bir kardeş kuruluşumuz aracılığı ile toptan gıda mamulleri üretmekteyiz. Günlük taze makarna, hamur işleri ve pizza hamurları , Caffe Siesta markası ile kahve kavrulmuş çekirdek ve öğütülmüş toz kahve üretimimiz ve Ninnacarina markası ile dondurma üretimimiz Atölye Siesta tarafından yapılmaktadır. Atölye siesta Karaman semtindedir. Telesandviç ve catering sevkiyatlarımız buradan yapılmaktadır.

Siestadan.com on line sipariş hattımız 2015 yılından itibaren faaldir.

Hatırkart.com   sitemiz misafir ilişkilerimizi yönettiğimiz ber MİY(CRM) –portalıdır. Muhtelif kampanya ve karta kahve yükleme esası ile çalışır.

  Atölye siestada üretilen soslar.

 

56.10.08

iletişim bilgileri

0224 232 35 05
KÜKÜRTLÜ MH. BELDE CD. NO:15/1 16080 OSMANGAZİ BURSA

Sosyal profiller