Erhan AKBAŞ

Erhan AKBAŞ

Erhan AKBAŞ

Akbaşlar Tekstil Enerji San.ve A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi

1967 YILINDA BURSA’DA DOĞDUM. İLKÖĞRETİME 1973 YILINDA BURSA İHSAN ÇİZAKÇA İLKOKULUNDA BAŞLADIM. 1978 YILINDA BURSA KOLEJİNDE ORTA VE LİSE EĞİTİMİ ALARAK 1984 YILINDA MEZUN OLDUM.

MEZUN OLDUKTAN SONRA 1982 YILINDA BABAM EROL AKBAŞ TARAFINDAN KURULAN AKBAŞLAR TEKSTİL’DE ÇALIŞMA HAYATINA ATILDIM. DOKUMA, BOYA, BASKI TESİSLERİ İLE GÜRSU’DA FAALİYETLERİNİ SÜRDÜREN FİRMAMIZDA SEKTÖR İLE İLGİLİ KENDİMİ GELİŞTİRDİM. BUNUN DIŞINDA YABANCI DİL EĞİTİMİ İÇİN BİR SÜRE ABD’DE KALDIM. DAHA SONRA 1993 YILINDA İSE TEKSTİL BASKI VE DESEN KONUSUNDA DÜNYADAKİ EN BÜYÜK FİRMA OLAN, HOLLANDA’DA BULUNAN STORK BRABANT FİRMASINDA 3 AYLIK SÜRE İLE MESLEKİ EĞİTİMİMİ ALDIM.

HALEN 1.830 KİŞİLİK PERSONELİ, İPLİK, DOKUMA, ÖRME, BOYA, BASKI, KONFEKSİYON, ÜRETİMİ OLAN GÜRSU-BURSA’DA FAALİYET GÖSTEREN AKBAŞ HOLDING YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLARAK GÖREV YAPMAKTAYIM. ŞİRKETİMİZ TEKSTİL DIŞINDA AYRICA ENERJİ, GIDA VE TURİZM SEKTÖRLERİNDE FAALİYETLERİ BULUNMAKTADIR. FİRMAMIZ BU GÜN TÜRKİYE’DE BULUNAN EN BÜYÜK 500 FİRMA ARASINDA 373. SIRADA YER ALMAKTADIR.

NİSAN 2006’DAN İTİBAREN ULUDAĞ HAZIR GİYİM VE KONFEKSİYON İHRACATÇILAR BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ YAPMAKTAYIM. GES TEKSTİL TUR.İNŞ.LTD.ŞTİ. FİRMAMIZ 2006 YILINDA İSTİHDAMINI EN ÇOK ARTIRAN İLK BEŞ FİRMA ARASINA GİRMİŞTİR.

2001 YILINDA SATIN ALDIĞIMIZ ATLARIMIZIN TJK YARIŞLARINDA ÇOK SAYIDA BİRİNCİLİKLERİ DE BULUNMAKTADIR. HALEN BURSA YENİŞEHİR’DEKİ ÇİFTLİĞİMİZDE AT YETİŞTİRİCİLİĞİ YAPMAKTAYIZ.

MESLEKİ HAYATIMIN YANINDA SOSYAL YAŞANTIMDA, BURSA EMNİYETSPOR’DA YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ GÖREVİMİ YERİNE GETİRMEKTEYİM. AYRICA GESİAD KURUCU ÜYESİ VE BUSİAD, GÜMTOB, BALKANSİAD ÜYESİYİM. BUNLARIN DIŞINDA DENİZ VE DENİZCİLİĞE OLAN İLGİM NEDENİ İLE AMATÖR YAT KAPTANLIĞI VE ÜÇ YILDIZ BALIKADAM LİSANS SAHİBİYİM. AYRICA CİDDİ ANLAMDA UÇUŞ EĞİTİMLERİ YAPTIM.

BOŞ ZAMANLARIMDA FUTBOL DIŞINDA UZUN YILLARDAN BERİ YAPTIĞIM DAĞ KAYAĞININ YANISIRA DENİZ KAYAĞI, SURF VE GO-CART SPORLARINI YAPMAKTAYIM.

EVLİ VE İKİ ÇOCUK SAHİBİYİM.

 


Atatürk Caddesi No:197 Gürsu / Bursa
0224 280 25 00
info@akbasholding.com

13.30.03