Basri AÇIKGÖZ

Basri AÇIKGÖZ

Basri AÇIKGÖZ

ULUDAĞ İÇECEK A.Ş. Finans Müdürü

1966 yılında Bulgaristan Kırcaali’de doğdu. İlk, orta ve liseyi Bursa’da tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Muhasebe ana bilim dalından 1987 yılında mezun oldu. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme bölümünde devam ederek buradan mezun oldu. İş hayatına 1990 yılından Erbak-Uludağ İçecek A.Ş. şirketinde başladı ve halen aynı şirkette profesyonel yönetici olarak çalışmaktadır. 2004-2008 yılları arasında Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Derneğinde Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Üyeliği görevlerinde bulundu. 2008-2010 yılları arasında BSMMMO Sosyal Yardımlaşma ve Engellilerle Dayanışma Komisyon Başkan Yardımcılığı, 2010-2013 yıllarında Bağımlı Çalışan Meslek Mensupları Komisyon Başkanlığı ve TÜRMOB delegeliği  2013-2016 yıllarında Bursa SMMM odasında Haksız Rekabetle Mücadele Kurulu üyeliği görevlerini yaptı. Koşukavak Yöresi ve kültür dayanışma derneği, Balgöç derneği,  Bursaspor kongre üyelikleri bulunmaktadır. Basri Açıkgöz, evli ve 2 çocuğu bulunmaktadır.

 


Doğanevler Mah. 3. Pazar Sok. No:115 Osmangazi / Bursa
0224 738 16 00
bacikgoz1@uludagicecek.com.tr

Uludağ İçecek olarak, "Uludağ" ana markası altında 7 kategori, 13 alt marka, 39 değişik ürün ve 112 farklı ambalajımız ile iç ve dış pazarlarda faaliyet gösteriyoruz.

Şirketimiz Erbak-Uludağ İçecek AŞ.; 1930 yılında Mehmet Hakkı (Erbak) Bey tarafından kurulmuş, Efsane Uludağ Gazozu'nun formülü ise Mehmet Hakkı Bey'in oğlu Nuri Zafer Erbak tarafından bulunmuştur. Şirketimiz, Nuri Erbak'ın çocukları ve torunları 3. ve 4. kuşak tarafından yönetilmektedir.

Başta Efsane Uludağ Gazozu ve Uludağ Limonata olmak üzere tüm içecek çeşitlerimizi, Bursa'nın Yenice Sanayi Bölgesi'nde 35.000 m2'si kapalı olmak üzere toplam 98.000 m2'lik bir alan üzerinde kurulu olan meşrubat fabrikamızda üretiyoruz.

1912 yılından beri Uludağ Çaybaşı Köyü'nde şişelenen Uludağ Doğal Maden Suyu ve doğal maden suyundan üretilen Uludağ Frutti çeşitlerimizi ise,10.900 m2'si kapalı olmak üzere toplam 50.000 m2' lik alana yayılmış olan tesislerimizde üretiyoruz.

Her yıl son teknolojiye uygun olarak yenilenen tesislerimizde toplam 9 dolum hattımızla, saatte 210.000 cam şişe, 153.000 pet şişe ve 36.000 metal kutu içecek üretimine olanak sağlayan imalat kapasitesine sahibiz.

Uludağ İçecek olarak şirketimizin en önemli misyonu kaliteden ve inovasyondan ödün vermemesidir. Ar-Ge departmanımız, yeni ürün geliştirme faaliyetlerini sürekli sürdürdüğü gibi mevcut ürünlerimizi iyileştirme çalışmalarına da devam etmektedir. Yeni bir ürünü tüketicilerin beğenisine sunmadan önce; hedef kitlenin damak zevkine uygun en doğru lezzete ulaşabilmek için yüzlerce deneme yapıyor, ardından; tüketici için en kullanışlı ve yenilikçi ambalajları oluşturuyoruz. Bunun sonucunda da Uludağ İçecek olarak, sektörde pek çok ilke ve başarıya imza atmaya devam ediyoruz.

Uludağ İçecek olarak, "Uludağ" ana markası altında 7 kategori, 13 alt marka, 39 değişik ürün ve 112 farklı ambalajımız ile iç ve dış pazarlarda faaliyet gösteriyoruz. Gelişimci ve yenilikçi anlayışımızı temsil eden ürünlerimizin başında; 100 yılı aşkın süredir aynı kaynakta şişelediğimiz Uludağ Doğal Maden Suyu, meyve aromalı doğal maden suyu Uludağ Frutti, meyve sulu doğal maden suyu Uludağ Frutti Extra, özel tasarımlı kobalt mavi şişesinde hafif içimli doğal maden suyu Uludağ Premium, efsane lezzetiyle Efsane Uludağ Gazozu ve çeşitleri, ev yapımı tadıyla Uludağ Limonata, sektörde fark yaratmamızı sağlayan Uludağ Meyvelim Mandalina, Uludağ Meyvelim Çilek, Uludağ Meyvelim Greyfurt, Uludağ Meyvelim Orman Meyveleri ve Uludağ Meyvelim Portakal geliyor.

Şirketimize ve insan kaynaklarımıza yaptığımız yatırımlarla her yıl büyümeye devam eden firmamızın cirosu 2016'da 87 milyon TL'si ihracat olmak üzere toplam 454 milyon TL'ye ulaşmıştır.

Uludağ İçecek olarak; kalitesinden ödün vermeyen, yenilikçi, farklı ve sağlıklı ürünler geliştirmek olan misyonumuz doğrultusunda; Türkiye'ye ve dünyaya güvenli ve aynı zamanda da beğenilen ürünler sunuyor; fark yaratan ürünlerimiz ve kurulduğumuz ilk günden beri taşıdığımız yenilikçi ruhumuzla da kararlılıkla büyümeye devam ediyoruz.

 


11.07.02