Aytuğ ONUR

Dosya_16

Seçkin Onur Gıda San. Tic A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1969 Bursa doğumludur. Mübadele zamanı Selanik’ ten Bursa’ ya göç eden girişimci bir ailenin üçüncü kuşak üyesidir. Onur Ailesi, Bursa’ ya geldiklerinde Muradiye semtine yerleşerek, iş yaşamına burada başlamıştır

İlköğrenimi Bursa İnal Ertekin İlkokulu’ nda, Orta  öğrenimi  Bursa Anadolu Lisesi’ nde, Liseyi ise Ankara Fen Lisesi’ nde tamamlamıştır. 1992 yılında  ODTÜ Elektrik & Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirmiş, Koç Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans programı (MBA)’nı tamamladıktan hemen sonra Uludağ Üniversitesi’ nde İşletme Doktora Programını bitirmiştir.

İş hayatına ortaokuldan itibaren yaz tatillerinde rahmetli dedesi Cemal ONUR’ un Muradiye’ de bulunan bakkal dükkanında çalışarak başlamıştır. Babası Seçkin ONUR ve kardeşleri Leman ZENGİNKİNET ve  Gökhan ONUR ile birlikte eğitimi sonrasında modern gıda tesislerini kurarak Bizden, Memleket, Clean House ve Clio markalarını çıkarmıştır. Halen 17 ilde gıda ve hızlı tüketim ürünleri dağıtım faaliyetlerini sürdürmektedir.

Seçkin Onur A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Aytuğ ONUR, ODTÜ mezunları derneği, Koç Mezunları Derneği, BUSİAD ve BALKANTÜRKSİAD üyesidir; Halen BTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Balkantürksiad   Yüksek İstişare Kurulu Başkanı, Balkantürksiad  Eğitim Vakfı Başkan Yardımcısıdır. Aile birliğinin önemini vurgulayan Onur, evli ve 2 kız çocuk babasıdır.

Firmamız çalışma hayatına 1950’li yıllarda 25 m2’lik ticarethanesi ile başlamıştır.

1997 yılında başlattığı üretim çalışmaları ile BİZDEN markasını hayata geçiren firmamız bugün üretimine gelişen ürün çeşitleri ile 2004 yılında taşındığı Bursa Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 15.000 m2’lik modern üretim tesisi ve toplamda 40.000 m2’yi aşan çalışma alanı ile devam etmektedir. Toplam 17 ilde 100 araçlık dağıtım filosu ve sayısı 400’ü aşan çalışanı ile faaliyet gösteren firmamız, Bursa dışında Eskişehir, Bilecik, Balıkesir, Çanakkale, İzmit, Adapazarı, Düzce, Uşak, Afyon, Kütahya ve Yalova illeri başta olmak üzere Batı Anadolu, Ege, Akdeniz ve Marmara Bölgesi’nde faaliyet göstermektedir.

Seçkin Onur A.Ş çatısında BİZDEN markası adı altında ürettiğimiz gıda ürün gruplarımız Pirinç, Bakliyat, Makarna, Un ve Unlu Mamüller, İrmik, Nişasta, Pirinç unu, Vanilya, Hamur Kabartma Tozu, Pudra Şekeri, Şeker ve Türk kahvesidir. Bunun yanı sıra, MEMLEKET markamız ile pirinç ve bakliyat üretimi yapmaktayız. CLEAN HOUSE markamız ile Çöp torbası, Buzdolabı Poşeti, Streç Film, Alüminyum Folyo, Yanmaz Fırın Torbası, Bulaşık Süngeri, Ovma Teli, Yedek Paspas, Cam Bezi ve Temizlik Bezi üretmekteyiz. CLİO Markalı ürünlerimiz arasında Yağ Çözücü, Banyo Temizleyici, Mutfak Temizleyici, Pas ve Kireç çözücü, Cam Temizleyici bulunmaktadır. PEM markalı ürünlerimiz de Sıvı El Sabunu, Tuvalet Kâğıdı, Peçete ve Kâğıt Havlu bulunmaktadır.

Ayrıca Bayiliğini gerçekleştirdiğimiz firmalar arasında Procter & Gamble, Eti, Vileda, Emek, Tekfen, Marmarabirlik, Balparmak, Besintaş, Dalan, Fersan, Tariş, Lila Kağıt gibi markalar yer almaktadır. Gelecek dönemlerde de yeni bayilikleri bünyemize dahil ederek büyümeye devam etmeyi planlamaktayız. “Bir ürünün marka olabilmesi için, özellikle sağlıklı ve iyi bir ürün olması şarttır” düşüncesini kendisine misyon edinen firmamız, müşterilerimizin arzu ettiği ürünü beklentilerine uygun özen ve kalite de üretip, istenilen yerde, zamanda ve istendiği şekilde sunmaktadır. Toplumsal sorumluluğu ve çevre bilinci yüksek, kaynaklarını verimli kullanarak kaliteli ürünler sunan ve kendisini sürekli geliştiren, yasalara ve iş ahlakına uyan, dürüst, çağdaş üretim ve yönetim tekniklerini benimseyen, müşterilerimiz ve çalışanlarımızla istikrarlı ve karlı büyüyen bir gıda şirketi haline gelmek istemekteyiz.

Vizyonumuz toplam kalite üretim anlayışını benimseyen, müşteri odaklı yönetim sistemini önemseyen, yasalara ve ahlaki kurallara uygun davranan ve çevreye değer veren bir yaklaşımla üretim yapan Türkiye’nin lider gıda şirketi olmaktır.

46.39.02

iletişim bilgileri

0224 451 69 00
Çamlıca Mah. Lefkoşe Cad. No: 80 Nilüfer BURSA

Sosyal profiller